Jak szybko odzyskać radość z seksu przy problemach z erekcją?

MEDserwis.pl >Jak szybko odzyskać radość z seksu przy problemach z erekcją?

Jak szybko odzyskać radość z seksu przy problemach z erekcją?

Jak szybko odzyskać radość z seksu przy problemach z erekcją?

Problemy z utrzymanie wzwodu lub osiągnięciem pełnej erekcji mogą skutecznie odebrać pewność siebie i radość z intymnych zbliżeń. I chociaż cierpi na nie spory odsetek mężczyzn, nie jest to wcale pocieszająca wiadomość. Dobrą informacją jest natomiast to, że jest co najmniej kilka sprawdzonych sposobów na kłopoty ze wzwodem. Jakie? Dowiesz się, czytając ten artykuł.

O czym mogą świadczyć problemy z erekcją?

Wielu Panów traktuje kłopoty ze wzwodem jako osobistą porażkę i przypadłość, o której lepiej nie rozmawiać, a już zwłaszcza z partnerką czy lekarzem. Tymczasem niemożność osiągnięcia lub utrzymania wzwodu, zwłaszcza gdy pojawia się nagle, może świadczyć o poważnych, niekorzystnych zmianach w organizmie, którym powinno się jak najszybciej zaradzić. Dlatego zaburzeń erekcji nie wolno lekceważyć. Problemy ze wzwodem mogą być objawem rozwijającej się miażdżycy, problemów z układem sercowo-naczyniowym, zaburzeń hormonalnych oraz stanów lękowych czy depresji [1]. Są częstym symptomem nadmiernego stresu, przemęczenia, a także tego, że tryb życia i dieta pozostawiają wiele do życzenia. Libido i zdolność do odbycia pełnego stosunku płciowego to jedne z ważniejszych oznak zdrowia mężczyzny. Jeśli pojawiają się w tej sferze niekorzystne zmiany, to sygnał, że coś jest nie tak i warto przyjrzeć się kondycji swojego organizmu. Dotyczy to Panów w każdym wieku – chociaż zaburzenia erekcji są statystycznie częstsze wśród mężczyzn w starszej grupie wiekowej [2].

Co zrobić, gdy pojawiają się problemy z erekcją?

Jeśli problemy z erekcją powtarzają się, warto w pierwszej kolejności skonsultować się z lekarzem. Można porozmawiać z urologiem, seksuologiem lub lekarzem rodzinnym. Lekarz zaleci odpowiednie badania i zaproponuje metodę leczenia. W niektórych przypadkach wskazana jest psychoterapia, w innych leczenie somatycznej przyczyny zaburzeń erekcji, np. cukrzycy, przerostu prostaty czy choroby wieńcowej. W nielicznych przypadkach konieczne może okazać się leczenie operacyjne lub fizjoterapia [3]. W leczeniu farmakologicznym zaburzeń erekcji stosuje się leki z grupy inhibitorów fosfodiesterazy 5, np. sildenafil, które ułatwiają osiągnięcie i utrzymanie erekcji. Przed ich zażyciem zawsze warto skonsultować się z lekarzem, nawet przy lekach dostępnych bez recepty, takich jak Mensil i Mensil Max*. Leki Mensil zawierają syldenafil, który działa już po 12 minutach od zażycia, a efekt utrzymuje się nawet do 5 godzin [4]. Syldenafil ułatwia osiągnięcie erekcji i opóźnia moment wytrysku, należy jednak pamiętać, że aby lek zadziałał niezbędna jest stymulacja seksualna. Tabletki Mensil zaleca się zażyć na czczo, ponieważ posiłek może opóźnić ich działanie. Mają postać tabletek do rozgryzania i żucia i nie wymagają popijania wodą, więc ten sposób na odzyskanie pewności siebie i radości w sypialni jest bardzo dyskretny. Mensil i Mensil Max to produkty lecznicze przeznaczone dla mężczyzn powyżej 18. roku życia.


* Mensil oraz Mensil Max zawierają substancję czynną – syldenafil, który należy do leków z grupy inhibitorów fosfodiesterazy typu 5 (PDE5). Lek działa poprzez wspomaganie rozkurczu naczyń krwionośnych w prąciu, zwiększając napływ krwi do prącia podczas podniecenia seksualnego. Syldenafil pomaga osiągnąć wzwód jedynie pod warunkiem uprzedniego pobudzenia seksualnego.
Leki Mensil i Mensil Max są stosowane w leczeniu zaburzeń wzwodu u dorosłych mężczyzn, definiowanych jako niemożność uzyskania lub utrzymania erekcji prącia wystarczającej do odbycia stosunku płciowego.

Przypisy:

1. Łukasz Szczygieł, Zaburzenia sprawności seksualnej u mężczyzn, online: Praktyka lekarska, Farmakoterapia, http://www.praktyka-lekarska.pl/impotencja.pdf, data dostępu 28.01.2022.

2. K. Hatzimouratidis, REKOMENDACJE DOTYCZĄCE ZABURZEŃ SEKSUALNYCH U MĘŻCZYZN: ZABURZENIA EREKCJI I PRZEDWCZESNY WYTRYSK, European Association of Urology 2015.

3. Wojciech Cichoń, Bartosz Grabski, Zaburzenia erekcji – leczenie farmakologiczne i operacyjne, https://www.mp.pl/pacjent/seksuologia/leczenie/104119,zaburzenia-erekcji-leczenie-farmakologiczne-i-operacyjne, data dostępu 28.01.2022.

4. Na podstawie Charakterystyk Produktów Leczniczych Mensil i Mensil Max.

5. Violetta Skrzypulec-Plinta, Jak przedłużyć czas stosunku u mężczyzny, https://www.mp.pl/pacjent/seksuologia/lekarze-odpowiadaja-na-pytania/112965,jak-przedluzyc-czas-stosunku-u-mezczyzn, data dostępu 28.01.2022.MENSIL, 25 mg, tabletki do rozgryzania i żucia. Skład: Jedna tabletka zawiera 25 mg syldenafilu w postaci cytrynianu.

MENSIL MAX, 50 mg, tabletki do rozgryzania i żucia. Skład: Jedna tabletka zawiera 50 mg syldenafilu w postaci cytrynianu.

Postać farmaceutyczna: Tabletki do rozgryzania i żucia. Wskazania do stosowania: Produkty lecznicze MENSIL i MENSIL MAX są wskazane do stosowania u dorosłych mężczyzn z zaburzeniami erekcji, czyli niezdolnością uzyskania lub utrzymania erekcji prącia wystarczającej do odbycia stosunku płciowego. W celu skutecznego działania produktów leczniczych Mensil i Mensil Max niezbędna jest stymulacja seksualna. Przeciwwskazania: Nadwrażliwość na substancję czynną lub na którąkolwiek substancję pomocniczą. Ze względu na wpływ syldenafilu na przemiany metaboliczne, w których biorą udział tlenek azotu i cykliczny guanozynomonofosforan (cGMP), nasila on hipotensyjne działanie azotanów. Przeciwwskazane jest zatem równoczesne stosowanie syldenafilu z lekami uwalniającymi tlenek azotu (takimi jak azotyn amylu) lub azotanami w jakiejkolwiek postaci. Jednoczesne stosowanie inhibitorów PDE5, w tym syldenafilu, i leków pobudzających cyklazę guanylową, takich jak riocyguat, jest przeciwwskazane, ponieważ może prowadzić do objawowego niedociśnienia tętniczego. Produktów leczniczych przeznaczonych do leczenia zaburzeń erekcji, w tym syldenafilu nie należy stosować u mężczyzn, u których aktywność seksualna nie jest wskazana (np. pacjenci z ciężkimi schorzeniami układu sercowo-naczyniowego, takimi jak niestabilna dławica piersiowa lub ciężka niewydolność serca). Produkty lecznicze Mensil i Mensil Max są przeciwwskazane u pacjentów, którzy utracili wzrok w jednym oku w wyniku niezwiązanej z zapaleniem tętnic przedniej niedokrwiennej neuropatii nerwu wzrokowego (ang. non-arteric anterior ischemic optic neuropaty, NAION), niezależnie od tego, czy miało to związek, czy nie miało związku z wcześniejszą ekspozycją na inhibitor PDE5. Nie badano bezpieczeństwa stosowania syldenafilu w następujących grupach pacjentów: pacjentów z ciężką niewydolnością wątroby, hipotonią (ciśnienie krwi <90/50 mm Hg), po niedawno przebytym udarze lub zawale serca oraz ze stwierdzonymi dziedzicznymi zmianami degeneracyjnymi siatkówki, takimi jak retinitis pigmentosa (niewielka część tych pacjentów ma genetycznie uwarunkowane nieprawidłowości fosfodiesterazy siatkówki). Stosowanie syldenafilu u tych pacjentów jest przeciwwskazane. Podmiot odpowiedzialny: PRZEDSIĘBIORSTWO PRODUKCJI FARMACEUTYCZNEJ HASCO-LEK S.A. 51-131 Wrocław, ul. Żmigrodzka 242 E. Przed zastosowaniem należy zapoznać się z zatwierdzoną charakterystyką preparatu. Dalsze informacje dostępne na życzenie.

Przed użyciem zapoznaj się z ulotką, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania produktu leczniczego, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.

 

 

medserwis.pl Telewolt Sp. z o.o. 00-671 W-wa, ul. Koszykowa 70 lok.2, tel.: 601 410 411, e-mail: medserwis@medserwis.pl