Pionizatory rehabilitacyjne dla niepełnosprawnych

MEDserwis.pl >Pionizatory rehabilitacyjne dla niepełnosprawnych

Pionizatory rehabilitacyjne dla niepełnosprawnych

Pionizatory rehabilitacyjne dla niepełnosprawnych
Trudności z poruszaniem się, utrzymaniem pozycji siedzącej i stojącej stanowią dużą barierę dla niepełnosprawnego. Niekiedy potrzebującemu nie pomoże zwykły wózek i potrzebny jest sprzęt rehabilitacyjny innego typu. Urządzeniem niezbędnym do utrzymania pionowej pozycji ciała i wspomagającym chodzenie jest pionizator rehabilitacyjny.

Co to jest pionizator?Pionizator wykorzystywany jest w procesie rehabilitacji seniorów, dorosłych i dzieci zmagających się ze schorzeniami neurologicznymi i ortopedycznymi. Pionowa postawa ciała, siedząca lub stojąca, poprawia też pracę narządów i zapobiega powstawaniu odleżyn. Niepełnosprawnym, którzy większość czasu spędzają leżąc, zakup pionizatora medycznego jest jedyną możliwością, aby stanąć, usiąść i wykonywać codzienne czynności. Sprzęt rehabilitacyjny tego typu powinien pochodzić z pewnego źródła i być objęty profesjonalnym serwisem. Oferta czołowego dystrybutorahttps://akson.pl/mobilnosc/pionizatory-urzadzenia-multifunkcyjne/pionizatory/ umożliwi Państwu właściwy wybór i długie, bezproblemowe użytkowanie.

Typy i wykorzystanie pionizatorówSpecjalistyczny sprzęt rehabilitacyjny służy do pionizacji pacjenta, poprawia kondycję fizyczną i psychiczną. Urządzenia stosowane są w trakcie rehabilitacji po urazach kręgosłupa i chorobach, które uniemożliwiają samodzielne utrzymywanie pionowej pozycji ciała. Wykorzystywane są w placówkach medycznych, jak kliniki fizjoterapii i oddziały rehabilitacyjne w szpitalach. Używane mogą być też w domu pacjenta.

W zależności od potrzeb, używa się pionizatory statyczne lub dynamiczne. Dostępne są także urządzenia wielofunkcyjne, łączące różne możliwości. Pionizator statyczny służy osobom z ciężkimi chorobami, na przykład związanymi z układem nerwowym. Stosowane są też na początku rehabilitacji osób po wypadkach. Nie ma możliwości, aby model statyczny był poruszany przez pacjenta, zatem potrzebna jest pomoc opiekuna. Natomiast pionizator dynamiczny przeznaczony jest dla chorych, u których pojawiły się postępy w zakresie utrzymania pionowej postawy. Jest niezbędny przy rehabilitacji pacjentów po wypadkach, którzy powoli wracają do zdrowia. Umożliwia samodzielne przemieszczanie się pacjenta lub przy pomocy opiekuna. Wybór typu musi być dokonywany po konsultacji ze specjalistą.

 

 

medserwis.pl Telewolt Sp. z o.o. 00-671 W-wa, ul. Koszykowa 70 lok.2, tel.: 601 410 411, e-mail: medserwis@medserwis.pl