Jak skutecznie wybielać zęby?

MEDserwis.pl >Jak skutecznie wybielać zęby?

Jak skutecznie wybielać zęby?

Jak skutecznie wybielać zęby?
Proste, idealnie białe i zdrowe zęby to marzenie wielu z nas. Są bowiem prawdziwą ozdobą, sprawiają, że czujemy się atrakcyjni i pewni siebie. Niestety, czasem zdarza się, że wygląd naszego uśmiechu odbiega znacząco od ideału. Często dotyczy to przede wszystkim koloru zębów.
Przyjmowane leki, nieodpowiednia pielęgnacja, zła dieta, używki - wszystko to może prowadzić do powstawania przebarwień, które nie prezentują się estetycznie. Na szczęście, w dzisiejszych czasach możemy skorzystać z szeregu zabiegów oraz produktów, które pozwalają na uzyskanie idealnej bieli uśmiechu.

Wybielanie zębów domowymi metodami - czy to dobry pomysł?

Spacerując pomiędzy półkami w drogerii z pewnością zauważyłeś szeroki wybór past wybielających zęby oraz innych środków, które mają pomóc w uzyskaniu idealnego uśmiechu. Wiele osób chcąc ograniczać wydatki oraz obawiając się dentysty decyduje się na ich zakup. Czy to dobra decyzja? Jak się okazuje nie do końca. Dostępne na rynku środki wybielające zęby często nie są skuteczne w działaniu i nie są w stanie poradzić sobie z usuwaniem przebarwień. Co więcej, zawarte w nich substancje mogą uczulać i podrażniać co powoduje dodatkowe problemy. O wiele skuteczniejsze i bezpieczniejsze jest więc wybielanie zębów u stomatologa.

Wybielanie zębów u stomatologa - jakimi metodami się je wykonuje?

Obecnie w dobrych gabinetach stomatologicznych stosuje się różnorodne metody wybielania zębów, które dobiera się indywidualnie do stanu uzębienia pacjenta oraz problemów z jakimi się zmaga. Wśród najczęściej stosowanych wymienić możemy:
-wybielanie zębów lampą Beyond,
-nakładkowe wybielanie zębów,
-wybielanie termokatalityczne,
-licówki zakładane na zęby martwe.

Wybielanie zębów lampą Beyond - co warto o nim wiedzieć?

Wśród podanych metod wybielanie zębów lampą Beyond jest jedną z najpopularniejszych metod. Jest całkowicie bezbolesne a przy tym daje doskonałe efekty. Polega na aplikacji na powierzchnię zębów specjalnego żelu wybielającego a następnie naświetlaniu ich przez ok 15 minut lampą Beyond, czyli akceleratorem halogenowym. Lampa ta pozwala dotrzeć do głębszych warstw zęba, dzięki czemu lepiej niż lampy LED radzi sobie z usuwaniem nawet mocnych przebarwień.

Jak dbać o idealny wygląd zębów po wybielaniu?

W tym miejscu warto zaznaczyć, że po wybielaniu zębów niektórymi metodami (w tym również wspomnianą wcześniej lampą Beyond) pacjent musi zadbać o to, by utrzymać uzyskany efekt. Kluczowe znaczenie ma utrzymanie przez okres ok miesiąca tzw “białej diety” a więc powstrzymywanie się od spożywania produktów i napojów, które mogłyby powodować powstawanie przebarwień. Zęby po zabiegu są bowiem znacznie bardziej podatne na odbarwienia. Na szczęście, po upływie miesiąca można już stopniowo spożywać wszystkie produkty.

Podsumowując, jeśli stan twojego uśmiechu daleki jest od ideału - nie martw się. Nowoczesna stomatologia daje sporo możliwości odzyskania białego odcienia zębów nawet w przypadku bardzo widocznych przebarwień. Przekonało się o tym już wielu zadowolonych pacjentów.

Dowiedz się również ile kosztuje wybielanie zębów w 2021 roku!

 

 

medserwis.pl Telewolt Sp. z o.o. 00-671 W-wa, ul. Koszykowa 70 lok.2, tel.: 601 410 411, e-mail: medserwis@medserwis.pl