Jak właściwie korzystać ze szczoteczki elektrycznej?

MEDserwis.pl >Jak właściwie korzystać ze szczoteczki elektrycznej?

Jak właściwie korzystać ze szczoteczki elektrycznej?

szczoteczka elektryczna
Szczoteczki manualne odchodzą już powoli w zapomnienie, a coraz większą popularnością wśród użytkowników cieszą się znacznie skuteczniejsze w codziennej pielęgnacji jamy ustnej szczoteczki elektryczne – to niezaprzeczalne fakty. Wiele osób – szczególnie tych, którzy dotąd nie mieli do czynienia z tego typu szczoteczkami – zastanawia się jednak, w jaki sposób powinno wyglądać mycie zębów szczoteczką elektryczną i czy różni się ono od operowania szczoteczką manualną. My postanowiliśmy dziś rozwiać wszelkie pojawiające się w tym temacie wątpliwości.

Wątpliwości związane z korzystaniem ze szczoteczki elektrycznej nie ograniczają się oczywiście jedynie do samego sposobu mycia nią zębów; dotyczą one także wszelkich innych czynności związanych z użytkowaniem i konserwacją urządzenia. Oto kilka podstawowych zasad właściwego obchodzenia się ze szczoteczką elektryczną.

Technika mycia zębów – pozwól szczoteczce elektrycznej działaćOd konsumentów najczęściej dostajemy pytania dotyczące tego, czy korzystanie ze szczoteczki elektrycznej różni się od mycia zębów szczoteczką manualną. Odpowiedź brzmi tak. Z góry jednak zaznaczamy, że nie musicie się przejmować, że szczotkowanie urządzeniem elektrycznym okaże się dla Was zbyt skomplikowane – jest ono bowiem jeszcze prostsze niż operowanie szczoteczką manualną.
W trakcie mycia zębów klasyczną szczoteczką musimy bowiem zadbać o prawidłową technikę mycia – inaczej nasze ruchy będą nieefektywne, a poza tym narazimy się na skaleczenia i inne urazy. W przypadku korzystania ze szczoteczki elektrycznej problem ten nas nie dotyczy – urządzenie całą pracę wykonuje bowiem automatycznie, a jedynym naszym zadaniem jest… pozwolenie mu działać.
Wystarczy, że po prostu ustawimy szczoteczkę pod kątem 45 stopni, a następnie podczas mycia będziemy ją przesuwali po kolejnych partiach jamy ustnej; pamiętajmy jednak, by w trakcie mycia zadbać o wszystkie obszary zębów, w tym przednie, tylnie, oraz żujące. Nie dociskajmy też szczoteczki do zębów zbyt mocno – włosiu urządzenia wystarczy bowiem niewielki kontakt ze szkliwem, a silniejsze ruchy mogą doprowadzić do podrażnień.

Zadbaj, by szczoteczka zawsze było naładowaneMoże się to wydawać banalne, ale zawsze przed rozpoczęciem mycia sprawdźmy, czy szczoteczka elektryczna jest odpowiednio naładowana. Z naszych doświadczeń wynika, że wiele osób tę czynność bagatelizuje, a tymczasem przy niewielkim poziomie naładowania baterii spada również moc pracy urządzenia, a co za tym idzie – efektywność mycia zębów. Potencjał naszej szczoteczki zostanie w pełni wykorzystany wyłącznie wówczas, gdy jego lampka ładowania będzie trwale świeciła się na zielono.
Jak często powinniśmy ładować szczoteczkę elektryczną? Oczywiście należy to robić zawsze niezwłocznie, gdy tylko dostrzeżemy, że jej bateria znajduje się w trybie wskazującym na rychłe rozładowanie. Przeciętne szczoteczki elektryczne są obecnie w stanie pracować mniej więcej dwa tygodnie na jednym naładowaniu, zaś te najbardziej zaawansowane – nawet dwa miesiące.

Częstotliwość mycia zębów szczoteczką elektrycznąZewsząd słyszymy głosy, że szczoteczki elektryczne zapewniają znacznie skuteczniejszą pielęgnację jamy ustnej od swoich manualnych odpowiedników – i to oczywiście prawda. Nie oznacza to jednak, że możemy sobie dzięki temu pozwolić na rzadsze niż normalnie mycie zębów. W wyborze odpowiedniej szczoteczki elektrycznej może być pomocny ranking dostępny na stronie https://denthelp.pl/blog/ranking-szczoteczek-elektrycznych/ Według specjalistów, szczotkować swoje szkliwo urządzeniami elektrycznymi powinniśmy przynajmniej dwa razy dziennie, a najlepiej, byśmy robili to po każdym posiłku.
Jeśli chodzi o czas mycia zębów, tutaj także sprawa wygląda analogicznie jak w przypadku korzystania ze szczoteczki manualnej – szczotkowanie powinno odbywać się przez zalecane przez stomatologów dwie minuty.

Właściwie użytkowanie i konserwacja urządzeniaNie zapominajmy także o właściwym konserwowaniu szczoteczki – gwarantujemy, że czym bardziej pieczołowicie będziecie o nią dbać, tym dłużej Wam ona posłuży. Przede wszystkim po każdym wyszczotkowaniu zębów urządzenie należy dokładnie obmyć z wszelkich pozostałości pasty, a także wysuszyć. Po wysuszeniu warto zaś zdjąć końcówkę z trzonka szczoteczki i nałożyć na nią specjalny, ochronny kapturek – dzięki temu unikniemy osadzania się na włóknach główki czyszczącej niepożądanych bakterii.
Szczoteczka elektryczna z pewnością jest urządzeniem, w które warto zainwestować, ponieważ dzięki niej zapewnimy sobie znacznie lepszą pielęgnację jamy ustnej niż przy pomocy klasycznej szczoteczki manualnej. Prawidłowa konserwacja i użytkowanie urządzenia to elementy, dzięki którym nasze elektryczne mycie zębów powinno być efektywne przez wiele długich lat.

 

Aktualności

Zarządzanie w ochronie zdrowia – co dają te studia podyplomowe? Perspektywy zawodowe więcej

Jak skutecznie usuwać blizny sposobami domowym więcej

Bądź piękna z BONA DEA - sprawdź jakie okazje przygotowaliśmy dla Ciebie w tym miesiącu! więcej

Lekarska Spółdzielnia Profesorsko-Ordynatorska zaprasza pacjentów na konsultacje i badania! więcej

Pantomogram – co warto wiedzieć o badaniu? więcej

Badania prenatalne dla kobiet więcej

Powiększanie piersi – najważniejsze informacje więcej

Plastyka piersi – czy warto się na nią zdecydować? więcej

Nowoczesna stomatologia – jak dbać o zdrowie jamy ustnej więcej

Dermatologiczne rozwiązania najczęściej występujących problemów skóry więcej

Rezonans magnetyczny Warszawa - bez skierowania, bez kolejki w Centrum Medycyny Sportowej. więcej

Tomografia komputerowa Warszawa - prywatnie w Centrum Medycyny Sportowej w Warszawie więcej


Nowości ze świata medycyny

medycynaestetyczna bona dea

Czy wiesz, że...

Zobacz również

Apteki

Domy opieki

Szpitale w Polsce

Dodaj placówkę do bazy

 

medserwis.pl Telewolt Sp. z o.o. 00-671 W-wa, ul. Koszykowa 70 lok.2, tel.: 601 410 411, e-mail: medserwis@medserwis.pl