Jesteś w ciąży - znajdź dobrego ginekologa!

MEDserwis.pl >Jesteś w ciąży - znajdź dobrego ginekologa!

Jesteś w ciąży - znajdź dobrego ginekologa!

Jesteś w ciąży -  znajdź dobrego ginekologa!
Tak naprawdę planowałaś dziecko, ale mimo wszystko radosna nowina na którą przecież czekałaś nieco cię zaskoczyła. Oczywiście, bardzo się cieszysz, ale czujesz, że jesteś zupełnie nieprzygotowana, więc zastanawiasz się co dalej. Tak naprawdę, nie wiesz od czego masz zacząć. Okres od poczęcia do narodzin dziecka, to powinien być wyjątkowy czas dla przyszłej mamy, która powinna w tym czasie zadbać o swoje zdrowie i zdrowie swojego dziecka. Rozsądek musi wziąć górę nad emocjami. dlatego nie stresuj się, znajdź dobrego lekarza ginekologa, któremu będziesz mogła zaufać. Profesjonalna opieka medyczną przez cały okres ciąży. pozwoli zapewne uniknąć wielu, być może niebezpiecznych sytuacji i doprowadzi do szczęśliwego rozwiązania.

Pierwsza wizyta u ginekologa

Test wykazał, że jesteś w ciąży i chcesz się upewnić, że to nie jest pomyłka, powinnaś więc udać się na wizytę do gabinetu lekarza ginekologa. W pierwszych 4 tygodniach ciąży ginekolog na podstawie przeprowadzonego badania krwi może potwierdzić ciążę. Jeżeli jednak nie zgłosiłaś się do ginekologa w pierwszych tygodniach ciąży, nie masz miesiączki już od 8 tygodni, a test pokazuje dwie kreski też nie powinnaś zwlekać z wizytą u ginekologa. Niezwykle ważne jest, aby taka wizyta odbyła się najpóźniej do 10 tygodnia ciąży. Jest to najlepszy moment w którym można potwierdzić ciążę, lub ją wykluczyć. Testy ciążowe są wiarygodne w 95-99%, a lekarz ginekolog ma wiele sposobów na potwierdzenie lub wykluczenie ciąży, Badanie ginekologiczne, które potwierdzi ciążę można wykonać już pomiędzy 4 – 6 tygodniem ciąży W momencie, potwierdzenia ciąży lekarz ginekolog powinien poinformować pacjentkę o podstawowych zaleceniach oraz o badaniach, które powinna wykonać w czasie trwania ciąży. W trakcie pierwszej wizyty lekarz przeprowadzi badanie ginekologiczne, badanie piersi, wykona pomiar wzrostu i wagi ciała oraz ciśnienia krwi. Zleci również wykonanie badania moczu i krwi. Skierowanie na wykonanie badania krwi i moczu pacjentka będzie otrzymywała na każdej, kolejnej wizycie. Niezbędne jest również, aby pacjentka miała udokumentowaną grupę krwi i współczynnik Rh.

Przez cały okres ciąży badania krwi są wykonywane regularnie. Równie często pacjentki wykonują badanie moczu . Ponadto podczas każdej wizyty lekarz dokonuje pomiaru ciśnienia krwi oraz wagi ciężarnej pacjentki. Oczywiście niezwykle przydatne są badania USG ciąży. Wszystkie badania służą wczesnemu wykrywaniu ewentualnych problemów zdrowotnych mamy lub płodu

Jeszcze jedna istotna uwaga, jeżeli przyszła mama chce otrzymać becikowe musi dostarczyć zaświadczenie, że jesteś objęta opieką lekarza ginekologa od 10 tygodnia ciąży.

Prowadzenie ciąży

Opieka medyczna, którą powinny być otoczone kobiety w ciąży to odpowiedzialne zadanie, do którego dobry lekarz ginekolog podchodzi bardzo poważnie. Umiejętność indywidualnego rozwiązywania problemów przyszłej mamy, to jedna z tych cech, które wymienia się poszukując dobrego lekarza ginekologa, który będzie monitorował stan twojego zdrowia i prawidłowy rozwój płodu przez cały okres ciąży.

Ultramedica w Legionowie to wyjątkowe miejsce, w którym wszyscy lekarze ginekolodzy posiadają wysokie kwalifikacje i ogromne doświadczenie, które pozwala im doprowadzić nawet najtrudniejszą ciążę do szczęśliwego rozwiązania. Nasi lekarze ginekolodzy zapewniają pacjentkom komfortowe warunki i przyjazną atmosferę w której liczy się tylko dobro pacjenta.

Ultramedica oferuje pacjentkom kompleksową opiekę ginekologiczną i położniczą oraz profesjonalną diagnostykę USG zgodnie z najwyższymi standardami.

Prowadzenie ciąży wysokiego ryzyka, to duże wyzwanie i najlepiej jest jak najwcześniej określić występujący problem. Większej ilości badań wymaga również prowadzenie ciąży bliźniaczej. Dzięki wykonanym, odpowiednim badaniom można zareagować wcześniej także na takie sytuacje, jak np. obniżony poziom żelaza we krwi lub zbyt wysoki cukier w ciąży. Wszelkiego rodzaju wyniki, odbiegające od normy, mogą być przyczyną poważnych perturbacji zdrowotnych, zarówno dotyczących mamy, jak i płodu. Istotny wpływ na ciążę i poród ma także stan szyjki macicy. W przypadku, takim jak niewydolność szyjki macicy, obniżanie się szyjki macicy czy zwiększone ciśnienie wewnątrzmaciczne, konieczna jest specjalistyczna pomoc medyczna. Właściwa opieka medyczna nad kobietą w ciąży jest zatem gwarantem jej zdrowia i zdrowia dziecka.

Badania w ciąży zalecane przez lekarzy

Ważne są nie tylko badania podstawowe, ale także te zalecane do wykonania dodatkowo. Badań jest wiele, ale nie każda kobieta w ciąży powinna przechodzić przez nie wszystkie. Warto jednak zapoznać się chociaż z najważniejszymi z nich. Kompleksowe badania w ciąży zostały dobrane w taki sposób, by gwarantowały bezpiecznie przejście przez każdą ciążę i poród. Oczywiście podstawę stanowi diagnostyka prenatalna. To dzięki niej uzyskuje się takie informacje, jak wielkość płodu, ilość płynu owodniowego, lokacja łożyska, budowa narządów wewnętrznych czy czynność serca.

Ważnym badaniem jest Test PAPP-A, który pozwala na dokonanie oceny ryzyka wystąpienia trisomii 21, 18 i 13 pary chromosomów. Ujmując rzecz prościej, test ten umożliwia wykrycie u dziecka, takich problemów zdrowotnych, jak ryzyko wystąpienia zespołu Downa, zespołu Edwardsa lub zespołu Pataua.

Zakres, jaki obejmują dodatkowe badania w Centrum Zdrowia Kobiety Ultramedica obejmuje także badania płodowe DNA we krwi matki. Wśród nich znajduje się test Panorama, test Sanco oraz test Harmony. Pozwalają one na wykrycie trisomii chromosomu X u płodu, wykrycie zespołu Turnera czy Klinefeltera. Testy te diagnozują także takie anomalie, jak zespół Pradera-Williego czy zespół Wolfa-Hirschhorna i wiele więcej. Wszystkie te choroby można leczyć już od urodzenia, co zdecydowanie spowolni ich rozwój i da szansę dziecku na dużo lepsze życie niż w przypadku zbyt późnego ich wykrycia.
Doświadczenie i wysokie kwalifikacje specjalistów pracujących w Ultramedica to gwarancja zdrowia i poczucia bezpieczeństwa. Przyszła mama i jej dziecko mają zapewnioną kompleksową opiekę i wsparcie na każdym etapie ciąży.

 

 

medserwis.pl Telewolt Sp. z o.o. 00-671 W-wa, ul. Koszykowa 70 lok.2, tel.: 601 410 411, e-mail: medserwis@medserwis.pl