Osocze bogatopłytkowe

MEDserwis.pl >Osocze bogatopłytkowe

Osocze bogatopłytkowe

Sky Clinic to klinika, która mieści się w Warszawie i we Wrocławiu. Wieloletnie doświadczenie, a także odpowiednio wykwalifikowana kadra pracowników są gwarancją najwyższej jakości świadczonych usług. Gabinet Sky Clinic oferuje przeszczepy włosów oraz kompleksowe zabiegi medycyny estetycznej. Klinika stawia przede wszystkim na innowacyjne rozwiązania technologiczne, co zapewnia szybką, sprawną i łatwą, ale przede wszystkim efektywną pracę.

Osocze bogatopłytkowe - czym jest?W obecnych czasach, kiedy medycyna estetyczna nieustannie zyskują na popularności, coraz większym zainteresowaniem cieszy się zabieg z wykorzystaniem osocza bogatopłytkowego. Według najprostszej definicji, są to substancje krwiopochodne, w swoim składzie zawierające płytki krwi. Ich stężenie jest o wiele większe niż w osoczu fizjologicznym. To właśnie dzięki temu, za pomocą osocza bogatopłytkowego, leczy się wiele schorzeń.

Osocze bogatopłytkowe w medycynie estetycznejJednym z najpopularniejszych zastosowań osocza bogatopłytkowego, są oczywiście wszelkie zabiegi z zakresu medycyny estetycznej.

To jedna z najskuteczniejszych metod, jeśli chodzi o spowolnienie procesów starzenia. Wraz z wiekiem, następuje dojrzewanie komórek naskórka, przez co znacznie spada nawilżenie skóry. To z kolei, prowadzi do powstawania nieestetycznych zmarszczek. Płytki krwi, które zawiera osocze bogatopłytkowe, aktywują komórki macierzyste, a dzięki temu, że pobudzają fibroblasty, wspomagają proces tworzenia nowego kolagenu.

Terapia osoczem bogatopłytkowym przynosi stosunkowo szybkie efekty zabiegu, a pierwsze rezultaty możemy zobaczyć już po kilku tygodniach. W pierwszych dniach, od wizyty możemy zauważyć między innymi ujednolicenie kolorytu skóry - staje się ona bardziej promienna i nabiera zdrowej barwy.
Zabieg osoczem bogatopłytkowym sprawia, że skóra twarzy wygląda młodszą, powodując wygładzenie zmarszczek.

Wampirzy lifting z zastosowaniem osocza bogatopłytkowego - jakie przynosi rezultaty?

Osocze bogatopłytkowe idzie w parze również z innymi zabiegami medycyny estetycznej, nawet tymi bardziej skomplikowanymi, stanowiąc naturalny wypełniacz. Jest to na przykład wampirzy lifting, który w ostatnich czasach coraz intensywniej zyskuje na popularności. W trakcie podawania preparatu, znajdujące się w osoczu bogatopłytkowym płytki krwi, wspomagają procesy regeneracji skóry, stymulują fibroblasty, a także wspomagają tworzenie się nowych naczyń krwionośnych. Dzięki połączeniu osocza bogatopłytkowego z innymi substancjami, wspomagającymi rewitalizację skóry, w wielu zabiegach dermatologicznych, możemy przyspieszyć syntezę macierzy międzykomórkowej.

Osocze bogatopłytkowe w medycynie estetycznej i jego wpływ na skórę

W przypadku zabiegów z wykorzystaniem osocza bogatopłytkowego, mających za zadanie jedynie poprawę kondycji skóry twarzy, nieco mniej istotne jest stężenie płytek krwi.

Samo w sobie przeprowadzenie zabiegu natomiast, jest również nieco łatwiejsze, a co za tym idzie mniej kosztowne. Płytki krwi zawierają substancje, które wspomagają procesy regeneracji tkanek, a co za tym idzie - procesy regeneracji komórek skóry. Składniki obecne w płytkach krwi, przyczyniają się również do zwiększenia produkcji kolagenu, a co za tym idzie poprawy gęstości skóry, co również przyspiesza proces gojenia się ran.

Zapomnij o wszelkich niedoskonałościach - korzystając jedynie z własnej krwi, możesz wspomóc rewitalizację skóry.

Zabieg z wykorzystaniem osocza bogatopłytkowego a włosy
 
Swoją popularność osocze bogatopłytkowe zawdzięcza jednak nie tylko licznym zabiegom medycyny estetycznej. Jest również istotnym elementem w procesie leczenia łysienia.

Lekarz medycyny estetycznej, poprzez pobranie krwi pacjenta, a następnie wprowadzenie jej do skóry głowy, wspomaga procesy regeneracji. Jest to pierwszy krok do pięknych, zadbanych, ale przede wszystkim zdrowych włosów.

Składniki zawarte w krwi obwodowej powodują znaczne zagęszczenie włosów, co odgrywa kluczową rolę, jeśli chodzi o leczenie łysienia. Uzyskane osocze bogatopłytkowe, wywiera również nieoceniony pozytywny wpływ na cebulki włosów, wzmagając tym samym czynniki wzrostu.

Na przebieg zabiegu znaczący wpływ ma przede wszystkim odpowiednie przygotowanie pacjenta, a także postępowanie tuż po wyjściu z gabinetu. W pierwszych dniach od zapodania osocza bogatopłytkowego. Przez około tydzień od wykonania zabiegu nie należy narażać się na działanie ekstremalnych temperatur, takich jak mróz czy upał. Powinniśmy również pamiętać, aby chronić swoją skórę głowy przed niekorzystnym działaniem promieniowania słonecznego. Przeprowadzenie zabiegu z wykorzystaniem osocza bogatopłytkowego, sprawia, że włosy stają się nie tylko grubsze, ale także o wiele mniej łamliwe. Pobudzone jest szybsze odrastanie włosów.

Z tego też powodu, ich wypadanie finalnie podlega stopniowemu zmniejszeniu, już po kilku dniach od przeprowadzenia zabiegu.

Osocze bogatopłytkowe - zabieg z wykorzystaniem własnej krwi pacjenta a objawy niepożądaneJeśli już wiesz, w jakich zabiegach znajdują swoje zastosowanie zabiegi kosmetyczne z wykorzystaniem osocza bogatopłytkowego, pora przejść do kolejnej kwestii. A mianowicie - czy osocze bogatopłytkowe niesie za sobą jakiekolwiek działania niepożądane?

Z reguły nie, jednak niekiedy mogą wystąpić takie objawy, jak obrzęk, zasinienie czy umiarkowany ból zarówno miejsca, gdzie zostało zapodane osocze bogatopłytkowe, jak i miejsca, skąd było ono pobierane.
Sytuacja ta, ma się inaczej przy niewielkiej objętości osocza, a ustępuje kilka dni po procesie pobrania krwi pacjenta.

Zabiegi z użyciem osocza bogatopłytkowego - przeciwwskazaniaPomimo faktu, że wszelkie techniki medyczne przy użyciu osocza zawierającego płytki krwi, należą do jednych z najbezpieczniejszych metod leczenia, istnieją pewne przeciwskazania, które powinny Ciebie odwieść od zabiegu z wykorzystaniem osocza bogatopłytkowego.

Absolutnie odradzamy pacjentom borykającym się z poważnymi schorzeniami, takimi jak choroby autoimmunologiczne, choroby nowotworowe, a także w przypadku osób, które cierpią na choroby krwi, takie jak na przykład zaburzenia jej krzepliwości. 

W powyższych przypadkach, terapia osocze bogatopłytkowe może przynieść za sobą wręcz odwrotne skutki, prowadząc do wielu chorób.

Zabieg z wykorzystaniem osocza bogatopłytkowego w medycynie estetycznej z własnej krwi pacjenta - kompleksowe usługi oraz obsługa klienta na najwyższym poziomieKlinika Sky Clinic oferuje profesjonalne zabiegi terapii Osocze bogatopłytkowym przy użyciu najnowocześniejszych sprzętów. Odpowiednio wykwalifikowana kadra pracowników, dba o komfort i wygodę klienta, przykładając szczególną uwagę zarówno podczas pobierania krwi pacjenta, jak i na dalszych etapach.

Sky Clinic doskonale zdaje sobie sprawę z faktu, iż każdy z klientów oczekuje innych rezultatów. Z tego też powodu, gabinet stawia przede wszystkim na indywidualne podejście do każdego pacjenta.
Udając się na wizytę do kliniki, zapewnisz sobie między innymi znaczne wygładzenie zmarszczek i ujednolicenie kolorytu skóry, co w konsekwencji prowadzi do polepszenia stanu Twojej skóry twarzy. Sky Clinic to również kompleksowe zabiegi na skórę głowy, które pełnią kluczową rolę w terapii przeciw wypadaniu włosów. 

Tutaj najwyższej jakości usługi idą w parze z atrakcyjną ceną. Szeroka oferta różnorodnych zabiegów z wykorzystaniem osocza bogatopłytkowego sprawia, że każdy z klientów znajdzie coś, czego aktualnie potrzebuje.

 

Aktualności

Zarządzanie w ochronie zdrowia – co dają te studia podyplomowe? Perspektywy zawodowe więcej

Jak skutecznie usuwać blizny sposobami domowym więcej

Bądź piękna z BONA DEA - sprawdź jakie okazje przygotowaliśmy dla Ciebie w tym miesiącu! więcej

Lekarska Spółdzielnia Profesorsko-Ordynatorska zaprasza pacjentów na konsultacje i badania! więcej

Pantomogram – co warto wiedzieć o badaniu? więcej

Badania prenatalne dla kobiet więcej

Powiększanie piersi – najważniejsze informacje więcej

Plastyka piersi – czy warto się na nią zdecydować? więcej

Nowoczesna stomatologia – jak dbać o zdrowie jamy ustnej więcej

Dermatologiczne rozwiązania najczęściej występujących problemów skóry więcej

Rezonans magnetyczny Warszawa - bez skierowania, bez kolejki w Centrum Medycyny Sportowej. więcej

Tomografia komputerowa Warszawa - prywatnie w Centrum Medycyny Sportowej w Warszawie więcej


Nowości ze świata medycyny

medycynaestetyczna bona dea

Czy wiesz, że...

Zobacz również

Apteki

Domy opieki

Szpitale w Polsce

Dodaj placówkę do bazy

 

medserwis.pl Telewolt Sp. z o.o. 00-671 W-wa, ul. Koszykowa 70 lok.2, tel.: 601 410 411, e-mail: medserwis@medserwis.pl