Chcesz pracować w gabinecie stomatologicznym? Wybierz tę ścieżkę edukacji!

MEDserwis.pl >Chcesz pracować w gabinecie stomatologicznym? Wybierz tę ścieżkę edukacji!

Chcesz pracować w gabinecie stomatologicznym? Wybierz tę ścieżkę edukacji!

Chcesz pracować w gabinecie stomatologicznym? Wybierz tę ścieżkę edukacji!
Kierunki stomatologiczne w szkole policealnej GoWork w Krakowie

Jeśli chcesz pracować w gabinecie stomatologicznym, zapisz się do szkoły policealnej GoWork, która w rok lub dwa lata pozwoli Ci zdobyć niezbędne kwalifikacje. Szczegółowe informacje na ten temat znajdziesz w poniższym artykule.

Kierunki stomatologiczne w szkole policealnej GoWork w KrakowieSzkoła policealna GoWork oferuje przyszłościowe kierunki z branży stomatologicznej. Najpopularniejsze z nich to:

 • kierunek higienistka stomatologiczna w Krakowie - nauka na tym kierunku trwa rok i kończy się egzaminem państwowym uprawniającym do pracy w zawodzie asystentki stomatologicznej; słuchacze uczą się tutaj między innymi dokonywania bieżących przeglądów uzębienia, wykonywania zabiegów profilaktyczno-leczniczych oraz obsługi nowoczesnego sprzętu stomatologicznego,a także wykonywania czynności administracyjno-biurowych;

 • kierunek asystentka stomatologiczna w Krakowie - nauka na tym kierunku trwa dwa lata i również kończy się egzaminem potwierdzającym kwalifikacje absolwenta; słuchacze uczą się tutaj przygotowywania gabinetu i stanowiska pracy lekarza dentysty, asystowania mu podczas zabiegów, przygotowywania i przechowywania leków, materiałów oraz narzędzi, sterylizacji i konserwowania sprzętów używanych w gabinecie, obsługi sprzętu diagnostycznego oraz sporządzania i przechowywania roztworów do dezynfekcji.

Nauka na obydwu kierunkach odbywa się w kilku trybach. Do wyboru są:

 • tryb dzienny - zajęcia odbywają się w dni powszednie, minimum 3 dni w tygodniu, od godzin porannych do popołudniowych;

 • tryb zaoczny - zajęcia odbywają się w soboty i niedziele;

 • tryb weekendowy - zajęcia odbywają od piątkowego wieczoru do niedzieli;

 • tryb wieczorowy - zajęcia odbywają się w dni powszednie, minimum 3 dni w tygodniu, w godzinach popołudniowych.

Szkoła policealna jako idealny początek kariery w branży stomatologicznejSzkoła policealna to idealny początek kariery w branży stomatologicznej z wielu powodów. Po pierwsze, aby zapisać się do szkoły GoWork, nie trzeba mieć matury. Dzięki temu każdy kto ukończył szkołę średnią i marzy o pracy w gabinecie dentystycznym, ma możliwość spróbować swoich sił w branży. Między czasie może zdecydować się podejść do matury, co umożliwi mu podjęcie studiów. Dzięki nauce w szkole policealnej GoWork nie będziesz zupełnym nowicjuszem i z całą pewnością będzie Ci łatwiej odnaleźć się na uczelni. Po drugie, szkoła policealna i wszystko, co się z nią wiąże, czyli zajęcia praktyczne i konieczność odbycia praktyk zawodowych, pozwala dogłębnie poznać branżę stomatologiczną i przekonać się w bardzo krótkim czasie, czy jest to właśnie, co chcesz robić. Jeśli nie, nie stracisz wielu lat, jednak - jak pokazują statystyki - słuchacze doskonale odnajdują się w szkole GoWork, a po zakończeniu nauki dalej się rozwijają. Wybrany kierunek jest więc najczęściej początkiem przygody i kariery w branży stomatologicznej, przez co szkoła cieszy się tak dużą popularnością.

Nacisk na praktykę kluczem do sukcesuSzkoła policealna skupia się między innymi na przekazaniu wiedzy i praktycznych umiejętności związanych z bezpieczeństwem i higieną pracy w gabinecie dentystycznym. Poza tym, zapewnia naukę obsługi sprzętu stomatologicznego wykorzystywanego w profesjonalnych gabinetach stomatologicznych. Duży nacisk kładzie bowiem na praktykę. Zajęcia odbywają się w kompleksowo wyposażonych pracowniach. Do dyspozycji słuchaczy jest więc sprzęt najnowszej generacji. Mają oni dostęp między innymi do fotela stomatologicznego z unitem, skalera, myjki ultradźwiękowej, kamery wewnątrzustnej, piaskarki, lampy do utwardzania wypełnień oraz dmuchawki wodno-powietrznej. Co ważne, zarówno zajęcia praktyczne, jak i teoretyczne prowadzą doświadczeni nauczyciele, którzy na co dzień pracują w gabinetach dentystycznych i doskonale znają specyfikę branży stomatologicznej. Dodatkowo, w ramach kształcenia wszyscy słuchacze są zobowiązani do odbycia praktyk zawodowych, dzięki czemu mają szansę przekonać się, jak dokładnie wygląda praca w gabinecie lekarza dentysty.

Perspektywy zawodowe po szkole policealnejAbsolwenci szkoły policealnej kierunków stomatologicznych zatrudnienie znajdą między innymi w laboratorium stomatologicznym. Szkoła GoWork dostarcza bowiem praktycznych umiejętności w zakresie pracy w różnych jednostkach, także w:

 • gabinetach dentystycznych prowadzonych przez jednostki prywatne i publiczne,

 • firmach zajmujących się dystrybucją asortymentu stomatologicznego,

 • poradniach i klinikach dentystycznych,

 • oddziałach chirurgii szczękowej,

 • hurtowniach stomatologicznych.

Co ważne, asystentki i higienistki mogą podjąć pracę zarówno w Polsce, jak i za granicą. Do tego mają możliwość założyć własną działalność i współpracować ze stomatologiem na zasadzie B2B. Musisz wiedzieć, że absolwenci i absolwentki szkoły GoWork nie mają problemów ze znalezieniem zatrudnienia. Dzięki doskonałemu przygotowaniu praktycznemu do pracy w gabinecie stomatologicznym są cenieni przez pracodawców i otrzymują atrakcyjne wynagrodzenia, niezależnie od tego, czy pracują na własny rachunek, czy są zatrudnieni na etacie. Ich zarobki sięgają bowiem nawet 8 tys. zł miesięcznie, gdzie przeciętnie na podobnym stanowisku zarabia się między 5 a 6 tys. zł miesięcznie.

 

 

medserwis.pl Telewolt Sp. z o.o. 00-671 W-wa, ul. Koszykowa 70 lok.2, tel.: 601 410 411, e-mail: medserwis@medserwis.pl