Jak mieć zdrowe i białe zęby?

lekarze specjaliści >Jak mieć zdrowe i białe zęby?

Jak mieć zdrowe i białe zęby?

Jak mieć zdrowe i białe zęby?

Troska o zdrowe zęby powinna integrować domową pielęgnację jamy ustnej z regularnymi wizytami u stomatologa. Trzeba bowiem pamiętać, że tylko kompleksowe dbanie o kondycję zębów obniża ryzyko ubytków, czy wystąpienia infekcji dziąseł. Właściwa pielęgnacja stanowi także gwarant białego szkliwa i zdrowego wyglądu uśmiechu. W jaki sposób należy dbać o zęby, by cieszyć się ich dobrą kondycją?


Domowa pielęgnacja jamy ustnej


Kluczowym elementem pielęgnacji zębów jest ich odpowiednie szczotkowanie. Do pielęgnacji szkliwa może być wykorzystana szczoteczka elektryczna do zębów (https://gemini.pl/kategoria/dziecko/higiena-jamy-ustnej/szczoteczki-do-zebow-dla-dzieci/szczoteczki-elektryczne-i-soniczne-do-zebow ), która dotrze do trudno dostępnych miejsc w jamie ustnej. Urządzenia wykonują nawet kilkaset ruchów na minutę, przez co czyszczą zęby dokładniej, niż tradycyjne szczoteczki. Szkliwo warto myć za pomocą past zawierających fluor, ponieważ ten zapobiega próchnicy i hamuje demineralizację szkliwa. Zęby należy myć co najmniej dwa razy dziennie, a dla zachowania wysokiej higieny jamy ustnej warto robić to po każdym posiłku.


Szczotkowanie dobrze jest uzupełnić o użycie nici dentystycznej. Pomoże ona usunąć resztki jedzenia zalegające pomiędzy zębami, co przyczyni się między innymi do poprawy świeżości oddechu. Podczas mycia zębów nie można zapomnieć także o higienie języka. Po szczotkowaniu dobrze jest usunąć zalegające osady z powierzchni języka, wykorzystując do tego płyny do płukania jamy ustnej. Nie tylko odświeżają one oddech, ale także zabijają bakterie znajdujące się na języku, dziąsłach, czy podniebieniu.


Jakie zabiegi pomagają w utrzymaniu dobrej kondycji zębów?


Gwarancją zdrowych i białych zębów są regularne wizyty u stomatologa. Kontrola w gabinecie dentystycznym pozwoli na bieżąco zwalczać pojawiające się infekcje i uzupełniać ubytki w strukturze zębów, co zapobiegnie poważniejszym dolegliwościom. W wielu przypadkach wizyty u stomatologa pomagają unikać przedwczesnej ekstrakcji zębów, ponieważ ich stan regularnie monitorowany jest przez specjalistę. Gabinety dentystyczne oferują ponadto szereg zabiegów, które pozwalają cieszyć się zdrowym i białym uśmiechem. Z jakich usług skorzystać mogą pacjenci?  • Usuwanie kamienia nazębnego. Bezbolesny zabieg usuwa zalegający osad z zębów, poprawiając ogólny wygląd szkliwa. Warto się na niego decydować co najmniej raz w roku, konsultując swoją decyzję ze stomatologiem.

  • Piaskowanie zębów. W widoczny sposób poprawia wygląd zębów, usuwając z nich osady powstające podczas jedzenia i picia. Przebarwienia znikają natychmiast, a sam zabieg jest bezbolesny.

  • Wybielanie szkliwa. Warto zlecać je w gabinecie stomatologicznym, gdyż można mieć pewność, że szkliwo nie zostanie zniszczone. W wyniku wybielania zęby stają się bielsze o kilka lub kilkanaście odcieni.


W trosce o zdrowy i biały uśmiech ważna jest kompleksowa pielęgnacja jamy ustnej. Dla zachowania odpowiedniej kondycji szkliwa nie wystarczy zwykłe szczotkowanie zębów. Osoby, którym zależy na białym uśmiechu powinny regularnie odwiedzać gabinety stomatologiczne, korzystając z zabiegów poprawiających kondycję ich zębów.

 

 

medserwis.pl Telewolt Sp. z o.o. 00-671 W-wa, ul. Koszykowa 70 lok.2, tel.: 601 410 411, e-mail: medserwis@medserwis.pl