Korekcja powiek plazmą D.A.S. MEDICAL czy blefaroplastyka?

lekarze specjaliści >Korekcja powiek plazmą D.A.S. MEDICAL czy blefaroplastyka?

Korekcja powiek plazmą D.A.S. MEDICAL czy blefaroplastyka?

Korekcja powiek plazmą D.A.S. MEDICAL czy blefaroplastyka?
Opadanie powiek najczęściej związane jest z naturalnym procesem starzenia się skóry. Często zastanawiamy się jakie powinniśmy podjąć działania, by zachować urodę mimo upływającego czasu. Najbardziej postarzają nas defekty estetyczne okolic oczu. Pacjenci najczęściej skarżą się, że z powodu zmarszczek w okolicach oczu i ust oraz wiecznie przymrużonych oczu sprawiają wrażenie osób wiecznie zmęczonych i znudzonych, a to niestety negatywnie wpływa na ich samopoczucie.

Czy można zatrzymać proces opadania powiek
Główną przyczyną defektu polegającego na opadaniu powiek lub powieki jednego oka, są długotrwałe procesy związane ze starzeniem się skóry. Delikatne okolice oka są najbardziej narażone na szybką utratę elastyczności skóry, w połączeniu z procesami wiotczenia mięśni swój wygląd najszybciej zmieniają okolice oczu, dlatego pojawia się nadmiar skóry pozbawiony naturalnej jędrności która zaczyna opadać. Zdarza się, że proces ten następuje również w młodym wieku, co związane jest z uwarunkowaniami genetycznymi, nieprawidłową dietą czy paleniem papierosów, co znacznie przyspiesza procesy starzenia się skóry. Jedną z wielu przyczyn które mają wpływ na szybsze starzenia się skóry mogą być źle dobrane lub nieodpowiednio używane kosmetyki. W skrajnych przypadkach za objaw opadających powiek odpowiadają choroby nowotworowe i pourazowe uszkodzenia nerwów powstałe podczas wypadków i przebytych chorób.

Chociaż najbardziej widocznym mało estetycznym objawem ubytku kolagenu w naszej skórze są właśnie przymrużone oczy i opadające powieki, to wiele wcześniejszych symptomów wskazuje na początek toczącego się procesu. Najczęściej pacjenci powinni zauważyć jako pierwszy objaw swędzenie i zmęczenie oczu, często objawy zmęczenia, silnego stresu czy długotrwałej pracy przy ekranie komputera są bagatelizowane. Kolejnym objawem mogącym świadczyć o starzeniu się skóry w okolicach oczu są problemy z mruganiem i pojawiające się krótkotrwałe podwójne widzenie. Pacjenci najczęściej dopiero po kilkukrotnym, wymuszonym mrugnięciu mogą przywrócić ostrość widzenia, podnoszą brew, żeby lepiej zogniskować wzrok lub intensywnie mrugają. Niepokojące powinny okazać się też problemy z częstym zaczerwienieniem i łzawieniem oczu. Niestety większość objawów mogących przyczynić się do opadania powiek jest diagnozowana dopiero podczas kontroli u okulisty, a przecież szybka reakcja lekarza może spowolnić, zahamować a nawet cofnąć zaistniały już proces.

Niechirurgiczna korekcja powiek
Jeżeli proces opadania powiek został w miarę wcześnie zauważony, często można dokonać korekty powieki bez ingerencji chirurga. Dostępne są liczne kremy pod oczy i na powieki z efektem liftingującym i ujędrniającym delikatną skórę wokół oczu. Istnieją też ćwiczenia korekcyjne, które można samodzielnie wykonywać w domu. Proste ćwiczenia pozwalają wspomagać mięśnie, poprawić elastyczność skóry i w efekcie poprawić wygląd powiek.

Gabinety medycyny estetycznej stosują bardziej profesjonalne zabiegi z wykorzystaniem ultradźwięków, czy lasera. Te nieinwazyjne metody dają najlepsze efekty u pacjentów o średnio nasilonej wiotkości skóry. Nieinwazyjny zabieg przy użyciu urządzenia D.A.S. Medical, które wykorzystuje fale o częstotliwości radiowej do generowania plazmy pozwala usunąć nadmiar tkanki z opadającej powieki bez naruszenia i nagrzewania tkanek otaczających.
Ta skuteczna technologia daje nowe możliwości, redukuje wiotkość skóry, usuwa drobne zmarszczki wokół oczu, skroni i ust - wygładza skórę, działa obkurczająco i unosi opadające powieki. Zabieg ten zastosowany miejscowo sprawdza się jako niechirurgiczny lifting powiek. Skóra wokół oczu staje się bardziej jędrna i napięta co w znacznym stopniu wpływa na widoczne odmłodzenie twarzy już bezpośrednio po pierwszym zabiegu. Efektem wykonanego zabiegu jest uruchomienie naturalnego mechanizmu regeneracji i odbudowy skóry oraz pobudzenie syntezy włókien kolagenowych dzięki czemu po upływie miesiąca skóra staje jędrniejsza i bardziej napięta.

Chirurgiczna plastyka powiek - blefaroplastyka
Blefaroplastyka powiek to zabieg chirurgiczny polegający na usunięciu nadmiaru luźnej skóry powodującej opadanie powiek. Chirurg wycina wąski nadmiar skóry, precyzyjnie wybierając miejsce cięcia w naturalnych zagięciach powieki, które po zabliźnieniu się będzie zupełnie nie widoczne u pacjenta. Zabieg ten stosowany jest zarówno na powiece dolnej jak i górnej. Delikatna skóra powieki szybko się goi i zazwyczaj zabieg ten nie pozostawia widocznych śladów, a w szybki sposób koryguje problem opadających powiek. Podczas zabiegu odtwarzany jest również naturalny załamek powiek. Opatrunek zakładany na powieki po zabiegu zdejmowany jest na drugi dzień.
Efekty zabiegu w postaci jędrnej skóry powiek i młodzieńczego spojrzenia utrzymują się bardzo długo – nawet kilkanaście lat. Plastyka powiek może też polegać na nieznacznym przesunięciu tkanki tłuszczowej bez jej usuwania, w takim przypadku rekonwalescencja jest jeszcze krótsza.

Blefaroplastyka powiek wykonywana jest najczęściej z powodów estetycznych, ale zdarzają się przypadki, że opadanie powiek powoduje ograniczenie pola widzenia i sprzyja uczucie dyskomfortu, które może nasilać się w przypadku zmęczenia organizmu.
Pozbycie się nadmiaru skóry na powiekach pozwala odzyskać znacznie młodszy wygląd oczu i twarzy co w znacznym stopniu wpływa na jakość naszego życia i dotyczy to nie tylko kobiet, ale również mężczyzn.
Jeżeli chcesz pozbyć się nadmiaru skóry na powiekach nie zastanawiaj się dłużej i umów się na konsultację.Dowiedz się więcej MEGA-LENS Specjalistyczna Lecznica Okulistyczna - Surowieckiego.

 

 

medserwis.pl Telewolt Sp. z o.o. 00-671 W-wa, ul. Koszykowa 70 lok.2, tel.: 601 410 411, e-mail: medserwis@medserwis.pl