Ginekologia estetyczna - wskazania do leczenia i zabiegów estetycznych

MEDserwis.pl >Ginekologia estetyczna - wskazania do leczenia i zabiegów estetycznych

Ginekologia estetyczna - wskazania do leczenia i zabiegów estetycznych

Ginekologia estetyczna - wskazania do leczenia i zabiegów estetycznych
Ginekologia estetyczna rozwiązuje problemy kobiet związane z intymną sferą ich życia seksualnego, oferując nowoczesne zabiegi, które korygują stan narządów płciowych kobiet pozytywnie wpływa na ich zdrowie fizyczne i psychiczne. Problemy związane z okolicami intymnymi są dla wielu kobiet nadal tematem tabu. Wprawdzie zdają sobie sprawę, że ich życie seksualne nie jest w pełni udane jednak rozmowa o defektach i nieprawidłowym funkcjonowaniu narządów płciowych stanowi dla nich ogromny problem, o którym boją się rozmawiać nawet z lekarzem, a problemy te mogą przecież negatywnie wpływać również na ich zdrowie psychiczne doprowadzając do frustracji. Oprócz wstydu i blokady w zgłaszaniu swoich dolegliwości lekarzowi, pojawia się również strach przed bolesnymi zabiegami i długotrwałą rekonwalescencją, ale to wynika głównie z braku wiedzy o zabiegach, które oferuje ginekologia estetyczna. Problemy te można w prosty sposób rozwiązać, trzeba tylko pokonać lęk przed wizytą u lekarza i udać się na konsultację.

Ginekologia estetyczna - jakie zabiegi oferuje?

Z badań statystycznych wynika, że najczęściej do gabinetów ginekologii estetycznej trafiają kobiety borykające się z problemami wynikającymi z suchości pochwy. Schorzenie to dotyka wiele kobiet, a problem ten pojawia się najczęściej w okresie karmienia piersią lub w okresie menopauzy.
Atrofia błony śluzowej lub jej dysfunkcja oprócz dyskomfortu, często powoduje również ból i to nie tylko podczas stosunku, ale również podczas uprawiania sportu, czy normalnej egzystencji, problemy te występują u bardzo wielu kobiet, dlatego nie warto zwlekać z wizytą u lekarza ginekologa, który zaproponuje adekwatne do potrzeb metody leczenia.

Kolejnym problemem który dotyka coraz młodsze kobiety jest problem nietrzymania moczu Oczywiście jest wiele metod leczenie tego schorzenia, od autokontroli wspomaganej ćwiczeniami mięśni po farmakologię, ale problem ten dotyka wiele kobiet i powstało wiele metod leczenia, wizyta diagnostyczna w gabinecie lekarskim pomoże dobrać odpowiednią metodę kuracji, niestety nie zawsze pożądany efekt można osiągnąć stosując leczenie farmakologiczne i ćwiczenia rehabilitacyjne. W skutecznym leczeniu nieotrzymania moczu popularny jest zabieg nowoczesnym urządzeniem HIFU, które ma tę przewagę, że potrafi dotrzeć dużo głębiej niż lasery nie uszkadzając nabłonka pochwy. HIFU emitując wiązkę ultradźwięków w głąb tkanki powoduje obkurczenie pochwy i tkanek około cewki moczowej. Terapia HIFU przeprowadzana jest w trybie ambulatoryjnym bez znieczulenia, w trakcie zabiegu pacjentka odczuwa jednak dyskomfort w postaci niewielkiego kłucia. Zabieg nie wymaga rehabilitacji i czasowego ograniczenia aktywności seksualnej.

W gabinetach lekarskich nie brakuje również kobiet borykających się z często nawracającymi infekcjami intymnymi, których z różnych powodów nie można wyleczyć farmakologicznie, w takim przypadku również pomocna może się okazać laseroterapia.

Do największych zmian w pochwie i jej okolicach dochodzi po porodzie, oprócz zmian wizualnych dochodzi do rozciągnięcia mięśni pochwy oraz uszkodzenia mięśni dna macicy, może pojawić się również ból podczas stosunku, to właśnie wtedy kobiety decydują się na zabiegi związane z plastyką krocza i pochwy. Zmianom ulegają również wargi sromowe, zmienia się ich kształt, co też można przywrócić do wcześniejszego stanu korzystając z pomocy ginekologii estetycznej.
Jednym z zabiegów które mają na cele przywrócenie pierwotnego stanu miejsc intymnych jest waginoplastyka. Głównym aspektem tego zabiegu jest poprawienie napięcia mięśni pochwy, a zabiegi te bardzo często łączone są z plastyką pochwy.
Na zaciemnienie miejsc intymnych skarżą się nie tylko kobiety po narodzinach dziecka, ale również pacjentki, które długotrwale przyjmują leki oraz kobiety w okresie klimakterium.
Wybielanie miejsc intymnych to również typowy zabieg ginekologii estetycznej, a zadowalające efekty można uzyskać już po kilku zabiegach.

Ginekologia estetyczna - nowoczesne zabiegi laserowe

Gabinety ginekologii estetycznej oferuje wykonanie zabiegów związanych z poprawą kształtu, wyglądu czy leczenia dolegliwości narządów intymnych za pomocą nowoczesnych laserów. W wielu przypadkach jest to metoda małoinwazyjna , a jej efekty są widoczne w bardzo krótkim czasie.

Nietrzymanie moczu to jedna z dolegliwości kobiecych, do której leczenia wykorzystuje się właśnie laser. Odpowiednie leki i laseroterapia potrafią pobudzić mięśnie do prawidłowej pracy, łagodząc, bądź zupełnie eliminując tą przypadłość, która w znacznym stopniu ogranicza codzienną aktywność kobiet.

Nawracające infekcje intymne, to kolejny problem z którym boryka się bardzo wiele kobiet.
Jeszcze nie tak dawno mogły być leczone tylko poprzez podawanie leków, ale często było to tylko zaleczanie problemu, obecnie zastosowanie w leczeniu promieni lasera sprawia, że śluzówka pochwy jest stymulowana do przemiany i powrotu do prawidłowego funkcjonowania.

Podobnie wygląda sprawa zabiegu poprawienia kształtu warg sromowych, pobudzanie laserem niektórych miejsc intymnych może sprawić ich ujędrnienie, a zastosowanie lasera w głębszych warstwach doprowadza do ich obkurczenia, tym sposobem można nadać wymagany kształt nie tylko wargom sromowym, ale powodując obkurczenie pochwy znacząco poprawić jakość współżycia seksualnego. Zabiegi laserowe nie powodują praktycznie żadnych powikłań w przeciwieństwie do tradycyjnych metod chirurgicznych.
Wybielanie miejsc intymnych, przypomina usuwanie tatuażu a zastosowany w zabiegu laser, atakuje skórę miejscowo pobudzając ją do naturalnej regeneracji, dlatego wystarcza zazwyczaj kilka krótkich wizyt. Z zabiegu chętnie korzystają kobiety, które chcą poprawić estetykę miejsc intymnych.
Wykorzystanie nowoczesnych rozwiązań, zaawansowanej technologii i doświadczenie lekarzy sprawia, że obecnie większość zabiegów ginekologii estetycznej odbywa się szybko i bezinwazyjnie, a użycie laserów otworzyło drogę do jeszcze większego zainteresowania zabiegami, które pozytywnie wpływają na jakość życia kobiet nie tylko w sferze seksualnej.

ginekologia estetyczna - zobacz więcej

 

Aktualności

Korekta uśmiechu i zadbana skóra - to wszystko w jednym miejscu więcej

Zarządzanie w ochronie zdrowia – co dają te studia podyplomowe? Perspektywy zawodowe więcej

Bądź piękna z BONA DEA - sprawdź jakie okazje przygotowaliśmy dla Ciebie w tym miesiącu! więcej

Lekarska Spółdzielnia Profesorsko-Ordynatorska zaprasza pacjentów na konsultacje i badania! więcej

Pantomogram – co warto wiedzieć o badaniu? więcej

Badania prenatalne dla kobiet więcej

Powiększanie piersi – najważniejsze informacje więcej

Plastyka piersi – czy warto się na nią zdecydować? więcej

Nowoczesna stomatologia – jak dbać o zdrowie jamy ustnej więcej

Dermatologiczne rozwiązania najczęściej występujących problemów skóry więcej

Tomografia komputerowa Warszawa - prywatnie w Centrum Medycyny Sportowej w Warszawie więcej

Rezonans magnetyczny Warszawa - bez skierowania, bez kolejki w Centrum Medycyny Sportowej. więcej


Nowości ze świata medycyny

medycynaestetyczna bona dea

Czy wiesz, że...

Zobacz również

Apteki

Domy opieki

Szpitale w Polsce

Dodaj placówkę do bazy

 

medserwis.pl Telewolt Sp. z o.o. 00-671 W-wa, ul. Koszykowa 70 lok.2, tel.: 601 410 411, e-mail: medserwis@medserwis.pl