Trzy leki na rzucanie palenia, które musisz znać

lekarze specjaliści >Trzy leki na rzucanie palenia, które musisz znać

Trzy leki na rzucanie palenia, które musisz znać

Trzy leki na rzucanie palenia, które musisz znać
Palenie to bardzo szkodliwy nałóg. Prowadzi do rozwoju wielu groźnych chorób, na których czele stoi rak płuca. Uzależnienie od tytoniu jest bardzo silne, dlatego zerwanie z nim nie jest łatwe, ale współczesna medycyna stara się znaleźć odpowiednie rozwiązanie, które pomogłoby wielu palaczom - jednym z nich są leki. Oto lista trzech preparatów, które wspierają każdego palacza w walce z nałogiem.

1. Recigar
Recigar jest lekiem, który pomaga palaczowi w walce z uzależnieniem od nikotyny. W jego skład wchodzi cytyzyna - alkaloid oddziałujący na receptory nikotynowe w organizmie człowieka. Każda tabletka to 1,5 miligrama cytyzyny. Jej rolą jest wypieranie nikotyny z receptorów, zajmowanie jej miejsca i blokowanie działania, by palacz mógł łatwiej poradzić sobie z występującym po odstawieniu palenia papierosów głodem nikotynowym.

Kuracja trwa 25 dni. Każdego dnia palacz przyjmuje odpowiednią liczbę tabletek w określonym czasie, stopniowo zmniejszając ich dawkę. Gdy opakowanie się skończy, kończy się również kuracja. Palacz może palić przez pierwsze pięć dni kuracji. Po tym czasie obowiązuje bezwzględny zakaz. Jeśli jednak głód będzie zbyt silny, należy przerwać leczenie na dwa lub trzy miesiące i rozpocząć kolejną próbę.

Recigar


2. Desmoxan
Desmoxan to kolejny środek, który wesprze palacza w procesie rzucania palenia. W swoim składzie również zawiera cytyzynę, a kuracja, tak jak w przypadku Recigaru, trwa 25 dni. W przeciwieństwie jednak do poprzedniego leku, Desmoxan wymaga od palacza, aby ten nie palił już po trzech dniach kuracji. W opakowaniu znajdziemy 100 tabletek.

Desmoxan


3. Tabex
Tabex, jak dwa poprzednie leki, swoje działanie opiera na cytyzynie. Podobnie jak w przypadku Recigaru, palacz musi przestać palić po pięciu dniach kuracji, by stopniowo uwalniać się od nikotyny. Liczba codziennie przyjmowanych tabletek i częstotliwość przyjmowania zmniejsza się wraz z postępem kuracji. W opakowaniu znajduje się sto tabletek, kuracja trwa 25 dni.

 Tabex


Przeciwwskazania i działania niepożądane
Wszystkie wyżej wymienione środki działają, jednak należy ich używać zgodnie z zaleceniami producenta. Najlepiej jednak skonsultować się z lekarzem, by wykluczyć wszystkie przesłanki uniemożliwiające stosowanie leku. Lek jest nieodpowiedni dla kobiet w ciąży, dla osób, które borykają się z różnymi przypadłościami dotykającymi układ krwionośny (choroba niedokrwienna serca, przebyty zawał), z cukrzycą czy niewydolnością nerek i wątroby.
Do najczęstszych skutków ubocznych należą zawroty głowy, wymioty, wzmożony bądź obniżony apetyt, bóle głowy czy osłabienie mięśni.

 

 

medserwis.pl Telewolt Sp. z o.o. 00-671 W-wa, ul. Koszykowa 70 lok.2, tel.: 601 410 411, e-mail: medserwis@medserwis.pl