Ekonsultacja w leczeniu depresji – terapia, leczenie farmakologiczne czy pomoc najbliższych?

MEDserwis.pl >Ekonsultacja w leczeniu depresji – terapia, leczenie farmakologiczne czy pomoc najbliższych?

Ekonsultacja w leczeniu depresji – terapia, leczenie farmakologiczne czy pomoc najbliższych?

Ekonsultacja w leczeniu depresji – terapia, leczenie farmakologiczne czy pomoc najbliższych?

Terapia, leki, czy całkowita zmiana życia? Jeśli jesteś zdezorientowany różnymi opcjami leczenia depresji, warto zastanowić się co może być właśnie dla Ciebie najlepsze. Depresję, powinno się leczyć niezależnie od stopnia jej zaawansowania. Znalezienie najlepszego leczenia może okazać się długą oraz żmudną drogą. Może nie opuszczać Cię wrażenie, że nikt ani nic, nie jest już w stanie Ci pomóc. Tak więc, jeśli Twoja depresja powstrzymuje Cię przed życiem, nie wahaj się szukać pomocy.


Wskazówki dotyczące leczenia depresji  • Dowiedz się, jak najwięcej o swojej depresji

  • Ważne jest, aby ustalić, czy objawy depresji rzeczywiści wynikają z choroby. Jeśli tak, ten stan powinien być najpierw leczony. Ważnym czynnikiem jest również nasilenie depresji. Im cięższa depresja, tym intensywniejszego leczenia będziesz prawdopodobnie potrzebować.

  • Znalezienie odpowiedniego leczenia wymaga czasu

  • Znalezienie odpowiedniego leczenia oraz wsparcia wśród innych, może wymagać kilku prób i błędów. Na przykład, jeśli zdecydujesz się kontynuować terapię, znalezienie odpowiedniego terapeuty, przy którym naprawdę będziesz czuł, że jest w stanie Ci pomóc, może wymagać czasu. Możesz też wypróbować leczenia farmakologicznego, ale może okazać się, że dane tabletki nie są odpowiednie bądź dawka ich jest za duża czy za mała. Bądź otwarty na zmiany i próbuj wszystkiego, co może Ci pomóc.

  • Nie polegaj wyłącznie na lekach

  • Chociaż lekarstwa mogą łagodzić objawy depresji, to nie nadają się do długotrwałego stosowania. Inne metody leczenia, w tym ćwiczenia i terapia, mogą być równie skuteczne jak lekarstwa, często nawet bardziej, a tym samym, nie powodują niepożądanych skutków ubocznych. Jeśli zdecydujesz się wypróbować leczenie farmakologiczne, pamiętaj, że działa ono najlepiej, gdy wprowadzasz również zmiany w stylu życia.

  • Uzyskaj wsparcie społeczne

  • Im bardziej pielęgnujesz swoje więzi społeczne, tym starannie jesteś chroniony przed depresją. Jeśli czujesz, że utknąłeś, nie wahaj się porozmawiać z zaufanymi członkami rodziny lub przyjaciółmi. Nie wszyscy mają wokół siebie takie osoby, dlatego warto też poszukać nowych kontaktów na przykład w grupie wsparcia depresji. Proszenie o pomoc nie jest oznaką słabości i nie oznacza, że ​​jesteś ciężarem dla innych. Często zwykła rozmowa z kimś twarzą w twarz może być ogromną pomocą.

  • Leczenie wymaga czasu i zaangażowania

  • Wszystkie te metody leczenia depresji wymagają czasu, a nierzadko mogą wydawać się przytłaczające lub frustrująco powolne. To normalne. Odzyskiwanie prawdziwego siebie przeważnie ma swoje wzloty i upadki. Zmiana stylu życia, jest to niezbędny element leczenia depresji. Czasami może być wszystkim, czego potrzebujesz. Nawet jeśli potrzebujesz również leczenia farmakologicznego, wprowadzenie odpowiednich zmian w stylu życia może pomóc szybciej zwalczyć depresję i zapobiec jej nawrotom.

Czy ekonsultacje mogą okazać się pomocne w leczeniu depresji?


Coraz więcej specjalistów z zakresu psychologii, zaczyna prowadzić swoje usługi w formie ekonsultacji. Ekonsultacja, to kontakt z lekarzem bądź terapeutą, który odbywa się w dogodnym dla nas czasie bez wychodzenia z domu. Można połączyć się ze specjalistą poprzez urządzenie mobilne i uzyskać pomoc, pozostając we własnej strefie komfortu. Ekonsultacja, może okazać się szczególnie pomocna w przypadku leczenia depresji. Terapia prowadzona online często może okazać się lepszym wyborem leczenia. Pacjent nie zostanie poddany bodźcom zewnętrznym, a rozmowę z terapeutą odbędzie z bezpiecznego dla siebie miejsca, gdzie zostanie zdiagnozowany i uzyska fachową pomoc.

Dostępnych jest wiele różnych opcji leczenia, od terapii, często prowadzonej w formie ekonsultacji, przez leki, po zmiany stylu życia. Oczywiście, tak jak nie ma dwóch osób cierpiących na depresję w dokładnie taki sam sposób, nie ma też jednego uniwersalnego sposobu leczenia depresji. To, co działa dla jednej osoby, może nie działać dla innej. Staj się szukać oraz próbować znaleźć to, co sprawi, że ponownie poczujesz się szczęśliwym i pełnym nadziei.

 

Aktualności

Korekta uśmiechu i zadbana skóra - to wszystko w jednym miejscu więcej

Zarządzanie w ochronie zdrowia – co dają te studia podyplomowe? Perspektywy zawodowe więcej

Bądź piękna z BONA DEA - sprawdź jakie okazje przygotowaliśmy dla Ciebie w tym miesiącu! więcej

Lekarska Spółdzielnia Profesorsko-Ordynatorska zaprasza pacjentów na konsultacje i badania! więcej

Pantomogram – co warto wiedzieć o badaniu? więcej

Badania prenatalne dla kobiet więcej

Powiększanie piersi – najważniejsze informacje więcej

Plastyka piersi – czy warto się na nią zdecydować? więcej

Nowoczesna stomatologia – jak dbać o zdrowie jamy ustnej więcej

Dermatologiczne rozwiązania najczęściej występujących problemów skóry więcej

Tomografia komputerowa Warszawa - prywatnie w Centrum Medycyny Sportowej w Warszawie więcej

Rezonans magnetyczny Warszawa - bez skierowania, bez kolejki w Centrum Medycyny Sportowej. więcej


Nowości ze świata medycyny

medycynaestetyczna bona dea

Czy wiesz, że...

Zobacz również

Apteki

Domy opieki

Szpitale w Polsce

Dodaj placówkę do bazy

 

medserwis.pl Telewolt Sp. z o.o. 00-671 W-wa, ul. Koszykowa 70 lok.2, tel.: 601 410 411, e-mail: medserwis@medserwis.pl