Co koniecznie zapakować do apteczki na majówkę?

MEDserwis.pl >Co koniecznie zapakować do apteczki na majówkę?

Co koniecznie zapakować do apteczki na majówkę?

Co koniecznie zapakować do apteczki na majówkę?

Przygotowując się do wycieczki na majowy weekend, często zapominamy o jednym z najważniejszych elementów, jakim jest podręczna apteczka. Tymczasem w czasie takich wypadów niejednokrotnie zdarzają się sytuacje, w których odpowiednie produkty medyczne mogą okazać się niezbędne. O czym należy pamiętać, przygotowując apteczkę turystyczną?

Preparaty przeciwbólowe i przeciwgorączkowe

Nikt nie planuje choroby oraz gorszego samopoczucia podczas wycieczki, jednak warto być przygotowanym na to, że różne dolegliwości mogą przytrafić się nam lub naszym bliskim, z którymi spędzamy czas. Warto więc do domowej apteczki włożyć leki o działaniu przeciwbólowym i przeciwgorączkowym, np. zawierające następujące substancje aktywne: paracetamol, ibuprofen czy naproksen. Ostatnie dwa dodatkowo zwalczają stany zapalne, mogą więc okazać się przydatne w przypadku różnego rodzaju urazów.

Środki na problemy żołądkowo - jelitowe

Podczas wypadów za miasto rzadko decydujemy się brać pełen prowiant ze sobą. Owszem, pakujemy kanapki, aby mieć coś pod ręką, gdy zgłodniejemy w trakcie podróży, jednak weekend majowy trwa kilka dni, dlatego większość osób decyduje się spożywać posiłki w restauracjach. Niestety takie działanie nie zawsze odbije się dobrze na naszym układzie trawiennym, a więc warto mieć pod ręką środki na trawienie, jak również preparaty na zgagę i refluks. Lepiej nie zapominać także o produktach, które mogą okazać się pomocne w przypadku zatrucia pokarmowego, skutkującego biegunkami lub wymiotami. Do tego celu można wykorzystać węgiel aktywny oraz inne leki, hamujące rozwolnienie. Dobrym pomysłem jest także zabranie elektrolitów, pomagających uzupełnić płyny i cenne składniki mineralne, których ubywa w dużym stopniu podczas takiej choroby. Dobre przygotowanie w tym zakresie pozwoli nam szybciej powrócić do formy.

Plastry, bandaże i inne akcesoria na stłuczenia i obrzęki

Nie można wykluczyć, że podczas rodzinnego wypadu na weekend majowy nie przydarzą nam się żadne kontuzje. Wbrew pozorom różnego rodzaju skręcenia czy stłuczenia zdarzają się dość często, dlatego, zamiast szukać „na już” otwartej apteki, warto wyposażyć się zawczasu w odpowiednie akcesoria. Plastry na skaleczenia to element niezbędny, podobnie bandaże uciskowe oraz opatrunkowe. Warto pomyśleć także o środkach przeciwbólowych do zastosowania miejscowego takich jak maści czy plastry lecznice (np. plaster leczniczy Itami). Po więcej informacji zapraszamy na stronę https://itami.pl.

Środki na kleszcze i komary

Weekend majowy to czas, w którym przyroda już obudziła się do życia, a to oznacza, że możemy mieć do czynienia z obudzonymi owadami. Jeżeli więc zamierzamy sporo czasu spędzić na łonie natury, powinniśmy pomyśleć o tym, aby zabrać ze sobą nie tylko preparaty, odstraszające komary i kleszcze, ale również takie, które mogą łagodzić świąd i obrzęk w przypadku ewentualnych ukąszeń.
Majówka to świetna okazja na spędzenie czasu z bliskimi, trzeba jednak wziąć pod uwagę, że nawet podczas tak krótkiego wypadu, mogą zdarzyć się nieprzewidziane nieprzyjemności. Odpowiednio przygotowana apteczka turystyczna ułatwi nam pierwszą pomoc w nagłych przypadkach.

 

Aktualności

Zarządzanie w ochronie zdrowia – co dają te studia podyplomowe? Perspektywy zawodowe więcej

Jak skutecznie usuwać blizny sposobami domowym więcej

Bądź piękna z BONA DEA - sprawdź jakie okazje przygotowaliśmy dla Ciebie w tym miesiącu! więcej

Lekarska Spółdzielnia Profesorsko-Ordynatorska zaprasza pacjentów na konsultacje i badania! więcej

Pantomogram – co warto wiedzieć o badaniu? więcej

Badania prenatalne dla kobiet więcej

Powiększanie piersi – najważniejsze informacje więcej

Plastyka piersi – czy warto się na nią zdecydować? więcej

Nowoczesna stomatologia – jak dbać o zdrowie jamy ustnej więcej

Dermatologiczne rozwiązania najczęściej występujących problemów skóry więcej

Rezonans magnetyczny Warszawa - bez skierowania, bez kolejki w Centrum Medycyny Sportowej. więcej

Tomografia komputerowa Warszawa - prywatnie w Centrum Medycyny Sportowej w Warszawie więcej


Nowości ze świata medycyny

medycynaestetyczna bona dea

Czy wiesz, że...

Zobacz również

Apteki

Domy opieki

Szpitale w Polsce

Dodaj placówkę do bazy

 

medserwis.pl Telewolt Sp. z o.o. 00-671 W-wa, ul. Koszykowa 70 lok.2, tel.: 601 410 411, e-mail: medserwis@medserwis.pl