Jakie soczewki kontaktowe wybrać?

MEDserwis.pl >Jakie soczewki kontaktowe wybrać?

Jakie soczewki kontaktowe wybrać?

Jakie soczewki kontaktowe wybrać?
Soczewki kontaktowe są bardzo wygodną metodą korekcji wad wzroku. Wykonane są z nowoczesnych materiałów, zapewniających optymalna przepuszczalność tlenu oraz nawilżenie powierzchni oka, co przekłada się na komfort ich noszenia. Wyboru dokonać można spośród soczewek hydrożelowych czy silikonowo - hydrożelowych. Soczewki mogą różnić się nie tylko materiałem, z którego są wykonane, ale także trybem noszenia. I wówczas pojawia się pytanie, jakie soczewki kontaktowe sprawdzą się najlepiej - jednodniowe, miesięczne czy kwartalne? Każde z tych rozwiązań ma szereg zalet, a także pewne ograniczenia.

Soczewki jednodnioweSoczewki jednodniowe są soczewkami przeznaczonymi do codziennej wymiany. Zakładane są rano, a zdejmowane i wyrzucane - wieczorem. Na rynku dostępne są soczewki jednodniowe sferyczne, progresywne, toryczne, a także kolorowe. Wykonane są one z materiału hydrożelowego lub silikonowo - hydrożelowego. Oznacza to, że soczewki jednodniowe to bardzo uniwersalne rozwiązanie, umożliwiające korygowanie rozmaitych wad wzroku, a jednocześnie zapewniające optymalne nawilżenie oka.

Największą zaletą tego typu soczewek kontaktowych jest możliwość higienicznego użytkowania. Nie należy martwić się o odpowiednie przechowywanie soczewek i ich czyszczenie. Nie ma konieczności zakupu specjalnych pojemniczków do przechowywania czy płynów przeznaczonych do przechowywania czy dezynfekcji. Dzięki codziennemu trybowi wymiany możliwe jest zredukowanie ryzyka zanieczyszczenia soczewki czy infekcji gałki ocznej. W związku z ograniczeniem powstawania osadów białkowych na powierzchni soczewek, noszenie soczewek jednodniowych redukuje ryzyko wystąpienia zapalenia spojówek.
Soczewki jednodniowe mogą być stosowane przez osoby, które decydują się na stałe korzystanie z takiej metody korekcji wzroku i codziennie zakładają nowe soczewki. Takie rozwiązanie mogą ponadto stosować z powodzeniem te osoby, które sięgają po soczewki okazyjnie, rezygnując na chwilę z noszenia okularów. Mowa m. in. o takich sytuacjach jak korzystanie z solarium czy basenu, imprezy okolicznościowe czy uprawianie niektórych dyscyplin sportowych.

Soczewki miesięczneJakie soczewki kontaktowe wybrać?


Soczewki miesięczne to produkt przeznaczony do użytkowania przez 30 dni. Takie rozwiązanie ma szereg zalet. Przede wszystkim - tego typu rozwiązanie jest korzystne finansowo, gdyż przeliczając koszt zakupu pary soczewek miesięcznych oraz zapasu soczewek jednodniowych na miesiąc, to pierwsze rozwiązanie okaże się tańsze. Soczewki przeznaczone do 30 - dniowego użytku zazwyczaj są nieco grubsze od jednodniowych odpowiedników, a to ułatwia ich zakładanie i zdejmowanie. Decydując się na soczewki miesięczne należy jednak pamiętać, aby zadbać o odpowiednią higienę podczas ich noszenia. Konieczne jest zaopatrzenie się w płyn do soczewek kontaktowych, który umożliwia oczyszczanie soczewek kontaktowych, a także pojemniczek do ich przechowywania . Należy codziennie pamiętać o dokładnym oczyszczeniu soczewek z osadów białkowych, w przeciwnym razie może dojść do podrażnienia oczu, a nawet rozwoju infekcji bakteryjnych czy grzybiczych. Soczewki powinny być zdejmowane na noc.

Soczewki miesięczne są zatem rozwiązaniem idealnym dla zdyscyplinowanych osób, które będą pamiętały o odpowiedniej higienie soczewek oraz pielęgnacji oczu.

Soczewki kwartalneSoczewki kwartalne można użytkować przez trzy miesiące, zdejmując je na noc. Podobnie jak w przypadku soczewek miesięcznych, kluczowe znaczenie ma codzienne oczyszczanie soczewek. Jeżeli zaniedbane zostanie oczyszczanie soczewek z osadów białkowych, wówczas istnieje ryzyko podrażnienia oczu, ponadto pogarsza się komfort noszenia soczewek i zmniejsza się ich żywotność. Ponieważ ta obliczona jest na aż trzy miesiące, to by zachować pełną funkcjonalność soczewek, oraz bezpieczeństwo dla oka w czasie noszenia, poziom higieny musi być rygorystycznie przestrzegany. Jego brak powodować może zaczerwienienie oczu czy też stan zapalny. Z drugiej strony patrząc, niezaprzeczalnym plusem takich soczewek jak https://www.alesoczewki.com/soczewki-kwartalne jest niższa cena, w przeliczeniu na okres używania. Jest to więc wybór atrakcyjny finansowo, jednak obdarzony wymogiem określonych zachowań.

 

 

medserwis.pl Telewolt Sp. z o.o. 00-671 W-wa, ul. Koszykowa 70 lok.2, tel.: 601 410 411, e-mail: medserwis@medserwis.pl