Jakie łóżko rehabilitacyjne kupić?

MEDserwis.pl >Jakie łóżko rehabilitacyjne kupić?

Jakie łóżko rehabilitacyjne kupić?

Jakie łóżko rehabilitacyjne kupić?

W życiu zdarzają się różne sytuacje i czasem w domu potrzebny jest specjalistyczny sprzęt, który pozwala zapewnić komfortowe warunki osobie przewlekle chorej czy też z niepełnosprawnością lub po operacji bądź wypadku. Z drugiej strony takie elementy wyposażenia jak łóżka rehabilitacyjne elektryczne znacząco ułatwiają opiekunom codzienne czynności. Nic więc dziwnego, że na rynku pojawia się coraz więcej propozycji, które można dopasować do indywidualnych potrzeb, a tym samym stworzyć idealną przestrzeń odpoczynku i terapii.

Jakie łóżka rehabilitacyjne dla osób niepełnosprawnych są w ofercie?Dobrze dopasowane łóżka rehabilitacyjne dla osób niepełnosprawnych pojawiają się w domach, w zakładach opieki czy też  w ośrodkach leczniczych. One w znaczący sposób wpływają na bezpieczeństwo i komfort osoby przewlekle chorej, ale warto pamiętać o tym, że nie ma uniwersalnych rozwiązań i zawsze trzeba dopasować parametry techniczne, sposób obsługi czy też rozmiar do potrzeb. Z zasady w tym miejscu osoba chora przebywa większość swojego czasu, więc na przykład tanie łóżko luna 2 basic zapewni wygodę, jest proste w obsłudze, wyróżnia się dużą funkcjonalnością oraz jest łatwe w dezynfekcji. Zmiana pozycji choremu lub opiekunowi zajmie jedynie kilka chwil i nie będzie obciążać kręgosłupa.

Jak dopasować łóżko rehabilitacyjne?Już prosty przegląd rynku pokazuje, że w sklepach znaleźć można bardzo różnorodne łóżka rehabilitacyjne elektryczne. Są one również wyposażone w rozmaite akcesoria, a tym samym można dopasować idealną opcję do wagi i wzrostu chorego, jego ograniczeń czy też rodzaju choroby. Na przykład w tym pierwszym kryterium koniecznie trzeba sprawdzić maksymalne obciążenie. Dla cięższych pacjentów proponuje się łóżko bariatryczne INTERVAL 3 XXL, które jest bardzo wygodne oraz spełnia bardzo surowe normy. Standardowo bowiem tego typu propozycje mogą mieć maksymalne obciążenie w granicach 270 kilogramów, a przecięte opcje są przeznaczone dla pacjentów do 135 kilogramów. Tu też ważny jest wymiar materaca – najczęściej powierzchnia jego wynosi 90 x 200 cm, ale oczywiście można znaleźć większe modele oraz mniejsze – przeznaczone na przykład dla dzieci. Niżsi pacjenci powinni mieć również łóżko z regulacją wysokości, by było im łatwiej wstać i usiąść. Podwyższenie materaca natomiast ułatwia opiekunom pracę.

lozkodorehabilitacji

W wielu wariantach znaleźć można opcje regulacji rozmaitych elementów. Pacjenci często korzystają z podniesienia zagłówka, co ułatwia przyjęcie pozycji siedzącej. Ciekawą propozycją jest również łóżko rehabilitacyjne obrotowe TWIST, które pozwala łatwiej spionizować chorego. Ułatwia także jedzenie posiłków, kontakt z otoczeniem czy też jest elementem pewnej samodzielności.

 

 

medserwis.pl Telewolt Sp. z o.o. 00-671 W-wa, ul. Koszykowa 70 lok.2, tel.: 601 410 411, e-mail: medserwis@medserwis.pl