Jaki balsam wybrać do włosów kręconych, farbowanych lub suchych?

lekarze specjaliści >Jaki balsam wybrać do włosów kręconych, farbowanych lub suchych?

Jaki balsam wybrać do włosów kręconych, farbowanych lub suchych?

Jaki balsam wybrać do włosów kręconych, farbowanych lub suchych?


Pielęgnacja włosów zwykle obejmuje kilka etapów, które połączone w całość dają nam dopiero odpowiedni, piękny efekt. Na co powinniśmy zwrócić uwagę przy wyborze balsamu do włosów?


 


1. Balsam do włosów - dlaczego warto z niego korzystać?


2. Jak wybrać balsam do włosów suchych?


3. Co do pielęgnacji włosów farbowanych?


4. O czym pamiętać przy pielęgnacji włosów kręconych?


 


Balsam do włosów - dlaczego warto z niego korzystać?


Właściwa pielęgnacja włosów to nie tylko kwestia doboru odpowiedniego szamponu czy odżywki, ale również regularne dbanie o ich nawilżenie i odżywienie przy pomocy innych kosmetyków. Dedykowane do różnych rodzajów włosów balsamy świetnie wnikają w głębsze warstwy włosów, dzięki czemu mają duży wpływ na to, jak prezentuje się nasza fryzura. Co więcej, wiele z nich zawiera cenne składniki, jak keratyna, aminokwasy czy witaminy, które pozostają wewnątrz struktury włosa na dłużej, czyniąc go mniej podatnym na łamanie, przesuszanie czy kruszenie się.


 


Jak wybrać balsam do włosów suchych?


Wybierając balsam do włosów suchych powinniśmy celować w produkt o właściwościach nawilżających, odżywiających i pielęgnujących delikatne, zniszczone i osłabione włosy. Warto zwrócić uwagę, aby w jego składzie znalazł się olej arganowy, słonecznikowy, oliwa z oliwek, masło karite lub inna substancja oleista, która będzie w stanie przywrócić naszej fryzurze odpowiedni blask. Wartościowymi składnikami balsamów i odżywek do włosów cienkich są również owoce granatu, dzikiej róży, a także kosolimba. Różnica pomiędzy tymi dwoma produktami jest jednak znacząca, ponieważ balsam będzie łagodniejszym wyborem, nie zawierającym aż tak dużo olejów jak odżywka.


 


Co do pielęgnacji włosów farbowanych?


Włosy farbowane mają swoje specjalne potrzeby, wywołane samym procesem zmiany ich koloru. Z jednej strony chcemy, aby utrzymał się on możliwie jak najdłużej, a z drugiej musimy zadbać o to, by włosy nie przesuszały się, nie niszczyły ani nie stały zbyt cienkie. Ten rodzaj produktów będzie również dobry do odżywienia włosów zniszczonych nadmierną stylizacją, jak na przykład przepalonych prostownicą lub lokówką. Ponieważ głównym problemem włosów farbowanych jest przesuszanie, skład balsamów dedykowanych do ich odnowy będzie bardzo zbliżony do serii kosmetyków dedykowanych na problemy z nadmierną suchością. W ich składzie często znajdziemy również takie składniki, jak wyciąg z żurawiny czy olej jojoba. Więcej na ten temat znajdziesz na stronie: https://drogerix.pl/.


 


O czym pamiętać przy pielęgnacji włosów kręconych?


Kręcone włosy są dość szczególnym typem, który prezentuje się bardzo efektownie, jednak wymaga specjalnego typu pielęgnacji. Zazwyczaj poza samą pielęgnacją loków możemy liczyć również na formuły pomagające rozczesywać i układać naszą fryzurę, co jest szczególnie przydatne, gdy posiadamy na głowie naprawdę mocno zwinięte pukle. Dedykowane włosom kręconym balsamy zawierają ekstrakty z roślin i ziół mające na celu zachować sprężystość loków i podkreślić ich urodę. Zwykle pozyskuje się je z baobabu, szałwii, rozmarynu, a także brzóz.


 


Pielęgnacja włosów jest procesem dość złożonym, ponieważ wszystko zależy od typu naszej fryzury i tego, co chcemy osiągnąć. W przypadku cienkich włosów lub takich które są zniszczone i przesuszone powinniśmy zadbać przede wszystkim o ich nawilżenie i poprawne odżywienie, aby zastopować dalszy proces niszczenia czy łamania się. Z kolei w przypadku loków naszym celem będzie przede wszystkim ich podkreślenie, a także ułatwienie sobie ich stylizacji.

 

 

medserwis.pl Telewolt Sp. z o.o. 00-671 W-wa, ul. Koszykowa 70 lok.2, tel.: 601 410 411, e-mail: medserwis@medserwis.pl