Schudłeś i chcesz pokazać to światu? Pomoże ci plastyka brzucha

MEDserwis.pl >Schudłeś i chcesz pokazać to światu? Pomoże ci plastyka brzucha

Schudłeś i chcesz pokazać to światu? Pomoże ci plastyka brzucha

Schudłeś i chcesz pokazać to światu? Pomoże ci plastyka brzucha

Kiedy ciężka praca zaczyna przynosić wymierne efekty, a cyferki na wadze są coraz mniejsze, zalewa cię fala entuzjazmu. Samo zrzucenie nadprogramowych kilogramów jest oczywiście godnym podziwu osiągnięciem. Niemniej jednak warto mieć na uwadze, że nie jest to koniec drogi ku wymarzonej sylwetce. Entuzjazm opada, kiedy zauważasz, że ciągle nie wyglądasz tak, jak byś chciał. Zwłaszcza w kusych letnich wdziankach czy w kostiumie kąpielowym. I na to jest jednak rada – plastyka powłok brzusznych.


 


1. Plastyka brzucha – na czym to polega?


2. Kiedy można skorzystać z zabiegu abdominoplastyki?


3. Plastyka brzucha – jak wygląda zabieg?


 


Plastyka brzucha – na czym to polega?


 


Plastyka brzucha, czyli inaczej abdominoplastyka, jest zabiegiem chirurgicznym, polegającym na usunięciu nadmiaru skóry oraz tkanki tłuszczowej. Przeprowadza się ją w obrębie dolnej i środkowej części brzucha. W zależności od wskazań i preferencji podczas zabiegu można wymodelować sylwetkę (np. uwidocznić wcięcie w talii).


 


Zabieg można podzielić na dwa rodzaje, a mianowicie: pełną abdominoplastykę oraz mini abdominoplastykę. Pełna abdominoplastyka obejmuje całą powierzchnię brzucha wraz z przeszczepieniem pępka, natomiast mini abdominoplastyka obejmuje tylko obszar poniżej pępka, w dolnej części brzucha.


 


Kiedy można skorzystać z zabiegu abdominoplastyki?


 


Plastyka powłok brzusznych to zabieg, skierowany przede wszystkim do osób, które zrzuciły dużą liczbę kilogramów, a co za tym idzie, zmagają się z nadmiarem pozostałej po odchudzaniu luźnej skóry (tzw. fartuch). Jeżeli chodzi o kobiety, to zabieg abdominoplastyki rekomenduje się tym paniom, które nie planują już powiększania rodziny. Ponadto zabieg jest przeznaczony dla osób, które zakończyły już proces odchudzania i osiągnęły optymalną wagę. Nie można bowiem wykonać plastyki powłok brzusznych u osoby ze znaczną otyłością. Podczas zabiegu można także poddać się liposukcji, co pozwala uzyskać nie tylko zadowalające, ale i trwałe efekty operacji. Wszystkie decyzje co do szczegółów zabiegu podejmowane są podczas indywidualnej konsultacji lekarskiej.


 


Plastyka brzucha – jak wygląda zabieg?


 


Podczas zabiegu pacjent jest znieczulony miejscowo albo przewodowo, o czym decyduje lekarz anestezjolog. Sam przebieg zabiegu i następujące po sobie czynności są uzależnione od rodzaju operacji i od tego, czy jednocześnie przeprowadzana jest także liposukcja. Każdy pacjent jest informowany, jak będzie wyglądał jego zabieg. Po operacji pacjent ma założony specjalny gorset, który należy nosić od 6 do 8 tygodni. Pierwsze 3 tygodnie po zabiegu to czas na regenerację, podczas której należy się oszczędzać i nie forsować. Ostateczny efekt zabiegu będzie w pełni widoczny po 3 miesiącach, a pierwsze efekty po 6 tygodniach, kiedy wszystko się zagoi i zejdzie opuchlizna. 

 

medserwis.pl Telewolt Sp. z o.o. 00-671 W-wa, ul. Koszykowa 70 lok.2, tel.: 601 410 411, e-mail: medserwis@medserwis.pl