Ośrodek leczenia uzależnień - czy naprawdę pomaga?

MEDserwis.pl >Ośrodek leczenia uzależnień - czy naprawdę pomaga?

Ośrodek leczenia uzależnień - czy naprawdę pomaga?

Ośrodek leczenia uzależnień - czy naprawdę pomaga?
Problem, który znany jest na świecie od setek lat. Często bagatelizowany, zamiatany pod dywan i zapominany. Odsetek osób uzależnionych w Polsce stale rośnie. Hazard, alkohol, narkotyki czy papierosy, to tylko najpopularniejsze uzależnienia, jest ich całe mnóstwo, często o niektórych nie mamy pojęcia. Na szczęście z roku na rok świadomość społeczna wzrasta i coraz więcej osób wie czym są uzależnienia i jakie są ich skutki. Dodatkowo powstają kolejne ośrodki, które w profesjonalny i specjalistyczny sposób pozwalają na walkę z nałogiem. Pytanie jest jedno, czy pomagają?

Ośrodek terapii uzależnień - większa szansa na wyzdrowienieJeśli ktoś zastanawia się, czy warto dać szansę ośrodkowi terapii uzależnień, niech najpierw spojrzy jak wykwalifikowane osoby tam pracują. Są to specjaliści, którzy posiadają wielką wiedzę i bogate doświadczenie, dzięki czemu potrafią przeanalizować indywidualnie każdy przypadek i skutecznie mu pomóc. Pracujący tam psychologowie oraz terapeuci mają specjalistyczne wykształcenie, co pozwala na odpowiednią diagnozę i znaczną pomoc w walce z konkretnym uzależnieniem. Ośrodki terapii uzależnień są gotowe na wsparcie pacjenta i pomoc od pierwszych chwil po odizolowaniu od nałogu. To także miejsca, w których przyjmuje się osoby uzależnione w krytycznych momentach. To pokazuje, że ludzie tam pracujący są w stanie pomóc na każdym etapie walki z nałogiem.

Skuteczność potwierdzona przez wieluPacjenci, którzy zdecydowali się na ośrodek terapii uzależnień często mówią, że była to ostateczność, która koniec końców okazała się najlepszym rozwiązaniem. Opinie osób, którym pomogła taka placówka tylko pokazują, jaką cieszy się skutecznością. Wykwalifikowana kadra daje nadzieje, że walka z nałogiem będzie wygrana, mimo wielu przeszkód i długiej drogi. Dla większości jest to ostatnia deska ratunku, ale jeśli już się na nią zdecydują, okazuje się, że była jedynym dobrym wyjściem. Osoby, które były uzależnione i zostały wyleczone w takiej placówce, mówią, że jest to miejsce, które wydawało im się czymś strasznym, ale okazało się uzdrowiskiem, które pozwoliło zacząć życie na nowo.

Ośrodek leczenia uzależnień

Początki są trudne, ale warto wytrzymaćWiększość osób z poważnym nałogiem boi się zgłosić do ośrodka leczenia uzależnień z uwagi, że początki bywają bardzo trudne. Uświadamiają sobie potem jednak, że to tylko krótki czas w porównaniu z całym życiem uzależnienia. To czas, który warto się przemęczyć, by ostatecznie porzucić nałóg i wygrać tę nierówną walkę. Nie tylko dla bliskich, ale przede wszystkim dla siebie.

Artykuł powstał przy współpracy z prywatnym ośrodkiem terapii uzależnień - Terapia Przy Lesie.

 

 

medserwis.pl Telewolt Sp. z o.o. 00-671 W-wa, ul. Koszykowa 70 lok.2, tel.: 601 410 411, e-mail: medserwis@medserwis.pl