Jesteś w ciąży - znajdź dobrego ginekologa!

MEDserwis.pl >Jesteś w ciąży - znajdź dobrego ginekologa!

Jesteś w ciąży - znajdź dobrego ginekologa!

Jesteś w ciąży -  znajdź dobrego ginekologa!
Jesteś w ciąży - znajdź dobrego ginekologa!

Tak naprawdę planowałaś dziecko, ale mimo wszystko radosna nowina na którą czekałaś, nieco cię zaskoczyła. Bardzo się cieszysz, ale czujesz, że jesteś nieprzygotowana dlatego zastanawiasz się co dalej, nie wiesz od czego masz zacząć. Okres od poczęcia do narodzin dziecka, to powinien być wyjątkowy czas dla przyszłej mamy, która powinna zadbać o swoje zdrowie i zdrowie swojego dziecka. Rozsądek musi wziąć górę nad emocjami. dlatego nie stresuj się, znajdź dobrego lekarza ginekologa, któremu będziesz mogła zaufać. Profesjonalna opieka medyczną przez cały okres ciąży. pozwoli uniknąć wielu, być może niebezpiecznych sytuacji i doprowadzi do szczęśliwego rozwiązania.Pierwsza wizyta u ginekologaTest wykazał, że jesteś w ciąży i chcesz się upewnić, że to nie jest pomyłka, powinnaś więc udać się na wizytę do gabinetu lekarza ginekologa. W pierwszych 4 tygodniach ciąży ginekolog na podstawie przeprowadzonego badania krwi może potwierdzić ciążę. Jeżeli jednak nie zgłosiłaś się do ginekologa w pierwszych tygodniach ciąży, nie masz miesiączki już od 8 tygodni, a test pokazuje dwie kreski też nie powinnaś zwlekać z wizytą u ginekologa. Niezwykle ważne jest, aby taka wizyta odbyła się najpóźniej do 10 tygodnia ciąży. Jest to najlepszy moment w którym można potwierdzić ciążę, lub ją wykluczyć. Testy ciążowe są wiarygodne w 95-99%, a lekarz ginekolog ma wiele sposobów na potwierdzenie lub wykluczenie ciąży, Badanie ginekologiczne, które potwierdzi ciążę można wykonać już pomiędzy 4 – 6 tygodniem ciąży W momencie, potwierdzenia ciąży lekarz ginekolog powinien poinformować pacjentkę o podstawowych zaleceniach oraz o badaniach, które powinna wykonać w czasie trwania ciąży. W trakcie pierwszej wizyty lekarz przeprowadzi badanie ginekologiczne, badanie piersi, wykona pomiar wzrostu i wagi ciała oraz ciśnienia krwi. Zleci również wykonanie badania moczu i krwi. Skierowanie na wykonanie badania krwi i moczu pacjentka będzie otrzymywała na każdej kolejnej wizycie. Niezbędne jest również, aby pacjentka miała udokumentowaną grupę krwi i współczynnik Rh.


Przez cały okres ciąży badania krwi trzeba wykonywać regularnie. Równie często pacjentki wykonują badanie moczu . Ponadto podczas każdej wizyty lekarz dokonuje pomiaru ciśnienia krwi oraz wagi ciężarnej pacjentki. Oczywiście niezwykle przydatne są badania USG ciąży. Pierwsze badanie USG w celu potwierdzenia ciąży możemy wykonać przed 11 tygodniem tygodniem, kolejne badania USG powinniśmy wykonać między 11 a 14 tygodniem ciąży, następne między 18 a 22, kolejne między 28 a 32 tygodniem ciąży. Wszystkie badania USG służą wczesnemu wykrywaniu ewentualnych problemów zdrowotnych mamy lub płodu.Prowadzenie ciążyOpieka medyczna, którą powinny być otoczone kobiety w ciąży to odpowiedzialne zadanie, do którego dobry lekarz ginekolog podchodzi bardzo poważnie. Umiejętność indywidualnego rozwiązywania problemów przyszłej mamy, to jedna z tych cech, które wymienia się poszukując dobrego lekarza ginekologa, który będzie monitorował stan zdrowia przyszłej mamy i kontrolował prawidłowy rozwój płodu przez cały okres ciąży.Wybitnym specjalistą w zakresie ginekologii i położnictwa jest dr Gardocki. Wysokie kwalifikacje i ogromne doświadczenie, które zdobył w kraju i zagranicą pozwala mu doprowadzić nawet najtrudniejszą ciążę do szczęśliwego rozwiązania. Dr Gardocki zapewnia wszystkim pacjentkom kompleksową opiekę ginekologiczną i położniczą oraz profesjonalną diagnostykę USG zgodnie z najwyższymi standardami. Komfortowe warunki i przyjazna atmosfera w której liczy się tylko dobro pacjenta sprawiają, że cieszy się ogromnym zaufaniem pacjentek.


Prowadzenie ciąży, a szczególnie ciąży wysokiego ryzyka to duże wyzwanie, dlatego warto zgłosić się do dobrego ginekologa i zdiagnozować stan zdrowia przyszłej mamy i dziecka oraz ewentualne problemy, a większej liczby badań wymaga np. prowadzenie ciąży bliźniaczej. Dzięki wykonanym badaniom można zareagować na takie sytuacje, jak np. obniżony poziom żelaza we krwi lub zbyt wysoki cukier w ciąży. Wszelkiego rodzaju wyniki, odbiegające od normy, mogą być przyczyną poważnych perturbacji zdrowotnych, zarówno dotyczących mamy, jak i płodu. Istotny wpływ na ciążę i poród ma także stan szyjki macicy. W przypadku, takim jak niewydolność szyjki macicy, obniżanie się szyjki macicy czy zwiększone ciśnienie wewnątrzmaciczne, konieczna jest specjalistyczna pomoc medyczna. Właściwa opieka medyczna nad kobietą w ciąży jest zatem gwarantem jej zdrowia i zdrowia dziecka, dlatego warto skorzystać z konsultacji u dr Gardockiego, który posiada wysokie kwalifikacje w zakresie ginekologii, położnictwa oraz ultrasonografii.Badania w ciąży zalecane przez ginekologaWażne są nie tylko badania podstawowe, ale także te zalecane do wykonania dodatkowo. Badań jest wiele, ale nie każda kobieta w ciąży powinna przechodzić przez nie wszystkie. Warto jednak zapoznać się chociaż z najważniejszymi z nich. Kompleksowe badania w ciąży zostały dobrane w taki sposób, by gwarantowały bezpiecznie przejście przez każdą ciążę i poród. Oczywiście podstawę stanowi diagnostyka prenatalna. To dzięki niej uzyskuje się takie informacje, jak wielkość płodu, ilość płynu owodniowego, lokacja łożyska, budowa narządów wewnętrznych czy czynność serca.Ważnym badaniem prenatalnym jest Test Sanco, który pozwala na dokonanie oceny ryzyka wystąpienia trisomii i monosomii 23 par chromosomów u płodu. Ujmując rzecz prościej, test ten umożliwia wykrycie u dziecka, takich problemów zdrowotnych, jak ryzyko wystąpienia zespołu Downa, zespołu Edwardsa lub zespołu Pataua, a warto wcześniej być przygotowanym na wszystkie zagrożenia.Doświadczenie i wysokie kwalifikacje dr Gardockiego to gwarancja zdrowia i poczucia bezpieczeństwa dla mamy i jej dziecka. Przyszła mama i jej dziecko mają zapewnioną kompleksową opiekę i wsparcie na każdym etapie ciąży, aż do szczęśliwego rozwiązania.

 

Aktualności

Korekta uśmiechu i zadbana skóra - to wszystko w jednym miejscu więcej

Zarządzanie w ochronie zdrowia – co dają te studia podyplomowe? Perspektywy zawodowe więcej

Skuteczne usuwanie blizn sposobami domowymi więcej

Bądź piękna z BONA DEA - sprawdź jakie okazje przygotowaliśmy dla Ciebie w tym miesiącu! więcej

Lekarska Spółdzielnia Profesorsko-Ordynatorska zaprasza pacjentów na konsultacje i badania! więcej

Pantomogram – co warto wiedzieć o badaniu? więcej

Badania prenatalne dla kobiet więcej

Powiększanie piersi – najważniejsze informacje więcej

Plastyka piersi – czy warto się na nią zdecydować? więcej

Nowoczesna stomatologia – jak dbać o zdrowie jamy ustnej więcej

Dermatologiczne rozwiązania najczęściej występujących problemów skóry więcej

Tomografia komputerowa Warszawa - prywatnie w Centrum Medycyny Sportowej w Warszawie więcej


Nowości ze świata medycyny

medycynaestetyczna bona dea

Czy wiesz, że...

Zobacz również

Apteki

Domy opieki

Szpitale w Polsce

Dodaj placówkę do bazy

 

medserwis.pl Telewolt Sp. z o.o. 00-671 W-wa, ul. Koszykowa 70 lok.2, tel.: 601 410 411, e-mail: medserwis@medserwis.pl