Suchy kaszel - jak sobie z nim poradzić?

MEDserwis.pl >Suchy kaszel - jak sobie z nim poradzić?

Suchy kaszel - jak sobie z nim poradzić?

suchy kaszel
Suchy kaszel nie bez przyczyny wielokrotnie uznawany jest za bardziej dokuczliwy od kaszlu mokrego. Przede wszystkim ze względu na to, że nie towarzyszy mu wykrztuszanie wydzieliny, a jedynie napadowe krótkie ataki męczącego odkasływania. Z tego też powodu w radzeniu sobie z takim kaszlem sięgnąć trzeba po nieco inne środki, niż w przypadku kaszlu mokrego.

Skąd bierze się suchy kaszel?
Jak zwalczyć suchy kaszel?

Skąd bierze się suchy kaszel?



Do pojawienia się suchego kaszlu najczęściej przyczynia się infekcja wirusowa, natomiast nie jest to jedyna możliwa przyczyna problemów z górnymi drogami oddechowymi. Suchy kaszel często wiąże się z astmą oskrzelową, a także chorobą śródmiąższową płuc. Do napadowych ataków kaszlu może prowadzić również obecność ciała obcego w układzie oddechowym. Długotrwały nawracający kaszel bardzo często jest również objawem choroby refluksowej żołądka bądź przełyku. Taki kaszel u dzieci to nierzadko reakcja na kontakt z dymem papierosowym, alergenem, a także efekt przebywania w zanieczyszczonym lub klimatyzowanym pomieszczeniu.

Jak zwalczyć suchy kaszel?



Bardzo często, szczególnie przy infekcjach wirusowych, suchy kaszel po 2-3 dniach zamienia się w kaszel mokry. Wtedy można więc sięgnąć po słynną flegaminę, a więc szeroką gamę preparatów (syropy i tabletki), które zawierają chlorowodorek bromoheksyny działający wykrztuśnie, a więc pomagający w pozbywaniu się wydzieliny z dróg oddechowych. Flegamina to środek pomocniczy, pomagający osłabić objawy choroby. W przypadku kaszlu suchego zdecydowanie lepiej jednak zamiast flegaminy sięgnąć po supremin, czyli grupę środków hamujących odruch kaszlu. Kaszel suchy nie prowadzi do pozbywania się wydzieliny, a jest bardzo męczący dla organizmu. Warto więc, szczególnie na noc, sięgnąć po środki, które osłabią napady kaszlu, złagodzą podrażnienia wywołane odkasływaniem, nawilżą błony śluzowe. Na portalu conakaszel znaleźć można kilka przydatnych wskazówek, po co sięgnąć w takiej sytuacji. Jedną z propozycji jest między innymi olejek tymiankowy. Oprócz stosowania środków hamujących odruch kaszlu oraz nawilżających błony śluzowe warto pamiętać o nawilżaniu powietrza w pomieszczeniach, w których przebywa osoba chora. Warto sięgnąć po dowolny nawilżacz powietrza. Spora część nowoczesnych oczyszczaczy również ma taką funkcję. W ostateczności można również na grzejniku powiesić mocno zwilżone tkaniny, które będą parować i nawilżać powietrze. Można wyposażyć się również w proste nawilżacze ceramiczne na grzejnik. Jakość powietrza ma spory wpływ na regenerację organizmu szczególnie w nocy.

 

Aktualności

Jak skutecznie leczyć oparzenia i zapobiegać bliznom więcej

Klinika Leczenia Jąkania zaprasza wszystkich zainteresowanych na Dni Otwarte dla osób jąkających w Krakowie. więcej

Korekta uśmiechu i zadbana skóra - to wszystko w jednym miejscu więcej

Zarządzanie w ochronie zdrowia – co dają te studia podyplomowe? Perspektywy zawodowe więcej

Lekarska Spółdzielnia Profesorsko-Ordynatorska zaprasza pacjentów na konsultacje i badania! więcej

Badania prenatalne dla kobiet więcej

Plastyka piersi – czy warto się na nią zdecydować? więcej

Nowoczesna stomatologia – jak dbać o zdrowie jamy ustnej więcej

Dermatologiczne rozwiązania najczęściej występujących problemów skóry więcej

Rezonans magnetyczny Warszawa - bez skierowania, bez kolejki w Centrum Medycyny Sportowej. więcej

Tomografia komputerowa Warszawa - prywatnie w Centrum Medycyny Sportowej w Warszawie więcej

Skuteczna Terapia JÄ…kania

Nowości ze świata medycyny

medycynaestetyczna bona dea

Czy wiesz, że...

Zobacz również

Apteki

Domy opieki

Dodaj placówkę do bazy

 

medserwis.pl Telewolt Sp. z o.o. 00-671 W-wa, ul. Koszykowa 70 lok.2, tel.: 601 410 411, e-mail: medserwis@medserwis.pl