Dlaczego warto inwestować w cyfrowe systemy mammograficzne?

MEDserwis.pl >Dlaczego warto inwestować w cyfrowe systemy mammograficzne?

Dlaczego warto inwestować w cyfrowe systemy mammograficzne?

Dlaczego warto inwestować w cyfrowe systemy mammograficzne?
Rak piersi to jeden z najczęstszych nowotworów złośliwych u kobiet. Aby pomóc pacjentkom konieczne jest posiadanie sprzętu, który umożliwi wczesne wykrywanie zmian nowotworowych. Mowa o mammografie, czyli urządzeniu do badania wewnętrznych struktur piersi. Dlaczego mammograf cyfrowy jest najlepszy i jak zorganizować jego zakup, aby zaoszczędzić?

Mammograf cyfrowy a analogowyPlanując zakup mammografu do swojej placówki, mamy do wyboru dwie opcje: mammograf cyfrowy lub analogowy. Druga z opcji to sprzęt starszej generacji, działający w oparciu o naświetlanie kliszy rentgenowskiej, którą następnie należy wywołać i przekazać do opisu radiologowi. Z kolei mammograf cyfrowy to nowocześniejsze urządzenie, które zapewnia znacznie lepszą rozdzielczość obrazu. Ta przekłada się oczywiście na możliwość dokładniejszej diagnostyki i wykrycia zmian nowotworowych na etapie, kiedy szanse wyleczenia są jeszcze duże. Zaletą obrazu uzyskiwanego przy użyciu sprzętu cyfrowego jest także jego dostępność w wersji elektronicznej. Bez problemu obraz ten może być obrabiany cyfrowo i wygodnie przesyłany pomiędzy urządzeniami.

Mammografy cyfrowe zwyczajnie są także bezpieczniejsze dla zdrowia. Wynika to z tego, że badanie takim sprzętem przebiega szybciej i ilość promieniowania, na jakie narażamy pacjentkę, jest nawet o połowę mniejsza w porównaniu ze standardowymi urządzeniami analogowymi.

Popularyzacja placówki dzięki mammografom cyfrowymNawet jeśli działalność danej placówki medycznej nie jest nastawiona na profilaktykę raka piersi, warto, by znalazł się w niej mammograf cyfrowy. Dlaczego? To sprzęt, który przyciągnie do gabinetu wiele osób. W dzisiejszych czasach świadomość konieczności wykonywania regularnych badań piersi jest duża, ze względu na liczne kampanie społeczne prowadzone w tym zakresie. Co prawda programy profilaktyki uprawniają do bezpłatnych badań mammograficznych, ale wiele pacjentek obawia się, że nie będą one wykonane z należytą starannością i z użyciem nowoczesnego, cyfrowego sprzętu. Kobiety, którym zależy na skutecznej profilaktyce, niejednokrotnie wolą postawić na badania prywatne i są skłonne ponieść za to koszty. Dla placówki posiadającej mammograf oznacza to nie tylko dodatkowy dochód, ale i okazję do nawiązania relacji, które mogą zachęcić pacjentki do skorzystania również z innych zabiegów oferowanych przez daną placówkę.

Mammograf cyfrowy to urządzenie, które zdecydowanie warto mieć w swojej placówce. Dzięki niemu będzie ona nowoczesna i skuteczna w leczeniu, a to przełoży się na zaufanie pacjentów i wzrost zainteresowania jej usługami. Poszukując mammografów nie warto jednak ograniczać się do ofert jedynie od producentów. Istnieją firmy, które współpracują z producentami, a dzięki temu są w stanie dostarczać sprzęt medyczny najwyższej jakości w atrakcyjnej cenie i z kompleksowym wsparciem technicznym. Jedną z najbardziej zaufanych firm tego typu jest 4rad.

 

Aktualności

Korekta uśmiechu i zadbana skóra - to wszystko w jednym miejscu więcej

Zarządzanie w ochronie zdrowia – co dają te studia podyplomowe? Perspektywy zawodowe więcej

Skuteczne usuwanie blizn sposobami domowymi więcej

Bądź piękna z BONA DEA - sprawdź jakie okazje przygotowaliśmy dla Ciebie w tym miesiącu! więcej

Lekarska Spółdzielnia Profesorsko-Ordynatorska zaprasza pacjentów na konsultacje i badania! więcej

Pantomogram – co warto wiedzieć o badaniu? więcej

Badania prenatalne dla kobiet więcej

Powiększanie piersi – najważniejsze informacje więcej

Plastyka piersi – czy warto się na nią zdecydować? więcej

Nowoczesna stomatologia – jak dbać o zdrowie jamy ustnej więcej

Dermatologiczne rozwiązania najczęściej występujących problemów skóry więcej

Tomografia komputerowa Warszawa - prywatnie w Centrum Medycyny Sportowej w Warszawie więcej


Nowości ze świata medycyny

medycynaestetyczna bona dea

Czy wiesz, że...

Zobacz również

Apteki

Domy opieki

Szpitale w Polsce

Dodaj placówkę do bazy

 

medserwis.pl Telewolt Sp. z o.o. 00-671 W-wa, ul. Koszykowa 70 lok.2, tel.: 601 410 411, e-mail: medserwis@medserwis.pl