Laserowa korekcja wzroku – kto może z niej skorzystać?

MEDserwis.pl >Laserowa korekcja wzroku – kto może z niej skorzystać?

Laserowa korekcja wzroku – kto może z niej skorzystać?

Laserowa korekcja wzroku

Laserowa korekcja wzroku to innowacyjna i bezpieczna metoda, która polega na modelowaniu powierzchni oka za pomocą wiązki chłodnego lasera. Celem zabiegu jest poprawa ostrości i ogólna poprawa widzenia. Laserową korekcję wzroku przeprowadza się w warunkach ambulatoryjnych. Jakie wady wzroku mogą być w ten sposób leczone?

Specjaliści wskazują, że zdecydowana większość pacjentów z wadami wzroku może bezpiecznie skorzystać z laserowej korekcji wzroku. Ten zabieg pomaga osobom z krótkowzrocznością, nadwzrocznością i astygmatyzmem. Jednak o kwalifikacji do zabiegu każdorazowo decyduje lekarz. Laserową korekcją wzroku zajmują się specjaliści z https://swisslaser.pl/laserowa-korekcja-wzroku/. Kiedy warto zdecydować się na tę metodę leczenia?

Laserowa korekcja wzroku – wskazaniaLaserowa korekcja wzroku to doskonała alternatywa dla osób, które z różnych powodów nie chcą nosić okularów lub soczewek. Prawidłowo przeprowadzony zabieg znacząco poprawia jakość życia i korzystnie wpływa na samopoczucie. Do laserowej korekcji wzroku mogą zostać zakwalifikowane osoby z krótkowzrocznością, nadwzrocznością i astygmatyzmem.

O krótkowzroczności mówimy wtedy, gdy pacjent dobrze widzi obiekty znajdujące się blisko i nie widzi wyraźnie obiektów odległych. Nadwzroczność jest odwrotnością krótkowzroczności, co oznacza, że pacjent dobrze widzi przedmioty odległe, a przedmioty znajdujące się blisko są dla niego niewyraźne. Co to jest astygmatyzm? Ta wada wzroku jest spowodowana zniekształceniem rogówki. W efekcie pogarsza się ostrość widzenia i czułość na kontrast.

Laserowa korekcja wzroku jest możliwe we wszystkich trzech opisanych wyżej przypadkach pod warunkiem, że nie występują żadne przeciwskazania do wykonania zabiegu. Lekarz podczas konsultacji przeprowadzi serię szczegółowych badań, aby ustalić, czy kwalifikujesz się do zabiegu oraz na jakie efekty możesz liczyć.

Laserowa korekcja wzroku – przeciwwskazaniaW niektórych sytuacjach wykonanie laserowej korekcji wzroku może nie być możliwe lub może nie przynieść zamierzonego rezultatu. Przeciwwskazaniami do wykonania tej procedury medycznej mogą być:


  • niektóre zmiany w rogówce,

  • grubość rogówki,

  • zbyt duża wada wzroku,

  • nieregularny astygmatyzm.


Laserowa korekcja wzroku jest przeprowadzana przy użyciu metody LASIK, LASEK/PRK lub Femto-LASIK. Wybór metody będzie uzależniony do rodzaju wady wzroku i zaleceń lekarza. Tego zabiegu nie przeprowadza się u osób poniżej 21 roku życia i powyżej 55 roku życia, ponieważ w tym okresie istnieje duże ryzyko znacznego pogłębienia wad wzroku. Przeciwwskazaniem do laserowej korekcji wzroku są także cukrzyca, choroby tarczycy, nowotwory, wady serca i infekcje wirusowe.

Laserowa korekcja wzroku to szansa na lepsze widzenie dla wielu pacjentów z popularnymi wadami wzroku. Ta metoda wykazuje dużą skuteczność, a przy tym ryzyko powikłań po zabiegu jest minimalne. W renomowanej klinice możesz liczyć na profesjonalną pomoc i wsparcie na każdym etapie leczenia.

 

 

medserwis.pl Telewolt Sp. z o.o. 00-671 W-wa, ul. Koszykowa 70 lok.2, tel.: 601 410 411, e-mail: medserwis@medserwis.pl