Jak dobrać rozmiar kubeczka menstruacyjnego?

MEDserwis.pl >Jak dobrać rozmiar kubeczka menstruacyjnego?

Jak dobrać rozmiar kubeczka menstruacyjnego?

kubeczek menstruacyjny
Kubeczek menstruacyjny to wygodna i ekologiczna alternatywa dla podpasek i tamponów. Aby korzystanie z niego było w pełni komfortowe, zadbać należy o dobór odpowiedniego rozmiaru. Jak to zrobić? Podpowiadamy!

Kubeczek menstruacyjny — jak dobrać rozmiar?


Jaki kubeczek menstruacyjny wybrać? Produkty intymne tego typu dostępne są w kilku różnych rozmiarach, które mogą nieznacznie różnić się od siebie w zależności od danego producenta. Jak sprawdzić, jaki rozmiar najlepiej sprawdzi się w naszym przypadku? Pod uwagę wziąć należy tutaj kilka kwestii. Jedną z nich jest przebyta ciąża, która w znaczącym stopniu przyczynia się do osłabienia mięśni dnia miednicy. Sprawia to, że kobiety po porodzie, bez względu na to, czy rodziły siłami natury czy przez cesarskie cięcie, wybierać powinny kubeczki menstruacyjne w nieco większych rozmiarach.


Rozmiar kubeczka menstruacyjnego zależny będzie także od budowy ciała. W większe akcesoria tego typu zaopatrzyć się muszą kobiety o szerokich biodrach i mocnej budowie dolnych partii sylwetki.


Wpływ na wielkość kubeczka menstruacyjnego ma również siła mięśni dna miednicy. Panie, które regularnie ćwiczą mięśnie Kegla lub uprawiają jogę czy pilates, bez obaw zaopatrzyć mogą się w mniejszy kubeczek.


Wybierając kubeczek menstruacyjny, uwzględnić należy także umiejscowienie szyjki macicy. Jeżeli znajduje się ona nisko, najlepszym rozwiązaniem będzie model w mniejszym rozmiarze. Gdy natomiast szyjka macicy zlokalizowana jest nieco wyżej, zaopatrzyć należy się w większy produkt.


Kolejna ważna kwestia wpływająca na rozmiar kubeczka menstruacyjnego to obfitość miesiączek. Ekspert butiku erotycznego N69.pl podkreśla, że nawet niewielkie modele są w stanie zagwarantować pełen komfort podczas okresu, a to ze względu na ich dużą pojemność. Nic nie stoi jednak na przeszkodzie, by dla własnej wygody nosić nieco większy kubeczek.


Na rynku spotkać można się także z kubeczkami menstruacyjnymi dla nastolatek i dziewic. Kubeczki te mają mniejsze rozmiary od produktów przeznaczonych dla kobiet aktywnych seksualnie.


Kubeczek menstruacyjny — aplikacja


Jak zakładać kubeczek menstruacyjny? Przed umieszczeniem w pochwie, należy go złożyć. Zrobić można to na kilka sposobów, które uzależnione są zarówno od rodzaju kubeczka, jak i osobistych preferencji. Ogólnie przyjmuje się jednak, że kubeczek aplikować powinno się w taki sposób, by najgrubszy jego element jako pierwszy znalazł się w pochwie. Robić można to zarówno na siedząco, jak i kucając czy unosząc jedną nogę do góry.


Kubeczek menstruacyjny — jak wyjąć?


Jak wyjąć kubeczek menstruacyjny? Należy to robić delikatnie i powoli, unikając gwałtownych ruchów. W trakcie wykonywania tej czynności mięśnie pochwy powinny być rozluźnione. W pierwszej kolejności lokalizujemy podstawę kubeczka. Następnie łapiemy ją 2 palcami i ściskamy. Kubeczek powinien się wówczas rozszczelnić. Kolejny etap to delikatne pociągnięcie go w dół i wykonywanie naprzemiennych ruchów w lewo i prawo.


Dlaczego kubeczek menstruacyjny przecieka?


Jednym z popularniejszych problemów, z którym borykają się użytkowniczki kubeczków menstruacyjnych, jest ich przeciekanie. W znaczącej części przypadków związane jest ono z nieprawidłową aplikacją produktu. Do czynienia możemy mieć między innymi z sytuacją, w której kubeczek nie rozłożył się w całości lub gdy szyjka macicy jedynie lekko się o niego opiera.


Gdy kubeczek zaczyna przeciekać po kilku godzinach od założenia, warto spróbować wymieniać go nieco częściej, na przykład co 3-4 godziny lub rozważyć zakup większego modelu.


W sytuacji, kiedy kubeczek menstruacyjny przecieka podczas wysiłku fizycznego, oznacza to, że mięśnie Kegla są na tyle silne, że za mocno uciskają kubeczek. Niezbędna będzie zamiana modelu na nieco twardszy.


Kubeczek menstruacyjny to niezwykle wygodny i higieniczny produkt intymny wielorazowego użytku. Dbając o odpowiednie dopasowanie jego rozmiaru, jesteśmy w stanie zagwarantować sobie 100% komfort w czasie miesiączki.

 

Aktualności

Korekta uśmiechu i zadbana skóra - to wszystko w jednym miejscu więcej

Zarządzanie w ochronie zdrowia – co dają te studia podyplomowe? Perspektywy zawodowe więcej

Bądź piękna z BONA DEA - sprawdź jakie okazje przygotowaliśmy dla Ciebie w tym miesiącu! więcej

Lekarska Spółdzielnia Profesorsko-Ordynatorska zaprasza pacjentów na konsultacje i badania! więcej

Pantomogram – co warto wiedzieć o badaniu? więcej

Badania prenatalne dla kobiet więcej

Powiększanie piersi – najważniejsze informacje więcej

Plastyka piersi – czy warto się na nią zdecydować? więcej

Nowoczesna stomatologia – jak dbać o zdrowie jamy ustnej więcej

Dermatologiczne rozwiązania najczęściej występujących problemów skóry więcej

Tomografia komputerowa Warszawa - prywatnie w Centrum Medycyny Sportowej w Warszawie więcej

Rezonans magnetyczny Warszawa - bez skierowania, bez kolejki w Centrum Medycyny Sportowej. więcej


Nowości ze świata medycyny

medycynaestetyczna bona dea

Czy wiesz, że...

Zobacz również

Apteki

Domy opieki

Szpitale w Polsce

Dodaj placówkę do bazy

 

medserwis.pl Telewolt Sp. z o.o. 00-671 W-wa, ul. Koszykowa 70 lok.2, tel.: 601 410 411, e-mail: medserwis@medserwis.pl