Diagnostyka chrapania i bezdechu sennego

MEDserwis.pl >Diagnostyka chrapania i bezdechu sennego

Diagnostyka chrapania i bezdechu sennego

Diagnostyka zaburzeń snu w warunkach domowych
Centrum Medyczne Olimedica poleca pacjentom nowoczesną diagnostykcę chrapania i bezdechu sennego w warunkach domowych innowacyjnym aparatem Watch-PAT 200 lub aparatem Alice One Night. Prosta budowa i funkcjonalność tych urządzeń sprawiają, że pacjent nie musi być narażony na stres związany z badaniem wykonywanym w warunkach szpitalnych. Pacjent po odpowiednim przeszkoleniu przez lekarza specjalistę może badanie zaburzeń snu wykonać samodzielnie w komfortowychł warunkach, we własnym łóżku w domu.

Aparat Watch-PAT 200 amerykańskiej firmy Itamar Medical to urządzenie, które wykorzystuje opatentowaną technologię PAT (Peripheral Arterial Tone) do obserwacji tętnic obwodowych i układu współczulnego. Czujnik założony na palcu badanego pacjenta przekazuje do urządzenia (czyli tzw. jednostki centralnej) szczegółowe informacje o chwilowych zmianach objętości tętnic w układzie krążenia. Są one zapisywane na wymiennej, specjalnej karcie pamięci, którą lekarz specjalista odczytuje na komputerze za pomocą oprogramowania. Badanie wykonywane jest w warunkach domowych.
Aparat Watch-PAT 200 umożliwia szybką ocenę występowania bezdechów sennych oraz chrapania. Skuteczność, a przede wszystkim precyzyjność urządzenia Watch-PAT 200 potwierdzona została licznymi badaniami klinicznymi. Pacjenci Centrum Medycznego Olimedica mają możliwość wypożyczenia urządzenia oraz konsultacji z lekarzem specjalistą na drugi dzień po badaniu.

Aparat Alice One Night do badania zaburzeń snu, które posiada ulepszony wskaźnik poprawności badania, zawiera zestaw czujników wykonany w technologii zalecanej przez AASM do badań przeprowadzanych w warunkach laboratoryjnych i domowych pozwala więc na preczyjną diagnostykę funkcjonowania organizmu podczas snu. Urządzenie monitoruje zaburzenia snu pacjenta za pomocą czujników, które są umieszczone na skórze głowy, czole, podróbku, klatce piersiowej, kończynie dolnej i palcu wskazującym, co pozwala lekarzom na dokładną ocenę czynności mózgu, serca, płuc i mięśnia badanego pacjenta.

Leczenie chrapania i bezdechu

Leczenie operacyjne stosowane przez otolaryngologów polega na przywróceniu prawidłowej drożności górnego odcinka drogi oddechowej. Rodzaj zabiegu zależy od przyczyny chrapania i umiejscowienia problemu – czy jest to nos, język, języczek w gardle, podniebienie czy też migdałki. W Centrum Medycznym Olimedica leczymy chrapanie i bezdech senny wieloma najnowocześniejszymi metodami operacyjnymi dostępnymi na świecie.

 

Aktualności

Jak skutecznie usuwać blizny sposobami domowym więcej

Bądź piękna z BONA DEA - sprawdź jakie okazje przygotowaliśmy dla Ciebie w tym miesiącu! więcej

Lekarska Spółdzielnia Profesorsko-Ordynatorska zaprasza pacjentów na konsultacje i badania! więcej

Pantomogram – co warto wiedzieć o badaniu? więcej

Badania prenatalne dla kobiet więcej

Powiększanie piersi – najważniejsze informacje więcej

Plastyka piersi – czy warto się na nią zdecydować? więcej

Nowoczesna stomatologia – jak dbać o zdrowie jamy ustnej więcej

Dermatologiczne rozwiązania najczęściej występujących problemów skóry więcej

Rezonans magnetyczny Warszawa - bez skierowania, bez kolejki w Centrum Medycyny Sportowej. więcej

Tomografia komputerowa Warszawa - prywatnie w Centrum Medycyny Sportowej w Warszawie więcej


Nowości ze świata medycyny

medycynaestetyczna bona dea

Czy wiesz, że...

Zobacz również

Apteki

Domy opieki

Szpitale w Polsce

Dodaj placówkę do bazy

 

medserwis.pl Telewolt Sp. z o.o. 00-671 W-wa, ul. Koszykowa 70 lok.2, tel.: 601 410 411, e-mail: medserwis@medserwis.pl