Jakie powinny być krzesła biurowe?

MEDserwis.pl >Jakie powinny być krzesła biurowe?

Jakie powinny być krzesła biurowe?

krzesła biurowe

Jednym z najważniejszych elementów wyposażenia miejsca pracy jest krzesła. Ma ono bowiem bezpośredni wpływ na postawę naszego ciała i na nasze zdrowie.

Jednym z najważniejszych elementów wyposażenia miejsca pracy jest krzesła. Ma ono bowiem bezpośredni wpływ na postawę naszego ciała i na nasze zdrowie. Długie codzienne siedzenie na krześle, które jest niewygodne poskutkuje bólem i dyskomfortem kręgosłupa, a w dalszej perspektywie - może prowadzić do wystąpienia wad postawy. Dlatego warto zainwestować w komfortowe krzesła biurowe, które będą dopasowane do potrzeb pracowników.


Jak należy ustawić krzesło biurowe?


Krzesła biurowe, dobrane w odpowiedni sposób i pod konkretną osobę, zapobiegają bólom kręgosłupa, co przekłada się na większy komfort użytkowania. Ponadto, tym samym pozwalają uniknąć wad postawy. 


Krzesła biurowe muszą być dopasowane wysokością siedzenia do osoby, która będzie siedzieć na danym meblu. Zadanie to będzie prostsze przy modelach z opcją regulacji wysokości.


Krzesło należy ustawić tak, aby stopy mogły swobodnie dotykać podłoża, zaś nogi, zgięte w kolanie, tworzyły kąt prosty. Powinno również być wyposażone w funkcję regulacji głębokości siedziska, która umożliwia zdrowe podparcie ud na całej długości i zachowanie właściwej pozycji kręgosłupa piersiowego, szyjnego i lędźwiowego.krzesła biurowe

Należy także zwrócić uwagę na to, czy dany model jest wyposażony w zagłówek z regulowaną wysokością - pozwoli on bowiem odciążyć ramiona, głowę i kręgosłup oraz zapobiegnie bólowi karku i szyi.


Ergonomiczne krzesła firmowe


Kolejny istotny element to podłokietniki, mające za zadanie utrzymać właściwą postawę ciała podczas wielogodzinnego siedzenia. Ponadto, mają odciążyć górne partie kręgosłupa, barki i nadgarstki oraz minimalizować ryzyko pojawienia się bólu mięśni. Powinny być regulowane i ustawione tak, aby wspierać ramiona na całej długości i tak, aby ręka w łokciu tworzyła kąt 90 stopni. 


Krzesła do gabinetu powinny także mieć odpowiednie oparcie, które zapewni cyrkulację powietrza na właściwym poziomie. Zwłaszcza latem jest to ważne, ponieważ wysokie temperatury sprawiają, że bardziej się pocimy, co może skutkować plamami na ubraniach, w tym na plecach. Przewiewne oparcie krzesła pomoże uniknąć tego problemu. Jednym z bardzo popularnych oparć jest oparcie tapicerowane, które są wytrzymałe, łatwe w czyszczeniu i odporne na ścieranie. Dobrym wyborem będzie także oparcie pokryte siatką, która zapewnia bardzo dobrą cyrkulację powietrza i jest bardzo trwała - nie mechaci się, nie rozciąga się i nie niszczy.


Krzesła biurowe to nie jedyne meble do biura, które muszą być dopasowane do danego pracownika. Poza tym, bardzo ważne jest odpowiednie biurko - ono również musi zapewniać komfort i utrzymanie prawidłowej postawy ciała. 

 

Aktualności

Korekta uśmiechu i zadbana skóra - to wszystko w jednym miejscu więcej

Zarządzanie w ochronie zdrowia – co dają te studia podyplomowe? Perspektywy zawodowe więcej

Skuteczne usuwanie blizn sposobami domowymi więcej

Bądź piękna z BONA DEA - sprawdź jakie okazje przygotowaliśmy dla Ciebie w tym miesiącu! więcej

Lekarska Spółdzielnia Profesorsko-Ordynatorska zaprasza pacjentów na konsultacje i badania! więcej

Pantomogram – co warto wiedzieć o badaniu? więcej

Badania prenatalne dla kobiet więcej

Powiększanie piersi – najważniejsze informacje więcej

Plastyka piersi – czy warto się na nią zdecydować? więcej

Nowoczesna stomatologia – jak dbać o zdrowie jamy ustnej więcej

Dermatologiczne rozwiązania najczęściej występujących problemów skóry więcej

Tomografia komputerowa Warszawa - prywatnie w Centrum Medycyny Sportowej w Warszawie więcej


Nowości ze świata medycyny

medycynaestetyczna bona dea

Czy wiesz, że...

Zobacz również

Apteki

Domy opieki

Szpitale w Polsce

Dodaj placówkę do bazy

 

medserwis.pl Telewolt Sp. z o.o. 00-671 W-wa, ul. Koszykowa 70 lok.2, tel.: 601 410 411, e-mail: medserwis@medserwis.pl