Laserowa korekcja wzroku – skuteczna metoda leczenia wad

MEDserwis.pl >Laserowa korekcja wzroku – skuteczna metoda leczenia wad

Laserowa korekcja wzroku – skuteczna metoda leczenia wad

Laserowa korekcja wzroku – skuteczna metoda leczenia wad
Problemy ze wzrokiem znacząco obniżają komfort codziennego życia. Okulary czy soczewki kontaktowe pozwalają widzieć wyraźnie, jednak nie są rozwiązaniami idealnymi. Dlatego coraz więcej osób decyduje się na laserową korekcję wzroku. Sprawdźmy, na czym to polega, jaka jest skuteczność zabiegu i o czym trzeba pamiętać, decydując się na laserową korekcję wzroku.

Na czym polega laserowa korekcja wzroku i kto może się poddać zabiegowi?Warto zacząć od wyjaśnienia, na czym polega laserowa korekcja wzroku. Otóż mowa tutaj o zabiegu wykonywanym przy użyciu bardzo cienkiej wiązki lasera. Specjalista nakierowuje ją na rogówkę oka. Celem zabiegu jest właściwe ukształtowanie rogówki. W zależności od rodzaju wady wzroku, rogówka może być spłaszczana, uwypuklana lub wygładzania. Zabieg korekcji wzroku z użyciem lasera to metoda, która skutecznie leczy krótkowzroczność, nadwzroczność i astygmatyzm.

Warto pamiętać, że niestety nie każdy może poddać się zabiegowi. Istnieje szereg przeciwwskazań, do których należą przede wszystkim schorzenia oczu, takie jak jaskra, zespół suchego oka, czy zwyrodnienie plamki żółtej. Poza chorobami narządu wzroku przeciwwskazaniami do przeprowadzenia zabiegu są również:

  • nieodpowiedni wiek (zabieg wykonuje się jedynie u pacjentów z całkowicie rozwiniętym narządem wzroku),

  • brak stabilności wady wzroku,

  • cukrzyca,

  • ciąża,

  • infekcje,

  • choroby autoimmunologiczne.


Jak widać, zabiegu nie można przeprowadzać u dosyć sporej grupy ludzi. Ważne jest, aby przed przeprowadzeniem zabiegu lekarz przeprowadził wywiad z pacjentem, a następnie poddał go szeregowi badań. Kwalifikacja do zabiegu to niezwykle istotny etap, odpowiadający za bezpieczeństwo pacjenta.

Czy zabieg jest bolesny i jakie są powikłania?Wiele osób zastanawia się nad tym, czy laserowa korekcja wzroku jest bolesna oraz jakie są zagrożenia związane z tą procedurą. Warto w tym miejscu wyjaśnić, że profesjonalnie przeprowadzony zabieg jest bezbolesny. Nowoczesne technologie umożliwiają w pełni bezpieczne przeprowadzenie zabiegu, bez ryzyka uszkodzenia oka. Jeśli chodzi o powikłania, przeważnie występują w niewielkim natężeniu. Przez kilka do maksymalnie 12 miesięcy może pojawiać się suchość oka lub jego delikatne pieczenie. Czasami pacjent narzeka na falowanie ostrości widzenia. Generalnie jednak dolegliwości są niewielkie, a efekty zabiegu można zauważyć już po kilku dniach.

Laserowa korekcja wzroku w klinice BlikpolJeśli chcesz pozbyć się wady wzroku, wybierz sprawdzonych specjalistów, którzy zagwarantują zadowalające efekty zabiegu i pełne bezpieczeństwo. Jedną z uznanych klinik przeprowadzających zabieg jest Blikpol. Laserowa korekcja wzroku w klinice Blikpol przeprowadzana jest z użyciem najnowocześniejszego sprzętu, przez specjalistów z wieloletnim doświadczeniem. Na pierwszym miejscu stawiane jest bezpieczeństwo pacjenta, który w klinice czuje się zaopiekowany i niezagrożony. Jedyną istotną konsekwencją zabiegu w Blikpol jest trwała poprawa jakości widzenia.

 

Aktualności

Korekta uśmiechu i zadbana skóra - to wszystko w jednym miejscu więcej

Zarządzanie w ochronie zdrowia – co dają te studia podyplomowe? Perspektywy zawodowe więcej

Bądź piękna z BONA DEA - sprawdź jakie okazje przygotowaliśmy dla Ciebie w tym miesiącu! więcej

Lekarska Spółdzielnia Profesorsko-Ordynatorska zaprasza pacjentów na konsultacje i badania! więcej

Pantomogram – co warto wiedzieć o badaniu? więcej

Badania prenatalne dla kobiet więcej

Powiększanie piersi – najważniejsze informacje więcej

Plastyka piersi – czy warto się na nią zdecydować? więcej

Nowoczesna stomatologia – jak dbać o zdrowie jamy ustnej więcej

Dermatologiczne rozwiązania najczęściej występujących problemów skóry więcej

Tomografia komputerowa Warszawa - prywatnie w Centrum Medycyny Sportowej w Warszawie więcej

Rezonans magnetyczny Warszawa - bez skierowania, bez kolejki w Centrum Medycyny Sportowej. więcej


Nowości ze świata medycyny

medycynaestetyczna bona dea

Czy wiesz, że...

Zobacz również

Apteki

Domy opieki

Szpitale w Polsce

Dodaj placówkę do bazy

 

medserwis.pl Telewolt Sp. z o.o. 00-671 W-wa, ul. Koszykowa 70 lok.2, tel.: 601 410 411, e-mail: medserwis@medserwis.pl