Jak wybrać idealny fotel kosmetyczny do gabinetu?

lekarze specjaliści >Jak wybrać idealny fotel kosmetyczny do gabinetu?

Jak wybrać idealny fotel kosmetyczny do gabinetu?

fotel kosmetyczny
Fotel kosmetyczny jest jednym z najważniejszych elementów wyposażenia każdego gabinetu kosmetycznego. Co istotne prawidłowo dobrany fotel zapewnia komfort nie tylko Klientowi, ale także personelowi, który wykonuje dany zabieg. Nie da się ukryć, że fotel kosmetyczny może być również swego rodzaju wizytówką salonu kosmetycznego. Dobrej jakości sprzęt świadczy o profesjonalizmie oraz dbałości o wygodę Klientów odwiedzających salon.

Co decyduje o wygodzie fotela kosmetycznego?


Komfort to jedna z najbardziej istotnych kwestii, jaką należy wziąć pod uwagę przy jego wyborze. Trzeba uwzględnić fakt, że podczas wykonywania różnych zabiegów konieczne może być nieco inne ustawienie fotela. W każdej z tych pozycji Klient powinien czuć się w pełni komfortowo. Zabieg, oprócz uzyskania określonego efektu, ma być również okazją do chwili relaksu oraz odprężenia. Wybierając fotel, nie można zapominać o wygodzie osoby, która będzie wykonywać zabieg. Zmęczenie pracownika połączone z koniecznością długiego przyjmowania wymuszonej pozycji może negatywnie wpłynąć na jakość wykonywanej usługi.


Czym zatem powinien charakteryzować się fotel, który zapewni najwyższy komfort użytkowania? Możemy tu wymienić elementy takie jak:  • Silniki elektryczne, które pozwalają na szybką i wygodną regulację wysokości oraz położenia fotela;

  • Cicha praca wszystkich podzespołów regulujących położenie fotela;

  • Odpowiednio wyprofilowane, miękkie i wygodne siedzisko oraz oparcie;

  • Stabilna konstrukcja;

  • Podnóżek;

  • Materiały tapicerskie wysokiej jakości;

  • Regulacja fotela w trybie góra/dół, która pozwala dopasować fotel do wzrostu osoby wykonującej dany zabieg.


Te udogodnienia to niezbędne minimum nowoczesnego i wygodnego fotela kosmetycznego. Ale oprócz wygody bardzo ważna jest także funkcjonalność.


Co decyduje o funkcjonalności fotela kosmetycznego?


Na funkcjonalność fotela kosmetycznego może składać się wiele elementów. W tym przypadku każdy właściciel gabinetu kosmetycznego powinien zastanowić się, na jakich funkcjach zależy mu najbardziej. Analizując bogatą ofertę foteli dostępnych na rynku, możemy wyróżnić 3 główne rodzaje:  • Fotele manualne – o lekkiej konstrukcji, łatwe w transporcie, podnóżek i oparcie są regulowane ręcznie;

  • Fotele hydrauliczne – wyposażone w regulację wysokości za pomocą dźwigni;

  • Fotele elektryczne – wyposażone w kilka silniczków elektrycznych, które pozwalają na płynną zmianę wysokości fotela, położenia oparcia, podnóżka oraz tzw. kołyski.


Wybierając konkretny fotel, należy wziąć pod uwagę indywidualne preferencje pracowników, charakter wykonywanych zabiegów, no i oczywiście budżet, jakim dysponujemy.


Co decyduje o estetyce fotela kosmetycznego?


Wspomnieliśmy wcześniej, że fotel kosmetyczny jest wizytówką salonu. Dlatego oprócz solidnego wykonania oraz estetyki na wysokim poziomie, musi również współgrać z aranżacją salonu. Najczęściej wybierane są fotele wyposażone w białą tapicerkę wykonaną z ekoskóry. Na rynku można jednak spotkać modele na przykład w kolorze czarnym, cappuccino i wielu innych. Wybierając kolorystykę, należy wziąć pod uwagę nie tylko walory estetyczne, ale również praktyczne.


Wybór fotela na pewno nie jest prostym zadaniem. Dlatego szukając wyposażenia do salonu kosmetycznego, warto zajrzeć na stronę https://abacosun.pl/, gdzie w jednym miejscu możecie znaleźć szeroki wybór foteli kosmetycznych oraz wielu innych elementów niezbędnych do funkcjonowania salonu kosmetycznego.

 

 

medserwis.pl Telewolt Sp. z o.o. 00-671 W-wa, ul. Koszykowa 70 lok.2, tel.: 601 410 411, e-mail: medserwis@medserwis.pl