Dlaczego lekarze powinni wybrać dobre laptopy?

lekarze specjaliści >Dlaczego lekarze powinni wybrać dobre laptopy?

Dlaczego lekarze powinni wybrać dobre laptopy?

Dlaczego lekarze powinni wybrać dobre laptopy?

Z powodu pandemii wiele firm częściowo bądź w całości przeniosło swoją działalność do sieci. Inne części naszego życia także znalazły swoje miejsce w Internecie. Jedną z szerszych zmian, jaka spotkała nas w ostatnich latach, jest unowocześnienie systemu opieki zdrowotnej poprzez m.in. wprowadzenie teleporad i e-recept. Wiąże się to z większym wykorzystaniem komputerów w codziennej pracy lekarzy, dlatego ich sprzęt powinien spełniać określone warunki, aby ułatwić im wykonywanie obowiązków.

Jakie czynności lekarz wykonuje za pomocą laptopa?


W przeciągu kilku ostatnich lat rozwinięto w Polsce elektroniczny system ochrony zdrowia, dzięki któremu pacjenci mają dostęp do swojego indywidualnego konta z historią wszystkich wizyt oraz wystawionych recept. Także i lekarze mają swój portal służący do przeprowadzenia i dokumentacji wizyt pacjentów oraz wystawiania e-recept. Wymaga on dostępu do Internetu, aby korzystać z ogólnopolskiej bazy pacjentów. Ponadto wiele szkoleń i konferencji odbywa się przez Internet. Dla lekarzy uczestniczący w programach badań klinicznych komputer również jest głównym narzędziem do kontroli i analizy wyników. W związku z tym dobry laptop jest niezbędny w codziennej pracy lekarza.

Czym powinien charakteryzować się laptop lekarza?


Wiele zależy od specyfiki pracy. Część lekarzy pracuje w kilku miejscach oraz odwiedza pacjentów na wizytach domowych. W takiej sytuacji przyda się laptop lekki, o niedużych gabarytach i dobrej, długo trzymającej baterii. Przykładowo laptop MSI z serii Modern dedykowany jest właśnie takiemu trybowi pracy, w związku z czym charakteryzuje się lekkością, mocną baterią i przekątnymi ekranu w okolicach 14".

Z kolei dla lekarzy pracujących stacjonarnie np. w przychodni, ważniejszy będzie większy ekran, aby nie wytężać niepotrzebnie wzroku. Warto też zwrócić uwagę na jakość matrycy, aby odblaski słońca czy zacienione pomieszczenie nie stanowiły utrudnienia w pracy. Ponadto, ze względu na dużą ilość wprowadzanych danych ważne jest, aby laptop posiadał wygodną klawiaturę, która nie będzie powodować dyskomfortu podczas pisania.

Czasem lekarze uczestniczą w szkoleniach online i wideokonferencjach, dlatego ich laptopy powinny być wyposażone w dobrej jakości kamerę oraz mikrofon generujący czysty dźwięk. W poszukiwaniu sprzętu o wymaganych parametrach warto sprawdzić portal https://www.morele.net/, który posiada w asortymencie szeroką gamę komputerów dopasowanych do każdego typu użytkownika.

Do większości czynności, jakie lekarze wykonują w swojej codziennej pracy, niezbędny jest internet. Często ze względu na specyfikę zawodu lekarze decydują się na internet mobilny. Ponadto do ich pracy zazwyczaj konieczna jest szybka obsługa kilku programów i portali na raz. W związku z tym laptop powinien cechować się dobrym procesorem i dyskiem, dzięki czemu jego praca będzie płynna i bezproblemowa.

Specyfika zawodu lekarza wymaga dobrej jakości sprzętu, tym bardziej że pośrednio przyczynia się on do poprawy, a niejednokrotnie ratowania ludzkiego zdrowia i życia. Dlatego warto zainwestować w dobrego laptopa który ułatwi i przyspieszy pracę.

 

 

medserwis.pl Telewolt Sp. z o.o. 00-671 W-wa, ul. Koszykowa 70 lok.2, tel.: 601 410 411, e-mail: medserwis@medserwis.pl