Jak starzeć się z godnością?

MEDserwis.pl >Jak starzeć się z godnością?

Jak starzeć się z godnością?

esteti-med
W pogoni za młodym wyglądem kobiety i coraz częściej mężczyźni, są w stanie zrobić bardzo wiele. Często, z chęci uzyskania spektakularnych efektów w krótkim czasie są w stanie zaryzykować nawet swoim zdrowiem. Czy tędy prowadzi droga do sukcesu? Czy w obecnym świecie, w którym tak wiele mówi się o odpowiedniej profilaktyce i zdrowym odżywianiu musimy sięgać po radykalne metody poprawy urody, które niestety często doprowadzają do karykaturalnego efektu? Odpowiedź brzmi, nie! Powinniśmy jednak zacząć troszczyć się o naszą skórę w młodym wieku. Gwarantuje, że dobre nawyki zaprocentują w przyszłości. Kosmetologia estetyczna oferuje ogromną ilość zabiegów, które mają na celu działać prewencyjnie na starzenie się skóry i poprawić jej strukturę, tak abyśmy wyglądali pięknie i młodo w naturalny i nieprzerysowany sposób odpowiedni do naszego wieku.Na początek peelingi chemiczne

Peelingi chemiczne od wielu lat królują na rynku kosmetycznym i nie zamierzają go opuszczać. Przyczyna jest oczywista, dają one bardzo dobre efekty, przy minimalnych niedogodnościach pozabiegowych w postaci złuszczania się skóry. Jednak obecnie nie musimy wybierać już kwasów, po których przez kilka dni nie będziemy mogli wychodzić z domu. Firmy coraz częściej wychodzą naprzeciw oczekiwaniom klientów i tworzą nowe formuły preparatów, które mają dawać efekt napięcia, ujędrnienia i rozjaśnienia skóry bez widocznego złuszczania, np. DNA RECOVERY PEEL. Oczywiście przy takich zabiegach musimy liczyć się z koniecznością wykonania większej ilości powtórzeń, niż przy zabiegach z użyciem silniej złuszczających preparatów. Nie powinniśmy jednak obawiać się eksfoliacji skóry, gdyż takie zabiegi pobudzają naturalne procesy podziału komórek i wytwarzania kolagenu. Prowadzi to do zagęszczenia i ujędrnienia skóry, redukcji zmarszczek czy przebarwień. Jednym z najbardziej popularnych zabiegów przeciwstarzeniowych, w których zachodzi widoczne złuszczenie naskórka jest znany od wielu lat i uwielbiany przez klientki RETSES CT, czyli połączenie witaminy C i retinolu.

Dla osób pragnących jeszcze mocniejszych efektów odmładzających zalecamy połączyć Retises CT z peelingiem Valencia Peel, który jest mieszanką TCA, kwasu ferulowego, salicylowego, wit. C oraz arbutyny. Jest to nowy zabieg ale już podbija serca naszych klientek.

Kolejny etap regeneracji skóry - mikronakłuwanie

Pod pojęciem mikronakłuwania znajduje się wiele zabiegów: rollery, nanopore, dermapen i wiele innych. Jednym z najczęściej stosowanych tego typu zabiegów jest DERMAPEN. Polega on na nakłuwaniu skóry urządzeniem, które wygląda jak długopis z wbudowanymi cienkimi igłami. Poprzez kontrolowane nakłucia i jednoczesne wtłaczane preparatu zawierającego kwas hialuronowy, witaminy i aminokwasy jesteśmy w stanie uzyskać młodszą skórę już po serii kilku zabiegów. Sam zabieg jest mało inwazyjny i jest wykonywany w znieczuleniu miejscowym, więc nie wiąże się z większym dyskomfortem. Jedynie po zabiegu skóra może być rozgrzana, zaczerwieniona i obrzęknięta, a kilka dni później może się lekko łuszczyć.

Czego możemy się spodziewać po serii zabiegów? Na pewno efektu napięcia, zagęszczenia i ujędrnienia skóry, gdyż w trakcie wykonywania nakłuć w naszej skórze wytwarzane są naturalne czynniki wzrostu, które stymulują skórę do regeneracji, wytwarzania kolagenu i elastyny. Dodatkowym efektem jest oczywiście spłycenie zmarszczek i wyrównanie kolorytu oraz redukcja rozszerzonych porów.

Głęboka rewitalizacja skóry, czyli mezoterapia igłowa

Mezoterapia igłowa to zabieg, który polega na bardzo precyzyjnym nakłuwaniu skóry wraz z wstrzykiwaniem na granicę skóry właściwej i naskórka niezbędnych składników rewitalizujących. Może to być czysty kwas hialuronowy lub koktajle kwasu hialuronowego z aminokwasami i witaminami w różnych proporcjach w zależności od potrzeb skóry. Sam zabieg jest zwykle komfortowy ponieważ przeprowadzony jest w znieczuleniu miejscowym ale zaraz po zabiegu skóra może być lekko zaczerwieniona i mogą być na niej widoczne drobne grudki z preparatem, które wchłaniają się zwykle w ciągu 24 godzin. Zabieg wykonywany przez profesjonalistę jest całkowicie bezpieczny, a co najważniejsze bardzo efektywny. Już po pierwszej wizycie możemy zaobserwować efekt intensywnego nawilżenia skóry, co jest niezwykle istotne przy skórach dojrzałych, które często są także przesuszone co dodatkowo podkreśla zmarszczki. Mezoterapia igłowa jest też znakomitą profilaktyką anti-age dla osób młodych.

Pamiętajmy, że oprócz zabiegów estetycznych musimy zadbać o odpowiednią pielęgnację domową, która wzmocni efekty terapii kosmetologicznej. Musimy mieć również świadomość, że nie ma jednego cudownego zabiegu, który po wieloletnich zaniedbaniach odmłodzi cię niczym czarodziejska różdżka. Kluczem do zachowania młodego wyglądu jest regularna pielęgnacja cery. Odrobinę botoxu czy kwasu hialuronowego oczywiście nie zaszkodzi aby dopełnić efekt zabiegów pielęgnacyjnych ale we wszystkim trzeba zachować zdrowy rozsądek, bo nie chodzi o to aby na siłę pozbywać się każdej zmarszczki lecz o to aby regularnie dbać o kondycję skóry. Jeśli twoja skóra będzie nawilżona, gładka oraz będzie miała ładny koloryt to nawet ze zmarszczkami będziesz wyglądać pięknie.

Adrianna Trzcińska, mgr kosmetolog z gabinetu ESTETI-MED w Warszawie

www.esteti-med.pl

 

Aktualności

Zarządzanie w ochronie zdrowia – co dają te studia podyplomowe? Perspektywy zawodowe więcej

Jak skutecznie usuwać blizny sposobami domowym więcej

Bądź piękna z BONA DEA - sprawdź jakie okazje przygotowaliśmy dla Ciebie w tym miesiącu! więcej

Lekarska Spółdzielnia Profesorsko-Ordynatorska zaprasza pacjentów na konsultacje i badania! więcej

Pantomogram – co warto wiedzieć o badaniu? więcej

Badania prenatalne dla kobiet więcej

Powiększanie piersi – najważniejsze informacje więcej

Plastyka piersi – czy warto się na nią zdecydować? więcej

Nowoczesna stomatologia – jak dbać o zdrowie jamy ustnej więcej

Dermatologiczne rozwiązania najczęściej występujących problemów skóry więcej

Rezonans magnetyczny Warszawa - bez skierowania, bez kolejki w Centrum Medycyny Sportowej. więcej

Tomografia komputerowa Warszawa - prywatnie w Centrum Medycyny Sportowej w Warszawie więcej


Nowości ze świata medycyny

medycynaestetyczna bona dea

Czy wiesz, że...

Zobacz również

Apteki

Domy opieki

Szpitale w Polsce

Dodaj placówkę do bazy

 

medserwis.pl Telewolt Sp. z o.o. 00-671 W-wa, ul. Koszykowa 70 lok.2, tel.: 601 410 411, e-mail: medserwis@medserwis.pl