Panoramik Centrum Diagnostyczne

MEDserwis.pl >Panoramik Centrum Diagnostyczne

Panoramik Centrum Diagnostycznecheck

Panoramik Centrum Diagnostyczne

adres:Świętokrzyska 18, Warszawa

telefon:22 418 24 09, 665 164 411
www.panoramikcd.com.pl

www:panoramikcd.com.pl

e-mail:kontakt@panoramikcd.com.pl

zobacz na mapie »

map

Zobacz zdjęcia

Zdjęcie 1 Zdjęcie 2 Zdjęcie 3 Zdjęcie 4 Zdjęcie 5 Zdjęcie 6 Zdjęcie 7 Zdjęcie 8 Zdjęcie 9

Galeriaic_i

Poprzednie zdjęcie

Zdjęcie 9

 

Godziny pracyic_i

poniedziałek - piątek: 8.00 - 20.00, sobota: 9.00 - 15.00

Nasi lekarze specjaliściic_i

Radiolodzy

Informacje dodatkoweic_i

Panoramik Centrum Diagnostyczne przy ul. Świętokrzyskiej 18, w Warszawie
czynne jest codziennie w godzinach 8,00 - 20,00, w soboty 9,00 - 15,00,


Na badania w naszym Centrum Diagnostycznym przyjmujemy pacjentów bez zapisów. Do wykonywania badań posiadamy nowoczesny sprzęt najwyższej klasy, dlatego możemy zagwarantować pacjentom wysoką jakość badań zgodną ze standardami międzynarodowymi.

Prosimy o zapoznanie się ofertą badań, które można wykonać w naszym Centrum.

Tomografia komputerowa całego ciała

Tomografia Komputerowa to jedno z badań diagnostycznych, które daje możliwość obrazowania wnętrza ciała człowieka w tym narządów i tkanek. Dokładność obrazu uzyskana za pomocą aparatu SOMATOM Perspective, pozwala lekarzowi na wykrycie wszelkich zmian chorobowych, oraz na sprawdzenie przebiegu leczenia. Aparat tomograficzny wykonuje zdjęcia warstwowo, pod różnymi kątami i w różnych przekrojach, dlatego możliwe jest obejrzenie dokładnego obrazu nawet bardzo małych fragmentów, co pozwoli na postawienie prawidłowej diagnozy i zastosować skutecznej metodę leczenia.

Tomografia komputerowa podobnie jak RTG wykorzystuje promienie rentgenowskie, ale jakość otrzymanego obrazu i możliwość obejrzenia również miękkich narządów ciała pacjenta daje znakomite efekty diagnostyczne. Podczas badania pacjent umieszczany jest na specjalnej suwnicy, która wjeżdża wraz z nim do wnętrza tomografu. Żeby otrzymać jak najlepszy obraz podczas badania trzeba leżąc w bezruchu. Urządzenie w kształcie tunelu skanuje i zbiera dane, które po obróbce komputerowej dają doskonałej jakości zdjęcia wnętrza naszego ciała. Badanie wykonane nowoczesnym tomografem ogranicza do minimum dawkę promieniowania, zmniejszając ją nawet o 60% w stosunku do tradycyjnych urządzeń tego typu.

Cyfrowe zdjęcia pantomograficzne i cefalometryczne [tele RTG]

Zdjęcie pantomograficzne, to panoramiczne zdjęcie rentgenowskie, niezbędne podczas konsultacji stomatologicznych. Obraz wykonany przez pantomograf pozwala lekarzowi stomatologowi na dokładne obejrzenie wszystkich zębów wraz z korzeniami, kości żuchwy i szczęki oraz stawów. Powiększony obraz, pozwala na zauważenie najdrobniejszych szczegółów i umożliwia stomatologowi podjęcie odpowiedniego leczenia. Podczas wykonywania zdjęć pantomograficznych cyfrowo, dawka promieniowania rentgenowskiego jest o wiele niższa niż przy użyciu tradycyjnej aparatury. Zdjęcia cefalometryczne (tele RTG) wykonuje się najczęściej przy leczeniu ortodontycznym i protetycznym. Powstały obraz pokazuje ustawienie szczęki i żuchwy oraz staw skroniowo – żuchwowy. Na zdjęciu widać również zarys ciała pacjenta, dlatego jest to przydatne narzędzie, wykorzystywane przez stomatologów w podejmowaniu sposobów leczenia między innymi wad zgryzu. Dzięki zastosowaniu nowoczesnego sprzętu dawka promieniowania generowana jest w milisekundach zmniejszając narażanie pacjenta na skutki promieni X.

Tomografia stomatologiczna szczęki i żuchwy

Badanie to wykonuje się najczęściej przed podjęciem leczenia ortodontycznego, implantologii lub skomplikowanych zbiegów chirurgii stomatologicznej. Badanie umożliwia obrazowanie kilkupłaszczyznowe, a otrzymany obraz jest wyraźny i uwidacznia wszystkie szczegóły. Lekarz stomatolog może otrzymane zdjęcia wykorzystać planując metodę leczenia, lub też do korygowania prowadzonych już procesów leczenia. Aparat do wykonywania zdjęć RTG szczęki i żuchwy umożliwia pacjentowi przyjęcie wygodnej pozycji siedzącej lub stojącej. Zaawansowany technicznie aparat tomografii komputerowej wykonuje bardzo dokładne zdjęcia w technice cyfrowej, które po dalszym przetworzeniu umożliwiają lekarzowi postawienie prawidłowej diagnozy.

Zdjęcia pojedynczych zębów

Zdjęcia pojedynczych zębów dają powiększony obraz zęba i pomagają lekarzowi na zastosowaćnie odpowiedniej metody leczenia. Zdjęcia tego typu wykonywane są najczęściej podczas planowanego leczenia kanałowego, podczas ekstrakcji zęba, ale również przy implantologii i innych zabiegach stomatologicznych. Dobrej jakości obraz ukazuje strukturę zęba, jego korzenie i przebieg kanałów zębowych. Pacjent może zostać również skierowany na takie badanie po zakończonym zabiegu, aby lekarz mógł sprawdzić czy proces leczenia przebiegł prawidłowo. Obecnie stosowane aparaty do zdjęć pojedynczych zębów (celowanych), wykorzystują metodę kata prostego, co jest wygodniejsze dla pacjenta i daje dużo lepszy obraz, a pacjent nie musi przytrzymywać palcem kliszy, skracając czas potrzebny na wykonanie zdjęcia i tym samym nie naraża się na niepotrzebną dawkę promieniowania rentgenowskiego, wykorzystując najmniejszą niezbędną do wykonania badania.

Cyfrowa radiologia ogólno diagnostyczna

Wykorzystanie najnowszych rozwiązań technologicznych podczas badań diagnostycznych daje bardzo dobre wyniki uzyskanego obrazu, jednocześnie zmniejszając ryzyko napromieniowania pacjenta do zupełnego minimum. Dotychczasowe aparaty radiologiczne pracowały w technice analogowo – cyfrowej. Urządzenia zbierały analogowe dane, które były przesyłane do obróbki cyfrowej. Zastosowanie techniki cyfrowej znacząco skraca czas całego badania i daje obraz dużo lepszej jakości. Radiologia cyfrowa skróciła czas ekspozycji do 0,02 sekundy, co oznacza, że dawka promieniowania rentgenowskiego, na jakie narażony jest pacjent zmniejszyła się o ponad 50%. Radiologia cyfrowa wykorzystywana jest nie tylko w stomatologii, ale jako doskonałe badanie diagnostyczne we wszystkich niemalże gałęziach medycyny.

Badania USG

Badanie ultrasonograficzne wykonywane nowoczesnym urządzeniem Siemens ACUSON X300 pozwala na doskonałe generowanie obrazów i wyświetlanie ich na dużym ekranie monitora, dzięki czemu działania diagnostyczne mogą być o wiele bardziej precyzyjne. Badanie USG wykonywane tym zaawansowanym technologicznie aparatem , spełnia wszelkie wymogi kliniczne i ma szerokie zastosowanie w takich dziedzinach jak ortopedia, badanie mięśni, szkieletu czy jamy brzusznej, ginekologii, badaniach serca i naczyń oraz położnictwie. Wysokiej jakości zdjęcia i mobilny charakter urządzenie daje wiele możliwości diagnostycznych i kontrolnych stanu zdrowia pacjenta.

Densytometria

Badania densytometryczne sprawdzają gęstość mineralną kośćca i są nieocenione podczas diagnozowania osteoporozy i osteopenii. Wykorzystanie do badania nowoczesnego densytometru rentgenowskiego amerykańskiego producenta Hologic Horizon, pozwala na zmniejszenie dawki promieniowania, które stanowi w typ przypadku 10-tą cześć dawki, jaką otrzymuje pacjent przy standardowym badaniu RTG, a jednocześnie zapewnia doskonałą jakość obrazu, który uzyskiwany jest dzięki zastosowaniu nowoczesnych technologii skanowania ciała pacjenta. Najczęściej przeprowadza się badanie najbardziej zagrożonych osteoporozą kości, czyli nadgarstka, szyjki udowej, kości przedramienia i lędźwiowej części kręgosłupa. Badania densytometryczne mogą mieć również szerokie zastosowanie w pediatrii, leczeniu skoliozy, czy monitorowania pacjentów z wszczepionymi endoprotezami stawu biodrowego, kolanowego lub implantami kości.

medserwis.pl

Galeriaic_at

1
2
3
4
5
6
7
8
9

Aktualności

Korekta uśmiechu i zadbana skóra - to wszystko w jednym miejscu więcej

Zarządzanie w ochronie zdrowia – co dają te studia podyplomowe? Perspektywy zawodowe więcej

Bądź piękna z BONA DEA - sprawdź jakie okazje przygotowaliśmy dla Ciebie w tym miesiącu! więcej

Lekarska Spółdzielnia Profesorsko-Ordynatorska zaprasza pacjentów na konsultacje i badania! więcej

Pantomogram – co warto wiedzieć o badaniu? więcej

Badania prenatalne dla kobiet więcej

Powiększanie piersi – najważniejsze informacje więcej

Plastyka piersi – czy warto się na nią zdecydować? więcej

Nowoczesna stomatologia – jak dbać o zdrowie jamy ustnej więcej

Dermatologiczne rozwiązania najczęściej występujących problemów skóry więcej

Tomografia komputerowa Warszawa - prywatnie w Centrum Medycyny Sportowej w Warszawie więcej

Rezonans magnetyczny Warszawa - bez skierowania, bez kolejki w Centrum Medycyny Sportowej. więcej


Nowości ze świata medycyny

medycynaestetyczna bona dea

Czy wiesz, że...

Zobacz również

Apteki

Domy opieki

Szpitale w Polsce

Dodaj placówkę do bazy

 

medserwis.pl Telewolt Sp. z o.o. 00-671 W-wa, ul. Koszykowa 70 lok.2, tel.: 601 410 411, e-mail: medserwis@medserwis.pl