Chorzowskie Centrum Pediatrii i Onkologii im. dr E. Hankego

MEDserwis.pl >Chorzowskie Centrum Pediatrii i Onkologii im. dr E. Hankego

Chorzowskie Centrum Pediatrii i Onkologii im. dr E. Hankegocheck

Chorzowskie Centrum Pediatrii i Onkologii im. dr E. Hankego

adres:ul. Truchana 7, Chorzów

telefon:(32) 349-00-00

www:www.chcpio.pl

 www.chorzowskiecentrumpediatriiionkologii.medserwis.pl

e-mail:sekretariat@chcpio.pl

zobacz na mapie »

map

Zobacz zdjęcia

Zdjęcie 1 Zdjęcie 2 Zdjęcie 3 Zdjęcie 4 Zdjęcie 5 Zdjęcie 6

Godziny pracyic_i

Izba przyjęć czynna całodobowo

Nasi lekarze specjaliściic_i

AlergolodzyAnestezjolodzyChirurdzy dziecięcyHematolodzyLaryngolodzyNefrolodzyNeonatologiaNeurolodzyOkuliściOnkolodzyOrtopedziPediatrzyRadiolodzy

Informacje dodatkoweic_i

Chorzowskie Centrum Pediatrii i Onkologii im. dra Edwarda Hankego uznawane jest za jeden z najlepszych i najnowocześniejszych szpitali w regionie. Chcąc utrzymać tę opinię szpital stale się unowocześnia i rozbudowuje.

W odpowiedzi na potrzeby pacjentów

W ostatnich 6 latach rozbudowano istniejące już budynki szpitala jak i zbudowano nowe. Powstały nowe oddziały (m.in. okulistyki dziecięcej, ortopedii i traumatologii narządu ruchu dla dzieci, szpitalny oddział ratunkowy), nowoczesny blok operacyjny. Rozszerzono diagnostykę.
W szpitalu uruchomiono Pracownię Diagnostyki Obrazowej i Izotopowej, w której działa aparat PET-CT, wykorzystywany głównie w badaniach onkologicznych, hematologicznych, neurologicznych, kardiologicznych. Ułatwia on badania i usprawnia cykliczne monitorowanie choroby u dzieci i dorosłych. Więcej http://chcpio.pl/index.php?id=pet0
Pozytonowa tomografia emisyjna (PET-CT), to technika obrazowania, w której (zamiast jak w tomografii komputerowej – zewnętrznego źródła promieniowania rentgenowskiego lub radioaktywnego) rejestruje się promieniowanie podanej pacjentowi substancji promieniotwórczej. Ze względu na dużą czułość i swoistość oraz możliwość skanowania prawie całego ciała pacjenta, obrazowanie PET-CT można uznać za przełomowe w onkologicznej praktyce klinicznej.
Uruchomienie w ChCPiO pracowni PET-CT stawia te placówkę w rzędzie najnowocześniejszych, nie tylko w Polsce.
Pracownia Diagnostyki Obrazowej i Izotopowej to także aparatura SPECT-CT, w której zastosowano połączenie tomografii emisyjnej z klasyczną tomografią komputerową przy użyciu jednego aparatu.
O renomie i randze szpitala nie świadczą jednak jedynie nowoczesne oddziały i ładne sale, ale lekarze i personel pomocniczy. Oni są mocną stroną ChCPiO. Szpital ma podpisanych kilka umów z kadrą profesorską z innych ośrodków, nie tylko z regionu, ale także spoza województwa. W razie pomocy służą oni konsultacją czy wykonują operacje. Szpital również może pochwalić się kadrą na poziomie profesorskim.
Osiągnięty poziom służy jednemu – dobru pacjenta.

Galeriaic_at

1 2 3 4 5 6 7 8 9

 

medserwis.pl Telewolt Sp. z o.o. 00-671 W-wa, ul. Koszykowa 70 lok.2, tel.: 601 410 411, e-mail: medserwis@medserwis.pl