Jak wyleczyć próchnicę? – porady warszawskiego dentysty
Jak wyleczyć próchnicę? – porady warszawskiego dentysty

Wczesna diagnostyka i zapobieganie próchnicy
Do rozwoju próchnicy przyczyniają się złe nawyki żywieniowe i nieprawidłowa higiena jamy ustnej. Bakterie rozwijające się w resztkach pokarmowych prowadzą do demineralizacji szkliwa i destrukcji tkanek twardych. Regularne szczotkowanie zębów po posiłkach może uchronić przed namnażaniem się bakterii. Systematyczne dbanie o higienę zębów ograniczy częstotliwość wizyt u stomatologa. Warunkiem jest używanie szczoteczki i pasty do zębów oraz płynów do higieny jamy ustnej, a także nici dentystycznych. Bardzo ważna jest właściwa technika czyszczenia uzębienia. Więcej informacji na ten temat znaleźć można w artykule: „Dentysta radzi - jak dbać o zęby we właściwy sposób?” Ogromną rolę odgrywa profilaktyka stomatologiczna. Dlatego dwa razy w roku konieczna jest wizyta w gabinecie dentystycznym. Profesjonalna higienizacja zapobiega rozwojowi próchnicy. Daje także szansę na wykrycie jej nawet wtedy, gdy nie ma jeszcze jej widocznych objawów.
Piaskowanie i skaling
Mieszanina bakterii, resztek pożywienia i śliny tworzy płytkę nazębną. Po około 3 dniach ulega ona utwardzeniu. Zęby stają się porowate i szorstkie. Złogi nazębne są siedliskiem bakterii, odpowiedzialnych za pojawienie się próchnicy. Nie ma bezpiecznego sposobu na pozbycie się kamienia w warunkach domowych. Twarde złogi kamienia nazębnego usuwane są metodą skalingu. W czasie wizyty w gabinecie stomatologicznym lekarz lub higienistka przy pomocy skalera odczepiają twardą strukturę. Kolejnym zabiegiem higienicznym jest piaskowanie zębów. Polega ono na oczyszczeniu płytki zęba z zalegających osadów przy pomocy profesjonalnego urządzenia. Jest to zabieg profilaktyczny, a równocześnie dający dobre efekty wizualne. Dentysta oczyszcza zęby ze złogów, przebarwień i nalotów strumieniem mieszaniny stomatologicznego piasku, wody i powietrza. Zęby po zabiegu są lśniące, białe i w jednolitym kolorze. Nie mają szorstkiej powierzchni, która sprzyja przyleganiu bakterii. Piaskowanie zalecane jest 2 razy w roku lub częściej.
Fluoryzacja
Elementem profilaktyki stomatologicznej jest także fluoryzacja. Ogranicza ona ryzyko pojawienia się choroby. Wzmacnia zęby i sprawia, że te są bardziej odporne na działanie bakterii i kwasów. Na zęby nakładany jest preparat zawierający fluor.
Na próchnicę chorują już dzieci w wieku przedszkolnym. Brak umiejętności właściwej higieny w połączeniu ze spożywaniem słodyczy sprawia, że w jamie ustnej namnażają się bakterie. Dlatego nie należy lekceważyć stanu zdrowia zębów u dzieci. Gabinet stomatologiczny dba o profilaktykę i leczenie pacjentów w każdym wieku. Zabieg fluoryzacji powinien być powtarzany u dzieci co trzy miesiące, natomiast u dorosłych minimum raz na pół roku.Z pełną ofertą można się zapoznać na stronie https://www.niebodent.pl/pl/.
Prawidłowa higiena, regularny skaling, piaskowanie i fluoryzacja zapobiegają próchnicy sięgającej miazgi zęba. Dzięki nim wyleczymy próchnicę w początkowych stadiach, zanim pojawi się ból i konieczność leczenia chorób miazgi zębowej.

Aktualności
Jak szybko pozbyć się cellulitu? więcej
Marzysz o pięknych zębach, spełnimy Twoje marzenie! więcej
Sprawdź na czym polega i jak działa terapia rezonansem magnetycznym MBST więcej
Dermatologiczne rozwiązania najczęściej występujących problemów skóry więcej
Bądź piękna z BONA-DEA, skorzystaj z sierpniowych promocji! więcej
Tomografia komputerowa Warszawa - prywatnie w Centrum Medycyny Sportowej w Warszawie więcej
Rezonans magnetyczny Warszawa - bez skierowania, bez kolejki w Centrum Medycyny Sportowej. więcej
Jak wrócić do formy po COVID-19 radzą specjaliści z Centrum Medycyny Nowa Europa więcej
Nie ryzykuj, zaszczep siebie i swoich bliskich więcej

Nowości ze świata medycyny
Nowość bio-technologii - plaster silikonowy do leczenia blizn w żelu
więcej
Badania laboratoryjne w urologii
więcej
Przewlekła niewydolność żylna – leczenie przez cały rok
więcej
Ostre zapalenie oskrzeli - diagnostyka i leczenie
więcej
Teen Derm Hydra krem nawilżający do skóry trądzikowej
więcej

Czy wiesz, że...
Jakie łóżko rehabilitacyjne kupić?
więcej
5 pomysłów na zdrowy przepis na makaron
więcej
Jak korzystać z CBD - olejek, maść czy waporyzator?
więcej
Czym zajmuje się klinika medycyny estetycznej?
więcej
W jakich problemach psycholog pomoże dziecku?
więcej
Osocze bogatopłytkowe
więcej
Prostata – co to, funkcje, schorzenia
więcej
Jak wygląda terapia uzależnień dla młodzieży?
więcej
Zobacz również

medserwis.pl Telewolt Sp. z o.o. 00-671 W-wa, ul. Koszykowa 70 lok.2, tel.: 601 410 411, e-mail: medserwis@medserwis.pl