Ocena wielkości i kształtu narządów płciowych może być subiektywna lub obiektywna. W obu przypadkach negatywny wynik takiej oceny u mężczyzn może skutkować pojawieniem się kompleksu małego penisa. Niezależnie od tego, czy cierpisz na bardzo rzadką przypadłość zwaną mikropenisem, czy też jesteś subiektywnie niezadowolony z wielkości swojego przyrodzenia, możesz rozwiązać swój problem w gabinecie medycyny estetycznej.
Jak przebiega operacja powiększania członka?
Istnieje kilka medycznych metod powiększania penisa. Jedną z nich jest tzw. falloplastyka, czyli zabieg chirurgiczny polegający na przecięciu więzadła wieszadłowego. Jest to jednak sposób inwazyjny i rzadko wybierany – również ze względu na możliwe skutki uboczne. Niepożądanym efektem falloplastyki mogą być problemy z osiągnięciem lub utrzymaniem wzwodu.
Znacznie częściej stosowane, a przy tym bezpieczniejsze metody powiększania członka polegają na ostrzyknięciu narządu specjalnym preparatem. Metoda iniekcji pozwala nie tylko na wydłużenie przyrodzenia, ale również na zwiększenie jego obwodu. W gabinetach medycyny estetycznej możliwe jest przeprowadzenie takiej procedury na dwa sposoby.
Powiększanie penisa kwasem hialuronowym
W gabinetach
Bieńkowscy Clinic w Bydgoszczy powiększanie penisa metodą iniekcyjną może zostać wykonane m.in. z wykorzystaniem preparatu z zawartością kwasu hialuronowego. Jest to syntetyczna forma substancji, która naturalnie produkowana jest przez ludzki organizm. Zabieg pozwala na zwiększenie obwodu penisa o 30-50% oraz wydłużenie narządu o 5-15 mm. Efekty te stabilizują się w ciągu 2-3 tygodni od dokonania iniekcji i utrzymują się od 1,5 roku do 2 lat. Cała procedura trwa od 30 do 45 minut i jest wykonywana w znieczuleniu miejscowym.
Powiększanie penisa własną tkanką tłuszczową
Powiększanie penisa własnym tłuszczem pacjenta to procedura nieco bardziej złożona, jednak przynosząca trwalsze rezultaty. Materiał do przeszczepu pobierany jest na drodze liposukcji. Najczęściej odsysa się go z brzucha, boczków lub pośladków. Tak uzyskany graft tłuszczowy zostaje wprowadzony do powiększanego narządu przy pomocy mikrokaniuli. Korzystanie z autologicznych tkanek pacjenta nie wiąże się z ryzykiem odrzucenia przeszczepu przez organizm. Zabieg jest bezpieczny i bezbolesny, ponieważ wykonuje się go w znieczuleniu miejscowym. Miejsce wprowadzenia mikrokaniuli zostaje zszyte w sposób niepozostawiający widocznej blizny. Zdjęcie szwów następuje zwykle po 10-12 dniach od zabiegu.
Jakie są wskazania i przeciwwskazania do powiększenia penisa?
Najczęstszym powodem operacyjnego powiększania penisa jest subiektywne niezadowolenie pacjenta z rozmiaru tego narządu. Zdarza się również, że pacjent lub jego partner bądź partnerka skarżą się na niemożność osiągnięcia satysfakcji seksualnej – i to jest motywacją do zgłoszenia się na zabieg. Ingerencja medyczna pozwala na poszerzenie narządu (zwłaszcza u nasady) oraz jego nieznaczne wydłużenie. Możliwe jest również powiększenie objętości żołędzi.
Zabieg rozpoczyna się od konsultacji wstępnej, w czasie której pacjent otrzymuje komplet informacji o przebiegu procedury i możliwych do osiągnięcia efektach. Na tym etapie wykluczane są również przeciwwskazania, do których należą przede wszystkim:
- stulejka,
- zaburzenia krzepliwości krwi,
- stany zapalne narządów płciowych lub pachwin,
- problemy z potencją.
Istnieją również inne przeciwwskazania, które są zależne od wybranej metody powiększania penisa.
Rekonwalescencja po operacji powiększania członka
Po przeprowadzeniu zabiegu zabiegu pacjent zostaje poddany krótkiej obserwacji. Następnie otrzymuje listę zaleceń, których bezwzględnie musi przestrzegać w domu. Są to:
- szczególne dbanie o higienę miejsc intymnych,
- wstrzemięźliwość seksualna przez około 2 tygodnie po operacji,
- unikanie nadmiernego wysiłku fizycznego przez około 7 dni po operacji.
Możliwe efekty uboczne iniekcyjnego powiększania członka to zasinienie oraz obrzęk i/lub dolegliwości bólowe obejmujące narząd. Zabieg przeprowadzany przy użyciu kwasu hialuronowego może także spowodować uczucie „gąbczastości” penisa. Efekt ten jest jednak przejściowy i nie utrudnia codziennego funkcjonowania.