Jakie kupić rękawiczki jednorazowe dla alergików?

lekarze specjaliści >Jakie kupić rękawiczki jednorazowe dla alergików?

Jakie kupić rękawiczki jednorazowe dla alergików?

Jakie kupić rękawiczki jednorazowe dla alergików?
Rękawiczki jednorazowe przydają się w pracy zarówno personelu medycznego, jak i kosmetyczek, fryzjerów czy przedstawicieli zawodów, gdzie występuje kontakt fizyczny z klientem i konieczne jest zachowanie norm higieny. Jak wybrać rękawiczki dla alergików? Czy warto zaopatrzyć gabinet hipoalergiczne rękawiczki do pracy?


Rękawiczki do pracy – rodzaje rękawiczek jednorazowych


Najpopularniejsze rękawiczki lateksowe to rozwiązanie, które umożliwia swobodę pracy manualnej, ze względu na wyjątkowe dopasowanie do dłoni. Od wewnątrz są one zabezpieczone pudrem, eliminującym problem sklejania materiału i umożliwiającym łatwe nałożenie rękawic, jednak proszek może działać drażniąco na skórę. Lateks chroni przed patogenami i kontaktem z płynami ustrojowymi oraz zapobiega przenikaniu chemikaliów.


Warto jednak pamiętać, że lateks, choć funkcjonalny, jest materiałem, który może powodować odczyn alergiczny i nie każdy może bezpiecznie korzystać z tego typu rękawiczek. Dla osób ze skłonnościami do alergii zaleca się rękawiczki jednorazowe z innych tworzyw – nitrylowe lub winylowe, które ze względu na swoje właściwości nadają się do pracy w zawodach medycznych.


Rękawiczki dla alergików


Chętnie wykorzystywane w środowisku medycznym jednorazowe rękawiczki nitrylowe są wyjątkowo odporne na uszkodzenia mechaniczne, ze względu na swoją elastyczność. Gwarantują odpowiednią ochronę przed kontaktem z krwią i innymi płynami ustrojowymi. Nitryl to materiał hipoalergiczny, bezpieczny dla osób o wrażliwej skórze.


Rękawiczki nitrylowe występują w szerokiej gamie kolorystycznej, dzięki czemu można wybrać kolor odpowiedni do wykonywanego zawodu lub dopasować rękawiczki do barw firmowych. Pracownicy medyczni i laboranci zwykle sięgają po te w niebieskim czy zielonym odcieniu, a dla kosmetyczek, stomatologów i wszystkich, chcących dopasować kolor do wizerunku swojego prywatnego gabinetu, do dyspozycji są także różowe i czarne rękawiczki z nitrylu.


Dobrym wyborem dla osób o wrażliwej skórze są także winylowe rękawiczki – cienkie, umożliwiające swobodną pracę, bez pudru po wewnętrznej stronie. Winyl jest odporny, choć nie do końca rozciągliwy. Rękawice tego typu odpowiednio chronią przed środkami chemicznymi i gwarantują dobrą izolację od płynów ustrojowych. Są zatem kolejną alternatywą dla osób z alergią na lateks.


Rękawiczki nitrylowe a winylowe – które wybrać?


Zastanawiasz się, które rękawiczki – winylowe czy nitrylowe – będą odpowiednie do Twojego gabinetu? Zweryfikuj potrzeby pracowników i ustal specyfikę pracy. Nitryl jest bardziej elastyczny od winylu i z tego względu poleca się go w zawodach wymagających precyzji manualnej palców. Z kolei winylowe rękawiczki doskonale sprawdzą się wszędzie tam, gdzie dłonie muszą być chronione, ale nie wykonuje się zbyt wielu ruchów palcami. Korzystają z nich stomatolodzy, tatuażyści,  czy też fryzjerzy. Poznaj ofertę hurtowni medycznej lumamed.pl i dobierz rękawiczki jednorazowe do Twojego gabinetu.

 

 

medserwis.pl Telewolt Sp. z o.o. 00-671 W-wa, ul. Koszykowa 70 lok.2, tel.: 601 410 411, e-mail: medserwis@medserwis.pl