Jak dobrać rozmiar kubeczka menstruacyjnego?

MEDserwis.pl >Jak dobrać rozmiar kubeczka menstruacyjnego?

Jak dobrać rozmiar kubeczka menstruacyjnego?

kubeczek menstruacyjny
Kubeczek menstruacyjny to wygodna i ekologiczna alternatywa dla podpasek i tamponów. Aby korzystanie z niego było w pełni komfortowe, zadbać należy o dobór odpowiedniego rozmiaru. Jak to zrobić? Podpowiadamy!

Kubeczek menstruacyjny — jak dobrać rozmiar?


Jaki kubeczek menstruacyjny wybrać? Produkty intymne tego typu dostępne są w kilku różnych rozmiarach, które mogą nieznacznie różnić się od siebie w zależności od danego producenta. Jak sprawdzić, jaki rozmiar najlepiej sprawdzi się w naszym przypadku? Pod uwagę wziąć należy tutaj kilka kwestii. Jedną z nich jest przebyta ciąża, która w znaczącym stopniu przyczynia się do osłabienia mięśni dnia miednicy. Sprawia to, że kobiety po porodzie, bez względu na to, czy rodziły siłami natury czy przez cesarskie cięcie, wybierać powinny kubeczki menstruacyjne w nieco większych rozmiarach.


Rozmiar kubeczka menstruacyjnego zależny będzie także od budowy ciała. W większe akcesoria tego typu zaopatrzyć się muszą kobiety o szerokich biodrach i mocnej budowie dolnych partii sylwetki.


Wpływ na wielkość kubeczka menstruacyjnego ma również siła mięśni dna miednicy. Panie, które regularnie ćwiczą mięśnie Kegla lub uprawiają jogę czy pilates, bez obaw zaopatrzyć mogą się w mniejszy kubeczek.


Wybierając kubeczek menstruacyjny, uwzględnić należy także umiejscowienie szyjki macicy. Jeżeli znajduje się ona nisko, najlepszym rozwiązaniem będzie model w mniejszym rozmiarze. Gdy natomiast szyjka macicy zlokalizowana jest nieco wyżej, zaopatrzyć należy się w większy produkt.


Kolejna ważna kwestia wpływająca na rozmiar kubeczka menstruacyjnego to obfitość miesiączek. Ekspert butiku erotycznego N69.pl podkreśla, że nawet niewielkie modele są w stanie zagwarantować pełen komfort podczas okresu, a to ze względu na ich dużą pojemność. Nic nie stoi jednak na przeszkodzie, by dla własnej wygody nosić nieco większy kubeczek.


Na rynku spotkać można się także z kubeczkami menstruacyjnymi dla nastolatek i dziewic. Kubeczki te mają mniejsze rozmiary od produktów przeznaczonych dla kobiet aktywnych seksualnie.


Kubeczek menstruacyjny — aplikacja


Jak zakładać kubeczek menstruacyjny? Przed umieszczeniem w pochwie, należy go złożyć. Zrobić można to na kilka sposobów, które uzależnione są zarówno od rodzaju kubeczka, jak i osobistych preferencji. Ogólnie przyjmuje się jednak, że kubeczek aplikować powinno się w taki sposób, by najgrubszy jego element jako pierwszy znalazł się w pochwie. Robić można to zarówno na siedząco, jak i kucając czy unosząc jedną nogę do góry.


Kubeczek menstruacyjny — jak wyjąć?


Jak wyjąć kubeczek menstruacyjny? Należy to robić delikatnie i powoli, unikając gwałtownych ruchów. W trakcie wykonywania tej czynności mięśnie pochwy powinny być rozluźnione. W pierwszej kolejności lokalizujemy podstawę kubeczka. Następnie łapiemy ją 2 palcami i ściskamy. Kubeczek powinien się wówczas rozszczelnić. Kolejny etap to delikatne pociągnięcie go w dół i wykonywanie naprzemiennych ruchów w lewo i prawo.


Dlaczego kubeczek menstruacyjny przecieka?


Jednym z popularniejszych problemów, z którym borykają się użytkowniczki kubeczków menstruacyjnych, jest ich przeciekanie. W znaczącej części przypadków związane jest ono z nieprawidłową aplikacją produktu. Do czynienia możemy mieć między innymi z sytuacją, w której kubeczek nie rozłożył się w całości lub gdy szyjka macicy jedynie lekko się o niego opiera.


Gdy kubeczek zaczyna przeciekać po kilku godzinach od założenia, warto spróbować wymieniać go nieco częściej, na przykład co 3-4 godziny lub rozważyć zakup większego modelu.


W sytuacji, kiedy kubeczek menstruacyjny przecieka podczas wysiłku fizycznego, oznacza to, że mięśnie Kegla są na tyle silne, że za mocno uciskają kubeczek. Niezbędna będzie zamiana modelu na nieco twardszy.


Kubeczek menstruacyjny to niezwykle wygodny i higieniczny produkt intymny wielorazowego użytku. Dbając o odpowiednie dopasowanie jego rozmiaru, jesteśmy w stanie zagwarantować sobie 100% komfort w czasie miesiączki.

 

 

medserwis.pl Telewolt Sp. z o.o. 00-671 W-wa, ul. Koszykowa 70 lok.2, tel.: 601 410 411, e-mail: medserwis@medserwis.pl