Izolat białka serwatkowego - wartościowe źródło aminokwasów egzogennych

MEDserwis.pl >Izolat białka serwatkowego - wartościowe źródło aminokwasów egzogennych

Izolat białka serwatkowego - wartościowe źródło aminokwasów egzogennych

Izolat białka serwatkowego

Izolat białka serwatkowego WPI to jedna z trzech form białka serwatki, która wyróżnia się wysoką zawartością protein, a jednocześnie niewielkim dodatkiem węglowodanów czy tłuszczów. To łatwo wchłanialny suplement diety, który cieszy się dużym zainteresowaniem sportowców i osób aktywnych fizycznie.


Izolat białka serwatkowego - co to?


Białko serwatkowe to związek, który cieszy się popularnością zarówno wśród początkujących adeptów siłowni, jak i w gronie doświadczonych sportowców. To suplement diety powszechnie stosowany przez zawodników wytrzymałościowych, jak i skupiających się na rozbudowie masy mięśniowej. To źródło protein wysokiej jakości, które powstaje jako produkt uboczny podczas wytwarzania serów.


Wśród białek serwatki można wyróżnić trzy rodzaje związków, które różnią się między sobą zawartością poszczególnych makroskładników, czasem wchłaniania i ceną. Na rynku można znaleźć koncentrat białka serwatkowego WPC, izolat białka serwatkowego WPI oraz hydrolizat białka serwatki WPH.


Izolat białka serwatkowego WPI (whey protein isolate) to preparat, który wyróżnia się coraz większym zainteresowaniem konsumentów. To związek, który dostarcza do organizmu znaczne ilości protein - uznaje się, iż białko WPI zawiera 85-95% czystego białka, a tym samym ma niewielkie ilości węglowodanów i tłuszczu - wyniki analiz sugerują, iż w 100 g suchej masy białka serwatkowego WPI można znaleźć 0-3% węglowodanów oraz 1-3% tłuszczów. Suplement diety nie zawiera również laktozy, lub dostarcza do ustroju człowieka jedynie nieznaczne ilości substancji, co sprawia, że może być z powodzeniem wykorzystywany również przez osoby, które borykają się z nietolerancją laktozy.


Białko serwatkowe WPI wyróżnia się świetną rozpuszczalnością. Co więcej, związek łatwo się trawi i szybko się wchłania, zapewniając ekspresową podaż protein do organizmu człowieka.


Białko WPI - dla kogo?


Izolat białka serwatkowego WPI to suplement diety, po który mogą sięgać zarówno osoby rozpoczynające przygodę z aktywnym trybem życia, jak i uprawiające regularne treningi od lat. To preparat, który może ułatwić zwiększenie masy mięśniowej, a także wspomóc powysiłkową regenerację organizmu. To związek, który może okazać się dobrym rozwiązaniem wśród osób borykających się z nietolerancją laktozy, a także w gronie tych, którym zależy na uzupełnieniu protein w codziennej diecie. Białko serwatkowe WPI może stanowić także wsparcie wśród osób odchudzających się, którym zależy na redukcji tkanki tłuszczowej.


Białko serwatkowe WPI - wpływ na organizm sportowca


Białko WPI to skoncentrowane źródło protein, które umożliwia zaspokojenie zwiększonego zapotrzebowania na białko m.in. wśród sportowców i osób aktywnych fizycznie. To suplement diety o anabolicznych właściwościach, który może zwiększać syntezę białek mięśniowych, jednocześnie sprzyjając przyrostowi masy mięśniowej. Izolat białka serwatkowego może również wspomagać transport składników odżywczych w ustroju oraz zwiększać uczucie sytości i metabolizm. Białko serwatkowe WPI może też pozytywnie oddziaływać na procesy regeneracyjne zachodzące w ustroju po zakończeniu ćwiczeń - odżywka białkowa WPI może wspierać naprawę mikrouszkodzeń i przyspieszać uzyskanie gotowości organizmu do wykonania kolejnego treningu.


Poszukując wysokiej jakości izolatu białka serwatki WPI warto zapoznać się z ofertą marki OstroVit. Bogactwo produktów wysokobiałkowych dostępnych w różnych wariantach smakowych sprawia, że każdy zawodnik, niezależnie od uprawianej dyscypliny sportowej, znajdzie wśród asortymentu producenta suplement diety odpowiadający jego indywidualnym potrzebom i preferencjom. 

Aktualności

Jak skutecznie usuwać blizny sposobami domowym więcej

Bądź piękna z BONA DEA - sprawdź jakie okazje przygotowaliśmy dla Ciebie w tym miesiącu! więcej

Lekarska Spółdzielnia Profesorsko-Ordynatorska zaprasza pacjentów na konsultacje i badania! więcej

Pantomogram – co warto wiedzieć o badaniu? więcej

Badania prenatalne dla kobiet więcej

Powiększanie piersi – najważniejsze informacje więcej

Plastyka piersi – czy warto się na nią zdecydować? więcej

Nowoczesna stomatologia – jak dbać o zdrowie jamy ustnej więcej

Dermatologiczne rozwiązania najczęściej występujących problemów skóry więcej

Rezonans magnetyczny Warszawa - bez skierowania, bez kolejki w Centrum Medycyny Sportowej. więcej

Tomografia komputerowa Warszawa - prywatnie w Centrum Medycyny Sportowej w Warszawie więcej


Nowości ze świata medycyny

medycynaestetyczna bona dea

Czy wiesz, że...

Zobacz również

Apteki

Domy opieki

Szpitale w Polsce

Dodaj placówkę do bazy

 

medserwis.pl Telewolt Sp. z o.o. 00-671 W-wa, ul. Koszykowa 70 lok.2, tel.: 601 410 411, e-mail: medserwis@medserwis.pl