Blue Dental Gabinet Stomatologiczny Warszawa

MEDserwis.pl >Blue Dental Gabinet Stomatologiczny Warszawa

Blue Dental Gabinet Stomatologiczny Warszawacheck

Blue Dental Gabinet Stomatologiczny Warszawa

adres:ul. Zamenhofa 12 lok. 4 (róg ulicy Lewartowskiego), Warszawa

telefon:602 695 399, 22 635 23 99

www:www.bluedental.pl

 www.bluedental.medserwis.pl

zobacz na mapie »

map

Zobacz zdjęcia

Zdjęcie 1 Zdjęcie 2 Zdjęcie 3 Zdjęcie 4

Godziny pracyic_i

poniedziałek - piątek: 8:00 do 20:00

Nasi lekarze specjaliściic_i

Chirurgia szczękowaDentystaImplantologiaPedodoncjaProtetykaStomatolodzyStomatologia dziecięcaStomatologia estetycznaStomatologia zachowawcza

Informacje dodatkoweic_i

Czystość i sterylność Autoklaw Tau-clave

Czystość jest podstawą sukcesu procedur medycznych. Bez odpowiedniej czystości narzędzi, istnieje możliwość przeniesienia chorób zakaźnych takich jak żółtaczka zakaźna i HIV. Także procedury wszczepiania implantów i rekonstrukcji kości nie są możliwe bez ogromnej staranności w zachowaniu higieny.

Dlatego też wszystkie używane przez nas narzędzia są moczone przez 2 godziny i myte w preparacie dezynfekcyjnym Sekusept niemieckiej firmy Henkel Ecolab. Następnie, narzędzia są płukane w wodzie i suszone. Następnie, narzędzia są pakowane do torebek foliowo-papierowych jednorazowego użytku i szczelnie zamykane przez zgrzewanie. Torebki te, tak zwane - rękawy do sterylizacji - posiadają na swoich brzegach specjalne wskaźniki poprawności sterylizacji. Do każdego wkładany jest również wskaźnik pokazujący, czy do pakietu dotarła gorąca para wodna która jest czynnikiem sterylizującym. Każdy pakiet narzędzi jest następnie poddawany sterylizacji. Wykonywana jest ona w naszych gabinetach w sterowanych elektronicznie autoklawach włoskiej firmy Tau-clave.

Sterylizacja polega na usunięciu pompą próżniową powietrza z każdego zakamarka pakietu i wstrzyknięciu pod ciśnieniem gorącej pary. Następnie para jest wypompowywana i wstrzykiwana kolejny raz. Na koniec pakiety są suszone. Cały proces trwa około 2 godzin. Dzięki temu nasi Pacjenci mogą czuć się bezpiecznie. Procesu sterylizacji nie są w stanie przetrwać żadne znane na świecie mikroorganizmy. Sterylizacja likwiduje wirusy żółtaczki i HIV.

Dla zapewnienia bezpieczeństwa sterylizacji autoklawy podzielono na klasy, w zależności od zastosowań i poziomu zaufania do ich niezawodności. Kolejne klasy zgodnie z normami międzynarodowymi ISO i Unii Europejskiej to T, S i B. Nasz autoklaw należy do najwyższej (nawiasem mówiąc - nie wymaganej nawet jeszcze w Polsce) klasy B. Dodatkowo, co miesiąc, prawidłowość sterylizacji jest sprawdzana przy pomocy specjalnych testów przy użyciu próby biologicznej – zapakowany kawałek bibuły, zawierającej przetrwalniki bakterii o ogromnej odporności, jest poddawany kontroli w państwowej powiatowej Stacji Sanitarno – Epidemiologicznej. Co miesiąc otrzymujemy pozytywne wyniki kontroli sterylizacji. Ich kserokopie można obejrzeć w poczekalni gabinetu (są wpięte za cennikiem). Na bieżąco prawidłowość sterylizacji kontrolujemy także na wydruku z drukarki dołączonej do autoklawu.

Do każdego zabiegu używamy jednorazowych rękawiczek lateksowych, czasami (w razie dotknięcia brudnej powierzchni) zmieniając je kilkakrotnie podczas tej samej wizyty Pacjenta. W trakcie zabiegów chirurgicznych, używamy jednorazowych ubrań i chust chirurgicznych. W gabinecie jest działająca, sprawna wentylacja, która ma na celu usuwanie zanieczyszczonego sprayem ze śliną powietrza. Wszystkie części wyposażenia których nie da się poddać sterylizacji w autoklawach są myte preparatem Aerodesin niemieckiej firmy Lysoform GmbH. Takiej dezynfekcji podawane są fotele, uchwyty, klamki, lampy itp.

W skrócie:

"Czystość to nasze oczko w głowie i gwarancja bezpieczeństwa naszych pacjentów"

Zarządzanie jakością


Nasza firma ogromną wagę przywiązuje do jakości wykonywanych przez nas usług. Aby było możliwe wykonywanie perfekcyjnych implantów, koron i wypełnień, musimy zapewnić płynność dostaw materiałów, utrzymania czystości, terminowość przyjęć Pacjentów i ekspedycji prac protetycznych. To wszystko składa się na procedury utrzymania jakości w firmie, które wszystkie szanujące się firmy kształtują zgodnie z zapisami międzynarodowej normy ISO 9000. Również nasza firma podjęła ten trud. Opracowaliśmy Księgę Jakości Blue Dental i regularnie uzupełniamy ją o nowe procedury. Każdy nowo przyjmowany pracownik jest szkolony i zapoznawany z odpowiednimi procedurami. Szkoleniu podlegają również wszyscy lekarze, którzy z nami współpracują.
Nasz system zarządzania jakością jest obecnie w trakcie ostatnich przygotowań do etapu certyfikacji. W trakcie tego trudnego i (nie ukrywajmy) kosztownego procesu, niezależna firma audytorska sprawdzać będzie zgodność naszej Księgi Jakości z zapisami normy ISO 9000. Konsultacje z audytorami wskazują, że mamy szanse zakończyć ten proces w ciągu kilku miesięcy. Dołączymy wtedy do elitarnego grona firm posiadających certyfikowany system zarządzania jakością.

Galeriaic_at

1
2
3
4

Aktualności

Korekta uśmiechu i zadbana skóra - to wszystko w jednym miejscu więcej

Zarządzanie w ochronie zdrowia – co dają te studia podyplomowe? Perspektywy zawodowe więcej

Bądź piękna z BONA DEA - sprawdź jakie okazje przygotowaliśmy dla Ciebie w tym miesiącu! więcej

Lekarska Spółdzielnia Profesorsko-Ordynatorska zaprasza pacjentów na konsultacje i badania! więcej

Pantomogram – co warto wiedzieć o badaniu? więcej

Badania prenatalne dla kobiet więcej

Powiększanie piersi – najważniejsze informacje więcej

Plastyka piersi – czy warto się na nią zdecydować? więcej

Nowoczesna stomatologia – jak dbać o zdrowie jamy ustnej więcej

Dermatologiczne rozwiązania najczęściej występujących problemów skóry więcej

Tomografia komputerowa Warszawa - prywatnie w Centrum Medycyny Sportowej w Warszawie więcej

Rezonans magnetyczny Warszawa - bez skierowania, bez kolejki w Centrum Medycyny Sportowej. więcej


Nowości ze świata medycyny

medycynaestetyczna bona dea

Czy wiesz, że...

Zobacz również

Apteki

Domy opieki

Szpitale w Polsce

Dodaj placówkę do bazy

 

medserwis.pl Telewolt Sp. z o.o. 00-671 W-wa, ul. Koszykowa 70 lok.2, tel.: 601 410 411, e-mail: medserwis@medserwis.pl