Jak utrzymać formę na wakacjach? Poznaj kilka sprawdzonych porad!

MEDserwis.pl >Jak utrzymać formę na wakacjach? Poznaj kilka sprawdzonych porad!

Jak utrzymać formę na wakacjach? Poznaj kilka sprawdzonych porad!

Jak utrzymać formę na wakacjach? Poznaj kilka sprawdzonych porad!


Wiele osób marzy o uzyskaniu smukłej lub umięśnionej sylwetki. Jednak dążenie do wymarzonego ideału z pewnością jest czasochłonne i wymaga ogromnego zaangażowania. Jeśli udało Ci się osiągnąć swoje cele, zrzuciłeś kilka zbędnych kilogramów i zbudowałeś masę mięśniową, możesz być z siebie dumny. Nie ma nic dziwnego w tym, że będziesz chciał pochwalić się swoją letnią formą na wakacjach. Pojawia się jednak bardzo ważne pytanie – jak utrzymać dobrą sylwetkę na wakacjach, gdy pojawia się wiele pokus? Sprawdź!

Zdrowe jedzenie i kaloryczne przekąski – zachowaj równowagę

Wakacje to wspaniały czas, który pozwala się zregenerować i odpocząć od codziennych obowiązków. Jeśli planujesz wyjazd, warto pomyśleć, co zrobić, aby nie zaprzepaścić tego, co osiągnąłeś do tej pory, jeśli chodzi o swoją sylwetkę. Nie da się zaprzeczyć, że na wyjazdach zazwyczaj nie stronimy od wysoko przetworzonego jedzenia, kalorycznych dań w restauracjach, słodyczy i alkoholu. Oczywiście kilka drinków i kolacja w restauracji nie sprawi, że przytyjesz. Warto jednak cały czas pamiętać o wypracowanych zdrowych nawykach. Mimo wakacyjnego, luźnego klimatu staraj się wybierać zdrowe przekąski, pełnowartościowe posiłki. Pamiętaj o odpowiednim nawodnieniu organizmu i nie przesadzaj z alkoholem. Zachowaj umiar i zdrowy rozsądek, a z pewnością wciąż będziesz cieszył się świetną sylwetką. Gdy wrócisz z wakacji, łatwiej będzie Ci wrócić do wypracowanego rytmu dnia i zdrowych nawyków, jeśli cały czas będziesz miał pod ręką zdrowe i pełnowartościowe posiłki. Możesz skorzystać z cateringu dietetycznego! Wystarczy wejść na stronę: https://andrzejewskiprzyjaciele.pl/ i wybrać odpowiedni wariant diety. To świetny sposób na zaoszczędzenie czasu!

Aktywność fizyczna na wakacjach

Z pewnością zgodzisz się z tym, że aktywność fizyczna jest nieodłącznym elementem zdrowego stylu życia. Regularne treningi są niezbędne, aby zbudować wymarzoną sylwetkę. Jeśli na wakacjach chcesz utrzymać sylwetkę, oprócz spożywania wartościowych posiłków nie powinieneś zapominać o aktywności fizycznej. Wylegiwanie się na leżaku przez tydzień z pewnością nie pomoże Ci w utrzymaniu zdrowia. W niektórych hotelach dostępne są siłownie i baseny. Jeśli nie masz możliwości korzystania z takich miejsc, przynajmniej zadbaj o codzienne spacery.

Nawodnienie organizmu – niezbędne latem

Odpowiednie nawodnienie organizmu jest niezbędne, niezależnie od pory roku, choć latem trzeba szczególnie zwrócić na to uwagę. Spożywanie zbyt małej ilości wody wiąże się z wieloma nieprzyjemnymi konsekwencjami, na przykład zmęczeniem, bólami i zawrotami głowy, problemami z koncentracją. Dorosły człowiek powinien spożywać dziennie minimum 2-3 litry wody dziennie.

Utrzymanie wypracowanej formy w wakacje jest dosyć proste. Wystarczy zachować zdrowy rozsądek i pamiętać o pozytywnych nawykach. Jeśli chcesz utrzymać świetną sylwetkę i nie masz czasu na gotowanie, świetnym rozwiązaniem jest skorzystanie z cateringu dietetycznego.

 

 

medserwis.pl Telewolt Sp. z o.o. 00-671 W-wa, ul. Koszykowa 70 lok.2, tel.: 601 410 411, e-mail: medserwis@medserwis.pl