Centrum Medycyny Sportowej - Warszawa

MEDserwis.pl >Centrum Medycyny Sportowej - Warszawa

Centrum Medycyny Sportowej - Warszawacheck

Centrum Medycyny Sportowej - Warszawa

adres:ul. Wawelska 5, Warszawa

telefon:22 592 93 05 do 10

www:cms.waw.pl

 www.centrummedycynysportowej.medserwis.pl

e-mail:rejestracja@cms.waw.pl

zobacz na mapie »

map

Zobacz zdjęcia

Zdjęcie 1 Zdjęcie 2 Zdjęcie 3 Zdjęcie 4 Zdjęcie 5 Zdjęcie 6 Zdjęcie 7 Zdjęcie 8 Zdjęcie 9

Godziny pracyic_i

poniedziałek-piątek 7.30-20.00, sobota 8.00-14.00

Nasi lekarze specjaliściic_i

AnestezjolodzyChirurdzyChirurgia naczyniowaChirurgia urazowaDietetycyFizjoterapeuciInterniściKardiolodzyLaryngolodzyLekarze medycyny pracyMedycyna sportowaNeurochirurdzyNeurolodzyOkuliściOrtopedziPsycholodzyRadiolodzyRehabilitanciReumatolodzyTraumatologia

Informacje dodatkoweic_i

W Centrum Medycyny Sportowej w Warszawie wyjątkowym miejscem jest oddział rehabilitacji. Tutaj widać jak pacjenci odzyskują sprawność. Dzięki wyjątkowemu zespołowi naszych specjalistów nasi pacjenci mają szansę na osiągnięcie widocznych postępów w leczeniu.

Nasze Centrum stosuje najnowsze metody przywracania sprawności ruchowej. Na oddziale rehabilitacji spotkacie Państwo wielu pacjentów, którzy przy pomocy naszych specjalistów wracają do zdrowia. Sprzęt jaki zgromadziliśmy pozwala na stosowanie zróżnicowanych metod i technik rehabilitacyjnych.

Metody i terapie

Fizykoterapia

Fizjoterapia

Masaż

Kriokomora

Przygotowanie do sezonu

e-rehabilitacja

Krioterapia stosowana jest od wielu lat z powodzeniem przy różnego rodzaju schorzeniach głównie reumatoidalnych. Krioterapia kojarzona jest przeważnie jako krioterapia miejscowa. Istnieje jednak jeszcze jeden rodzaj krioterapii tzw. krioterapia całego ciała, która z racji wymaganego sprzętu oraz ceny kriokomory jest stosunkowo mało znana. Krioterapia całego ciała polega na umieszczeniu osoby w komorze kriogenicznej, w której temperatura wynosi od -100°C do -160°C. Ważne jest dla uzyskania efektu krioterapeutycznego aby ochładzana była powierzchnia całego ciała łącznie z głową, na powierzchni której znajduje się najwięcej termoreceptorów odpowiedzialnych za efekt terapeutyczny. Kriokomory w których ochładzane jest całe ciało z wyjątkiem głowy nazywane są kriosaunami. Ich konstrukcja jest prostsza i tańsza, ale i efekt terapeutyczny jest mniejszy.
Krioterapia całego ciała zarówno na świecie jak i w Polsce zyskuje coraz większą popularność ze względu na jej skuteczność w zwalczaniu następujących dolegliwości: ostre i przewlekłe choroby stawów i chrząstek stawowych, jak np.: reumatoidalne zapalenie stawów, choroba Bechterowa, zespół Reitera, liszaj rumieniowaty, dna, kolagenozy, reumatyzm tkanek miękkich, infekcyjne zapalenie stawów, przewlekłe choroby stawów, jak np. zwyrodnieniowa choroba stawów, wtórne zapalenie w chorobie zwyrodnieniowej stawów, zapalenie okołostawowe barku zespoły bólowe kręgosłupa, np. bóle w okolicy lędźwiowej kręgosłupa (po wykluczeniu choroby nerek), nerwoból nerwu kulszowego, stan po operacji jądra miażdżystego reumatyzm tkanek miękkich jak np. zapalenie ścięgien czy zapalenie okołościęgnowe, następstwa wypadków i innych urazów, np. skręcenie, zwichnięcie, naciągnięcie mięśni, oparzenie, obrzęki po urazach, choroba Sudecka, choroby chirurgiczne jak np. przykurcze w stawach, obrzęki po operacjach piersi, ręki, szczęki, bóle blizn, ropnie kości, przetoki, miejscowe infekcje, żylaki odbytu, świąd odbytu, ostre powierzchniowe zapalenie żył, krwawienie z nosa, ostre stany zapalne wewnątrz jamy brzusznej, choroby neurologiczne jak spastyczne niedowłady połowiczne i poprzeczne, rozsiane zapalenie mózgu i rdzenia, miastenia, choroba Parkinsona, bóle z różnych powodów, zapalenie rogów przednich rdzenia kręgowego, ostre zapalenie nerwów.
Przeciwwskazaniem do stosowania krioterapii całego ciała są:
ciężkie choroby serca i układu krążenia, np. niewydolność krążenia, zburzenia rytmu serca, stan po zawale mięśnia serca nadciśnienie choroby płuc niedawne przeszczepy (przyjmowanie leków imunosupresyjnych) krioglobulinemia zimna aglutynacja lub hemoliza hemoglobinuria na zimno pokrzywka (uczulenie na zimno) nadwrażliwość na zimno choroba Raynauda (dyskusyjnie) zaburzenia troficzne, zaburzenia czucia, znaczna niedokrwistość, nowotwory, odmrożenia zaburzenia mikrokrążenia tkanek (np. w miażdżycy zrostowej tętnic, cukrzycy) w przewlekłej niewydolności żylnej silna reakcja w "cold pressure test" choroby nerek i pęcherza moczowego choroby neurologiczne: parestezje, polineuropatie bardzo młody wiek pacjenta (dzieci do lat 10) (dyskusyjne).
Po zabiegu krioterapii całego ciała niezbędna jest kinezyterapia, której wykonanie jest warunkiem koniecznym aby zabieg przyniósł żądany efekt terapeutyczny. Kinezyterapia jest zespołem ćwiczeń wykonywanych na przyrządach pod kierunkiem fizjoterapeuty, trwającym zwykle 20 - 30 minut. Czas zabiegu w kriokomorze wynosi maksymalnie ok. 3 minut.

Galeriaic_at

1
2
3
4
5
6
7
8
9

Aktualności

Korekta uśmiechu i zadbana skóra - to wszystko w jednym miejscu więcej

Zarządzanie w ochronie zdrowia – co dają te studia podyplomowe? Perspektywy zawodowe więcej

Lekarska Spółdzielnia Profesorsko-Ordynatorska zaprasza pacjentów na konsultacje i badania! więcej

Badania prenatalne dla kobiet więcej

Plastyka piersi – czy warto się na nią zdecydować? więcej

Nowoczesna stomatologia – jak dbać o zdrowie jamy ustnej więcej

Dermatologiczne rozwiązania najczęściej występujących problemów skóry więcej

Tomografia komputerowa Warszawa - prywatnie w Centrum Medycyny Sportowej w Warszawie więcej

Rezonans magnetyczny Warszawa - bez skierowania, bez kolejki w Centrum Medycyny Sportowej. więcej

Awodent

Nowości ze świata medycyny

medycynaestetyczna bona dea

Czy wiesz, że...

Zobacz również

Apteki

Domy opieki

Szpitale w Polsce

Dodaj placówkę do bazy

 

medserwis.pl Telewolt Sp. z o.o. 00-671 W-wa, ul. Koszykowa 70 lok.2, tel.: 601 410 411, e-mail: medserwis@medserwis.pl