Całodobowe Centrum Stomatologii

MEDserwis.pl >Całodobowe Centrum Stomatologii

Całodobowe Centrum Stomatologiicheck

Całodobowe Centrum Stomatologii

adres:ul. Ludna 10a, Warszawa

telefon:22 625-01-02, 625-01-05

www:www.ccsludna.pl

 www.calodobowecentrumstomatologii.medserwis.pl

e-mail:rejestracja@ccsludna.waw.pl

zobacz na mapie »

map

Zobacz zdjęcia

Zdjęcie 1 Zdjęcie 2 Zdjęcie 3 Zdjęcie 4 Zdjęcie 5 Zdjęcie 6 Zdjęcie 7 Zdjęcie 8 Zdjęcie 9

Nasi lekarze specjaliściic_i

Chirurgia stomatologicznaChirurgia szczękowaDentystaImplantologiaNocna pomoc medycznaOrtodonciPedodoncjaPeriodontologia ProtetykaStomatolodzyStomatologia 24hStomatologia dziecięca

Informacje szczegółoweic_i

Informacje dodatkoweic_i

Usługi


Całodobowe Centrum Stomatologii to nocne ostre dyżury, które bywają niezastąpione kiedy w nocy albo w święto rozboli Cię ząb. U Nas zawsze możesz skorzystać z pomocy stomatologa i poczuć ulgę.

Przychodząc w ciągu dnia drogę do zdrowego uśmiechu rozpoczniesz od lekarza prowadzącego do którego trafiłeś odwiedzając Nas po raz pierwszy.

Lekarz prowadzący przeprowadzi kompleksowy przegląd jamy ustnej i wykona niezbędne zdjęcia rvg. Następnie zaproponuje możliwe warianty leczenia.

Zajmujemy się wszelkimi gałęziami stomatologii takimi jak:

Aparaty ortodontyczne
Leczenie wad zgryzu aparatami stałymi i ruchomymi wynika nie tylko z potrzeb estetycznych (proste, piękne zęby), ale bywa też konieczne ze względów zdrowotnych. Ortodonci zalecają zastosowanie aparatu w przypadku ścierania się zębów oraz przy ich dużym stłoczeniu, które prowadzą m.in. do próchnicy.

Wady zgryzu można leczyć nie tylko u dzieci i nastolatków. Ortodonta może pomóc także osobom trzydziesto-, czterdziestoletnim, a nawet starszym. Korygując wady zgryzu, poprawiamy naszą wymowę oraz opóźniamy proces starzenia się twarzy.

U małych dzieci do korekty wad zgryzu wykorzystuje się ruchome aparaty ortodontyczne, które bazują na siłach fizjologicznych charakterystycznych dla okresu rozwojowego. W przypadku osób starszych stosowane są stałe aparaty ortodontyczne.

Wiele osób krępuje perspektywa noszenia aparatu. Dla nich, najlepszym rozwiązaniem będzie aparat lingwalny. Umieszczany jest on na zębach nie od strony języka, ale warg, dzięki czemu staje się on niewidoczny.

Implanty zębów
Ogromnym atutem odtwarzania uzębienia za pomocą implantów jest jej skuteczność - zarówno w przypadku braku pojedynczego zęba, kilku, a nawet całkowitego bezzębia. Implanty w 100% przywracają siłę żucia (w przypadku protez ruchomych jest to jedynie 30-50%), co ma ogromny wpływ na profilaktykę zdrowia układu pokarmowego. Ponadto, zrekonstruowany ząb jest solidnie zamocowany i nie różni się wyglądem ani funkcjonalnością od prawdziwych zębów pacjenta. Co więcej, wszczepienie implantów nie wiąże się też z uszkodzeniami sąsiednich zębów.

Przed planowanym wszczepieniem implantów należy wyleczyć próchnicę oraz ewentualne stany zapalne w jamie ustnej. Zabieg wykonywany jest w znieczuleniu miejscowym. Nie ma potrzeby zastosowania narkozy, ponieważ wszczepienie śruby jest porównywalne z zabiegiem usunięcia zęba jednokorzeniowego.

Profilaktyka i higiena

Profesjonalne zabiegi higienizacji są doskonałą profilaktyką dla zapobiegania chorobom zębów, przyzębia zwłaszcza próchnicy i paradontozy.
Kompleksowa higienizacja to: skaling ultradźwiękami, polisching – profesjonalne szczotkowanie pastą polerską, usunięcie nalotów metodą piaskowania oraz fluoryzacja, która zabezpieczy przed nadwrażliwością.

Inna metoda profilaktyki to lakowanie. Zabieg wykonuje się na zębach przedtrzonowych i trzonowych.

Stomatologia dziecięca
Stomatologia dziecięca, czyli pedodoncja została wyodrębniona jako osobna specjalizacja stomatologiczna ze względu na odmienność i specyfikę budowy zębów oraz całego układu stomatognatycznego u dzieci. Ponadto młodzi pacjenci wymagają także szczególnego podejścia i troski ze strony personelu. Dlatego nasza oferta skierowana do dzieci uwzględnia te specjalne i podwyższone wymagania.

Dzięki alternatywnym metodom radzenia sobie ze stresem, lękami i bólem, zapewniamy dzieciom maksymalny komfort. W razie potrzeby zabiegi przeprowadzamy z zastosowaniem znieczulenia ogólnego.

Stomatologia dziecięca obejmuje: zapobieganie próchnicy, leczenie zębów mlecznych i stałych, leczenie chorób błony śluzowej oraz ortodoncję.

Chirurgia stomatologiczna
Oferujemy pełną gamę zabiegów chirurgicznych, wykonywanych przez wprawnych i doświadczonych chirurgów specjalistów. Przeprowadzamy m.in. zabiegi: usuwania zębów zatrzymanych, resekcji, hemisekcji, odbarczania torbieli, podnoszenia dna zatoki.

Wszystkie zabiegi wykonujemy z wykorzystaniem znieczulenia miejscowego, czyniąc je tym samym całkowicie bezbolesnymi.
Szczególnie wymagającym pacjentom polecamy sedację, potocznie zwaną półnarkozą. Sedacja to metoda znieczulenia polegająca na podawaniu dożylnie kombinacji środków znieczulających i uspakajających. Pacjent podczas zabiegu jest przytomny i współpracuje z lekarzem, ale po zakończeniu zabiegu występuje u niego niepamięć wsteczna. W porównaniu do pełnej narkozy sadecja nie ma skutków ubocznych, i już kilkanaście minut po zabiegu pacjent może o własnych siłach udać się do domu.

Periodontologia
Periodontologia to dział stomatologii zajmujący się chorobami dziąseł i tkanek otaczających zęby.

Stan zapalny dziąseł powstaje, gdy nie jest regularnie usuwana płytka nazębna. Objawami zapalenia dziąseł zauważalnymi dla pacjenta jest zaczerwienienie i obrzęk dziąseł, któremu często towarzyszy nieprzyjemny zapach z ust. Gdy stan zapalny nasila się, powoduje destrukcję oraz systematyczny zanik przyzębia. W wyniku paradontozy tkanki mocujące ząb ulegają uszkodzeniu, odsłaniając szyjki zębowe. Luźno osadzone zęby mogą nawet samoczynnie wypadać. Periodontopatie nie tylko powodują zmiany w przyzębiu, ale mają również wpływ na przebieg choroby cukrzycowej oraz schorzeń układu sercowo – naczyniowego.

W przypadku rozpoznania paradontozy leczenie uzależnione jest od spustoszeń w jamie ustnej, wyrządzonych przez chorobę. Dzięki proponowanej terapii, bazującej na najnowocześniejszych preparatach stomatologicznych, udaje się uratować zęby, a po kilkunastu tygodniach pacjent może całkowicie zapomnieć o chorobie i bez obaw chrupać twarde marchewki i jabłka.

Protetyka
Protetyka stomatologiczna zajmuje się rekonstrukcją uszkodzonych i odtwarzaniem brakujących zębów. Powstawanie ubytków wiąże się ze zwiększeniem obciążenia pozostałych zębów, wynikającym z innego rozkładu sił i naprężenia zgryzu. Zaburzona funkcja żucia ma negatywny wpływ na funkcjonowanie układu trawiennego. W miejscu ubytku następuje proces zaniku kości. Taki defekt stanowi także problem natury estetycznej.

Pacjentom, u których stwierdzono przeciwwskazania lub z różnych innych przyczyn nie decydują się na rekonstrukcje implantologiczne, z pomocą przychodzi współczesna protetyka.

W naszej klinice wykonujemy:

korony i mosty porcelanowe na metalach szlachetnych
uzupełnienia protetyczne na implantach
protezy ruchome
protezy akrylowe z miękkiego akrylu
protezy bezkramlowe mocowane za pomocą zatrzasków
protezy szkieletowe
wszelkie naprawy protetyczne

Stomatologia estetyczna i zachowawcza
W zakres stomatologii estetycznej wchodzą zabiegi mające na celu poprawę wyglądu uzębienia pacjenta. Efektem tych działań jest piękny, a zarazem naturalny uśmiech. W ramach stomatologii estetycznej w naszej klinice wykonujemy zabiegi wybielania zębów (laserowo lub akcelatorem), a także korygowania ich kształtu i ułożenia.

Stomatologia zachowawcza oznacza sposoby zachowywania zębów w ich naturalnym kształcie i kolorze. W główny zakres stomatologii zachowawczej wchodzi profilaktyka i leczenie skutków najpowszechniejszej choroby zębów, jaką jest próchnica. Zasadniczą przyczyną próchnicy jest płytka nazębna, czyli odkładający się na zębach osad z resztek jedzenia i bakterii. Stomatologia zachowawcza zajmuje się odtwarzaniem twardych tkanek zębów (wypełnienie) oraz leczeniem endodontycznym (kanałowym) zębów martwych.

Galeriaic_at

1
2
3
4
5
6
7
8
9

Aktualności

Korekta uśmiechu i zadbana skóra - to wszystko w jednym miejscu więcej

Zarządzanie w ochronie zdrowia – co dają te studia podyplomowe? Perspektywy zawodowe więcej

Bądź piękna z BONA DEA - sprawdź jakie okazje przygotowaliśmy dla Ciebie w tym miesiącu! więcej

Lekarska Spółdzielnia Profesorsko-Ordynatorska zaprasza pacjentów na konsultacje i badania! więcej

Pantomogram – co warto wiedzieć o badaniu? więcej

Badania prenatalne dla kobiet więcej

Powiększanie piersi – najważniejsze informacje więcej

Plastyka piersi – czy warto się na nią zdecydować? więcej

Nowoczesna stomatologia – jak dbać o zdrowie jamy ustnej więcej

Dermatologiczne rozwiązania najczęściej występujących problemów skóry więcej

Tomografia komputerowa Warszawa - prywatnie w Centrum Medycyny Sportowej w Warszawie więcej

Rezonans magnetyczny Warszawa - bez skierowania, bez kolejki w Centrum Medycyny Sportowej. więcej


Nowości ze świata medycyny

medycynaestetyczna bona dea

Czy wiesz, że...

Zobacz również

Apteki

Domy opieki

Szpitale w Polsce

Dodaj placówkę do bazy

 

medserwis.pl Telewolt Sp. z o.o. 00-671 W-wa, ul. Koszykowa 70 lok.2, tel.: 601 410 411, e-mail: medserwis@medserwis.pl