Jak olejki do brody wpływają na zarost?

MEDserwis.pl >Jak olejki do brody wpływają na zarost?

Jak olejki do brody wpływają na zarost?

Jak olejki do brody wpływają na zarost?
Olejki do brody to często wybierane przez mężczyzn produkty do pielęgnacji zarostu. Broda, czy wąsy z czasem mogą stawać się przesuszone i nie układać tak, jak tego oczekujemy. Olejki do brody to ciekawa propozycja dla mężczyzn i rozwiązanie tego i innych problemów z zarostem. Dowiedz się jak działają, jak ich używać i gdzie kupić!

Olejki do brody — z czego powstają?Olejki do brody nie mają skomplikowanej struktury. Zwykle występuje kilka rodzajów olejków naturalnych w zestawieniu z witaminami rozpuszczalnymi w tłuszczach lub aromatami, które w zmysłowy sposób nadają tej pielęgnacyjnej mieszance „męskiego” wyrazu. Pośród popularnych olejów stosowanych do produkcji męskich olejków pielęgnacyjnych do brody bardzo często znajduje się na przykład pochodzący z Maroka olejek arganowy, który posiada właściwości nawilżające, odżywcze i wzmacniające. Jest to jeden z przykładów olejków często stosowanych w produktach takich jak złożone olejki do brody. Olejek arganowy jest wzbogacony o witaminę E i przeciwutleniacze, które poprawiają kondycję zarostu, zapewniając połysk i miękkość. Z kolei olejek herbaciany czy eukaliptusowy, (znane ze swoich właściwości antybakteryjnych i przeciwgrzybiczych) pomagają w zwalczaniu stanów zapalnych skóry. Będą zatem pomocny przy swędzeniu i łuszczeniu się zarostu.

Olejki do brody i stosowanie na co dzieńGłównym celem stosowania olejków do brody jest zmiękczenie zarostu i odżywienie. Olejki do brody doskonale zapobiegają wrastaniu włosków i przynoszą na co dzień więcej ulgi. Szczególnie jeśli zmagamy się z suchą skórą, a bywa, że mężczyźni nie stosują żadnych środków nawilżających na skórę twarzy. Olejki do brody możemy kupić tutaj: https://dlagentlemana.pl/olejki-do-brody, a ich stosowanie może znacząco poprawić wygląd brody. Zmiany temperatur, klimatyzowane pomieszczenia, czy nadmierna ekspozycja na słońce mogą wzmagać problem i wysuszać skórę oraz zarost. Wrastanie włosków najczęściej dotyka mężczyzn z suchą skóra, którzy co jakiś czas golą i znów zapuszczają zarost na kilka dni. Czasem problem pojawia się przy trymowaniu. Olejki do brody przez zmiękczalnie zarówno skóry jak i włosków zarostu mogą zapobiegać temu procesowi dzięki lepszemu nawilżeniu.

Olejki do brody — kiedy ich używać?Olejki do brody to produkty, które mogą, a nawet powinny (dla jak najlepszego efektu!) być stosowane każdego dnia. Ich skuteczność, jak wielu innych produktów pielęgnacyjnych zależy od regularności. Pakowane w estetyczne i przyciemniane buteleczki z pipetą olejki do brody z pewnością znajda swoje miejsce w każdej łazience. Na początek polecamy umieszczenie olejku w widocznym miejscu, najlepiej przy innych akcesoriach do pielęgnacji brody czy golenia w łazience. To z pewnością ułatwi zapamiętanie o tym, by stosować wybrane olejki do brody każdego dnia. Najlepiej używać ich po kąpieli, np. na noc) jako produktu odżywczego i pielęgnacyjnego oraz przed wyjściem z domu (jeśli nie stosujemy balsamów do brody lub wosków). Niewielką ilość olejku wystarczy rozsmarować w dłoniach, a następnie rozprowadzamy delikatnie po zaroście.

 

Aktualności

Korekta uśmiechu i zadbana skóra - to wszystko w jednym miejscu więcej

Zarządzanie w ochronie zdrowia – co dają te studia podyplomowe? Perspektywy zawodowe więcej

Bądź piękna z BONA DEA - sprawdź jakie okazje przygotowaliśmy dla Ciebie w tym miesiącu! więcej

Lekarska Spółdzielnia Profesorsko-Ordynatorska zaprasza pacjentów na konsultacje i badania! więcej

Pantomogram – co warto wiedzieć o badaniu? więcej

Badania prenatalne dla kobiet więcej

Powiększanie piersi – najważniejsze informacje więcej

Plastyka piersi – czy warto się na nią zdecydować? więcej

Nowoczesna stomatologia – jak dbać o zdrowie jamy ustnej więcej

Dermatologiczne rozwiązania najczęściej występujących problemów skóry więcej

Tomografia komputerowa Warszawa - prywatnie w Centrum Medycyny Sportowej w Warszawie więcej

Rezonans magnetyczny Warszawa - bez skierowania, bez kolejki w Centrum Medycyny Sportowej. więcej


Nowości ze świata medycyny

medycynaestetyczna bona dea

Czy wiesz, że...

Zobacz również

Apteki

Domy opieki

Szpitale w Polsce

Dodaj placówkę do bazy

 

medserwis.pl Telewolt Sp. z o.o. 00-671 W-wa, ul. Koszykowa 70 lok.2, tel.: 601 410 411, e-mail: medserwis@medserwis.pl