Nieinwazyjne leczenie żylaków

MEDserwis.pl >Nieinwazyjne leczenie żylaków

Nieinwazyjne leczenie żylaków

Wilmed
Według danych WHO, żylaki mogą dotyczyć nawet ok. 30% całej populacji osób dorosłych, ale częściej dotykają osoby starsze, choć współcześnie żylaki diagnozuje się nawet u 30-latków. Wbrew stereotypowym opiniom, żylaki nie są jedynie problemem estetycznym – ich występowanie sugeruje bowiem schorzenia układu krążenia, więc koniecznie trzeba je leczyć. Pacjenci mający problemy z żylakami nie powinni bać się zabiegu, mogą skorzystać z wielu metod bezpiecznego, mało inwazyjnego oraz skutecznego leczenia żylaków. Do popularnych metod leczenia żylaków możemy zaliczyć skleroterapię oraz laserowe leczenie żylaków EVLT.

Mianem żylaków określa się widoczne pod powierzchnią skóry grube, nieestetyczne żyły w kolorze czerwonym, granatowym, czasami nawet czarnym. Wiele osób sądzi, że żylaki są jedynie defektem kosmetycznym – owszem, niewielkie poszerzone żyłki, nazywane potocznie „pajączkami” można jeszcze traktować w kategoriach defektu estetycznego, jednak jeśli rozwijają się, powiększają, stają grube i ciemne – mamy już do czynienia z żylakami, które są symptomem kłopotów z układem krążenia i bezwzględnie podlegają leczeniu. Brak terapii może bowiem skutkować bardzo groźnymi dla zdrowia, a nawet życia powikłaniami.

Jakie czynniki sprzyjają występowaniu żylaków? Jest ich wiele. Częściej borykają się z nimi kobiety niż mężczyźni. Ich występowaniu sprzyjają uwarunkowania genetyczne, siedzący i stojący tryb życia, nadwaga i otyłość, noszenie obcisłej bielizny i odzieży, nieprawidłowa dieta, zbyt mała aktywność fizyczna, a nawet ciąża. Na szczęście możemy pacjentom zaoferować coraz więcej nieinwazyjnych i skutecznych metod leczenia żylaków.

Skleroterapia żylakówSkleroterapia to nowoczesna, mało inwazyjna i bezpieczna metoda leczenia chorób żył na różnym etapie ich zaawansowania – począwszy od niewielkich „pajączków” aż po grube, widoczne żylaki. Pod kontrolą USG specjaliści z zakresu flebologii podają do zmienionej żyły przy pomocy cienkiej igły specjalny środek farmakologiczny (w postaci płynu lub pianki), który prowadzi do zamknięcia niewydolnego naczynia oraz zaniku żylaka.

Czym wyróżnia się skleroterapia? Jak już wspomniano, jest to zabieg mało inwazyjny – nie wymaga nacinania skóry, pobytu w szpitalu czy długiej rekonwalescencji. Zazwyczaj wykonuje się go ambulatoryjnie w znieczuleniu miejscowym, dzięki czemu sprawdza się także u osób starszych, u których nie są wskazane zabiegi z zastosowaniem narkozy ogólnej. Zaraz po jego zakończeniu można wrócić do domu, oczywiście przestrzegając zaleceń lekarzy, dotyczących prawidłowej diety oraz prowadzenia zdrowego stylu życia.

Laserowe leczenie żylaków EVLTZabieg laserowego leczenia żylaków EVLT to nowoczesna i skuteczna metoda, nie wymaga zastosowania znieczulenia ogólnego, pacjent opuszcza szpital w dniu zabiegu i może powrócić do normalnej aktywności następnego dnia. Zabieg nie pozostawia na ciele blizn.

Biorąc pod uwagę zalety tej metody, obecnie staje się ona podstawowym sposobem leczenia niewydolności dużych żył powierzchownych na świecie. Ta nowoczesna metoda leczenia żylaków pozwala na zamknięcie światła dużej żyły bez wykonywania nacięć na skórze, co jest niemożliwe do uzyskania metodami tradycyjnymi. Istota tej metody polega na wprowadzeniu do światła niewydolnej żyły cewnika, którego końcówka emituje światło lasera. Wyzwolona w ułamku sekundy energia powoduje szybkie obkurczenie i zamknięcie niewydolnej żyły. Nie jest koniczne usuwanie tej żyły, jak to się dzieje w metodach tradycyjnych. Bezpośrednio po zabiegu chory może wstać i chodzić – nie ma potrzeby leżenia czy hospitalizacji.

Wszystkich Pacjentów zainteresowanych konsultacjami ze specjalistami z zakresu flebologii oraz nowoczesnymi metodami leczenia żylaków zapraszamy do kontaktu. Zapewniamy profesjonalną opiekę oraz miłą atmosferę.

leczenie żylaków

 

Aktualności

Korekta uśmiechu i zadbana skóra - to wszystko w jednym miejscu więcej

Zarządzanie w ochronie zdrowia – co dają te studia podyplomowe? Perspektywy zawodowe więcej

Bądź piękna z BONA DEA - sprawdź jakie okazje przygotowaliśmy dla Ciebie w tym miesiącu! więcej

Lekarska Spółdzielnia Profesorsko-Ordynatorska zaprasza pacjentów na konsultacje i badania! więcej

Pantomogram – co warto wiedzieć o badaniu? więcej

Badania prenatalne dla kobiet więcej

Powiększanie piersi – najważniejsze informacje więcej

Plastyka piersi – czy warto się na nią zdecydować? więcej

Nowoczesna stomatologia – jak dbać o zdrowie jamy ustnej więcej

Dermatologiczne rozwiązania najczęściej występujących problemów skóry więcej

Tomografia komputerowa Warszawa - prywatnie w Centrum Medycyny Sportowej w Warszawie więcej

Rezonans magnetyczny Warszawa - bez skierowania, bez kolejki w Centrum Medycyny Sportowej. więcej


Nowości ze świata medycyny

medycynaestetyczna bona dea

Czy wiesz, że...

Zobacz również

Apteki

Domy opieki

Szpitale w Polsce

Dodaj placówkę do bazy

 

medserwis.pl Telewolt Sp. z o.o. 00-671 W-wa, ul. Koszykowa 70 lok.2, tel.: 601 410 411, e-mail: medserwis@medserwis.pl