Skuteczne leczenie cery trądzikowej

lekarze specjaliści >Skuteczne leczenie cery trądzikowej

Skuteczne leczenie cery trądzikowej

Trądzik
>> Co to jest trądzik i dlaczego tak wiele osób ma z nim problemy. Za powstawanie trądziku odpowiada nieprawidłowa praca gruczołów łojowych, w efekcie której następuje zablokowanie kanału gruczołu łojowego, a zrogowociałe komórki tworzą na skórze zaskórniki, które są niezapalną postacią trądziku. Sytuacja ta jednak sprzyja wywołaniu stanu zapalnego, który powoduje pęknięcie ściany przewodu wyprowadzającego i jest bezpośrednią przyczyną pojawienia się w okolicy gruczołów łojowych czerwonych, bolesnych grudek. Gruczoły łojowe są pobudzane do produkowania zwiększonej ilości sebum, czyli łoju między innymi za sprawą stresu, nieprawidłowej diety, zmian hormonalnych lub nieodpowiedniej higieny. Przyczyn występowania trądzikowych zmian skórnych jest wiele, ale niewątpliwie dużą rolę odgrywają również czynniki genetyczne. Trądzik niestety jest schorzeniem, które pojawia się u osób w każdym wieku, nie tylko u nastolatków. Trądzik występuje najczęściej w tzw. strefie T, obejmującej okolice czoła, nosa i brody – jej kształt przypomina literę T, stąd geneza tej nazwy. Trądzik niestety bardzo często pojawia się również na szyi, dekolcie, ramionach i plecach. Nadmierne wydzielanie sebum sprawia, że skóra przetłuszcza się i wywołuje nie tylko trądzik, ale również nieestetyczne „świecenie się” skóry. Te szpecące zmiany skórne powodują duży dyskomfort i negatywnie wpływają na nasze codzienne życie, dlatego staramy się z trądzikiem walczyć, ale nie zawsze robimy to skutecznie. W przypadku nasilających się zmian trądzikowych powinniśmy problem skonsultować z dermatologiem, który zleci odpowiednią terapię, ciężkie przypadki trądziku leczone są antybiotykami. Jeżeli jednak walczymy z niedoskonałościam skóry, które nie wymagają interwencji dermatologa możemy sięgnąć po sprawdzone w walce z trądzikiem preparaty, które pozwolą nam skutecznie uporać się z problemem i poprawić kondycję naszej skóry.

Jakie zalety powinien mieć skuteczny preparat na trądzik?

Nasilony trądzik można wyleczyć najczęściej tylko konsekwentną i systematyczną terapią, a także odpowiednią pielęgnacją – adekwatną do potrzeb skóry trądzikowej. Dzięki temu można uniknąć powstawania przebarwień skóry oraz blizn. Skutecznym sposobem leczenia trądziku jest kompleksowa terapia przeciwtrądzikowa, ale należy stosować sprawdzone, przebadane klinicznie preparaty. Ważne jest bowiem, aby preparat do stosowanie zewnętrznego, po jaki sięgamy w walce z trądzikiem, nie powodował dodatkowych „zniszczeń” – tzn. nie przesuszał skóry i nie przyczyniał się do powstawania podrażnień. Skuteczny preparat powinien mieć działanie przeciwzapalne i przeciwbakteryjne, a także łagodzące. Takie właśnie są produkty Teen DERM, które doskonale uzupełniają kuracje dermatologiczne również w przypadku trądziku ze zmianami zapalnymi.

Teen DERM Hydra krem ​​nawilżający do skóry trądzikowej - zastosowanie

Teen DERM Hydra krem ​​nawilżający do skóry trądzikowej to sprawdzony produkt, a jego skuteczność w leczeniu cery trądzikowej została potwierdzona badaniami. Krem powoduje wzmocnienie i nawilżenie skóry, która po stosowanych wcześniej zabiegach przeciwtrądzikowych stała się krucha. Krem może być stosowany na wszystkie rodzaje skóry, także na skórę tłustą, ponieważ każdy rodzaj cery trądzikowej potrzebują nawilżenia. Dzieje się tak ponieważ wszystkie rodzaje cery ulegają przesuszeniu lub podrażnieniu w wyniku przeprowadzonych kuracji przeciwtrądzikowych lub działania czynników zewnętrznych. Teen Derm Hydra krem nawilżający do skóry trądzikowej to produkt, który biologicznie reguluje tego typu zaburzenia, usuwa nadmiar sebum, zapobiega zatykania się porów. Krem jest unikalnym połączeniem składników aktywnych dla skóry trądzikowej, zniszczonej agresywnymi kuracjami przeciwtrądzikowymi, przywraca komfort skórze i poprawia jej kondycję

Jak stosować Teen DERM Hydra krem, żeby terapia przyniosła zadawalające efekty. Krem należy aplikować na twarz i szyję dwa razy dziennie, rano i wieczorem. Najpierw należy oczyść skórę żelem Teen DERM Gel lub Wodą micelarną Teen DERM. Dopiero po oczyszczeniu skóry można nakładać Teen Derm Hydra krem na twarz i szyję, płynna konsystencja kremu znacznie ułatwia codzienną aplikację. Produkt ma lekką odświeżającą teksturę żel/krem, nie zatyka porów, zapewnia bardzo wysoki poziom tolerancji, ponieważ szanuje fizjologiczne pH skóry. Już po kilku dniach stosowania kuracji skóra będzie wygładzona i odzyska jędrność. Produkty Teen DERM testowano dermatologicznie i potwierdzono skuteczność działania po 28 dniach stosowania.

https://ekopharm.eu/produkt/teen-derm-hydra-krem-nawilzajacy-do-skory-tradzikowej/


 

 

medserwis.pl Telewolt Sp. z o.o. 00-671 W-wa, ul. Koszykowa 70 lok.2, tel.: 601 410 411, e-mail: medserwis@medserwis.pl