Czy produkcja kontraktowa suplementów diety jest opłacalna?

MEDserwis.pl >Czy produkcja kontraktowa suplementów diety jest opłacalna?

Czy produkcja kontraktowa suplementów diety jest opłacalna?

Czy produkcja kontraktowa suplementów diety jest opłacalna?

Masz pomysł na wypuszczenie własnego, innowacyjnego suplementu diety, ale brakuje Ci niezbędnego zaplecza technicznego? Nic nie szkodzi! Nie musisz rezygnować ze swoich planów! Produkcję suplementów diety pod własną marką możesz powierzyć firmie zewnętrznej, specjalizującej się w wytwarzaniu produktów o charakterze leczniczym i suplementacyjnym. Taki model biznesowy określany jest mianem produkcji kontraktowej. Sprawdź, z czym ona się wiąże i czy produkcja suplementów diety przez zewnętrzne laboratoria się opłaca!


Kontraktowa produkcja suplementów diety — Co musisz o niej wiedzieć?


Kiedy mówimy o produkcji kontraktowej suplementów diety, mamy na myśli sytuację, w której firma specjalizująca się w wyrobach medycznych wytwarza produkty pod marką innej firmy, będącej ich pomysłodawcą. Jest to więc swego rodzaju outsourcing. Takiego modelu produkcyjnego używa się dziś powszechnie, nie tylko w branży suplementów, ale również np. kosmetyków czy żywności.


Podział obowiązków w produkcji kontraktowej wygląda następująco: Firma A wpada na pomysł produktu, opracowuje jego skład, wygląd oraz opakowanie, natomiast Firma B zgadza się za określoną kwotę wyprodukować go ściśle według tych wytycznych, z wykorzystaniem własnego personelu i linii produkcyjnej. Gotowe produkty trafiają do firmy A, która we własnym zakresie zajmuje się ich promocją i dystrybucją.


Czy każdy może wypuścić na rynek własne suplementy diety?


Według obowiązującego prawa, suplementy diety nie zalicza się ani do leków, ani wyrobów medycznych, a do środków spożywczych, mających jedynie uzupełnić ewentualne braki witamin i składników mineralnych. Oznacza to, że właściwie każdy z nas może wprowadzić swój produkt na rynek suplementów diety. Wystarczy jedynie spełnić kilka wymagań określonych w rozporządzeniu Ministra Zdrowia dotyczącego składu oraz oznakowania suplementów diety.


Własne produkty na rynku suplementów diety — Pomysł na ciekawy biznes


Co prawda w aptekach i drogeriach możemy znaleźć dziesiątki, jak nie setki różnych suplementów diety, przeznaczonych właściwie na każdą okoliczność. Mimo to wiele danych jasno wskazuje, że wciąż na rynku istnieje miejsce dla nowych, innowacyjnych produktów.


Potrzeby konsumentów wciąż dynamicznie się zmieniają, głównie z uwagi na pojawianie się nowych trendów w sektorze health & wellness, a także poprzez rosnącą świadomość w zakresie naturalnego i ekologicznego odżywiania.


Jak się okazuje, Polacy coraz chętniej sięgają po suplementy diety oparte na adaptogenach, superfoods, czy naturalnych ziołach. Natomiast są to obszary, w których wciąż istnieją spore braki. Wiedza o aktualnych trendach rynkowych może pomóc nam znaleźć właściwą niszę i tym samym stworzyć własne produkty, będące wypełnieniem unikalnych potrzeb klientów.


Nie musimy nawet posiadać do tego określonych zasobów, maszyn czy wiedzy. Odpowiedzią staje się tutaj oferowana przez zewnętrzne laboratoria i koncerny produkcja kontraktowa suplementów diety. Po naszej stronie zostaje jedynie właściwy branding i marketing.



specjaliści w zakresie produkcji suplementów diety

Najważniejsze zalety produkcji kontraktowej:


Oszczędność czasu i pieniędzy


Nie musimy na starcie inwestować ogromnych pieniędzy we własną linię produkcyjną czy wykwalifikowany personel. Umowa z przedsiębiorstwem na co dzień zajmującym się produkcją suplementów diety sprawia, że wytwarzanie tych naszych może się zacząć niemal od zaraz.


Możliwość współpracy z liderami produkcji i technologii suplementów diety


Zlecając produkcję suplementów diety firmie z bogatym, wieloletnim doświadczeniem, zyskujemy pewność wysokiej jakości efektów.


Pełny nadzór nad produkcją suplementów


W ramach produkcji kontraktowej zakłada się pełny wgląd w proces produkcyjny i bezwzględną decyzyjność zleceniodawcy na każdym etapie produkcji. Jest to szczególnie ważne, jeśli wytwarzany produkt jest unikatowy i ma spełniać najwyższe standardy.


Intensyfikacja zasobów na kanałach dystrybucji i marketingu


Powierzając produkcję firmie zewnętrznej, zyskujemy czas i zasoby, które możemy skoncentrować na dwa pozostałe, kluczowe kanały biznesowe, jakimi są dystrybucja i marketing.


Obniżenie ryzyka niepowodzenia inwestycji


Decydując się na produkcję kontraktową, ograniczamy początkowe nakłady finansowe na rozwój linii produkcyjnej. Tym samym, w razie niepowodzenia, tracimy znacznie mniej. Koszt wytworzenia kilku partii produktów z pewnością jest kilkadziesiąt razy niższy, niż koszt zakupu parku maszynowego i zatrudnienia specjalistów.


Kompleksowe usługi doradcze i wsparcie w formalnościach


W ramach produkcji kontraktowej suplementów diety firmy oferują często pełne wsparcie, począwszy od stworzenia produktów, jak i ich rejestracji do głównego inspektoratu sanitarnego.


Możliwość produkcji suplementów diety w różnych kształtach i postaciach


W zakresie produkcji kontraktowej mamy szansę korzystać z licznych możliwości, jakie posiada firma produkcyjna. Często takie koncerny są bardzo rozbudowane, przez co oferują nam np. różne formy produktu. Nasze suplementy diety mogą więc występować zarówno w formie płynnej, jak i np. kapsułek miękkich czy tabletek.



usługowa produkcja suplementów diety — gotowe produkty marki własnej

Ile można zarobić na produkcji suplementów diety?


Na koniec pozostaje odpowiedzieć na pytanie, czy produkcja kontraktowa rzeczywiście się opłaca i czy można na tym zarobić. Odpowiedź nie jest jednoznaczna, gdyż wiele zależy od licznych czynników wpływających na dynamikę biznesu związanego z suplementami diety.


Przede wszystkim liczy się skala dystrybucji naszych produktów. Inne zyski będzie mieć niewielka sieć siłowni oferująca witaminy swojej marki, które można kupić jedynie w ich punktach, a inne firma, której suplementy trafią do aptek w całym kraju. Inne aspekty to koszt surowców potrzebnych do wytworzenia produktu czy specyficzny rodzaj pakowania.


Niemniej jednak produkcja kontraktowa potrafi być naprawdę opłacalna, a własne suplementy mogą być zarówno ciekawym poszerzeniem dotychczasowej oferty firmy, jak i pomysłem na biznes "od zera".

 

Aktualności

Korekta uśmiechu i zadbana skóra - to wszystko w jednym miejscu więcej

Zarządzanie w ochronie zdrowia – co dają te studia podyplomowe? Perspektywy zawodowe więcej

Bądź piękna z BONA DEA - sprawdź jakie okazje przygotowaliśmy dla Ciebie w tym miesiącu! więcej

Lekarska Spółdzielnia Profesorsko-Ordynatorska zaprasza pacjentów na konsultacje i badania! więcej

Pantomogram – co warto wiedzieć o badaniu? więcej

Badania prenatalne dla kobiet więcej

Powiększanie piersi – najważniejsze informacje więcej

Plastyka piersi – czy warto się na nią zdecydować? więcej

Nowoczesna stomatologia – jak dbać o zdrowie jamy ustnej więcej

Dermatologiczne rozwiązania najczęściej występujących problemów skóry więcej

Tomografia komputerowa Warszawa - prywatnie w Centrum Medycyny Sportowej w Warszawie więcej

Rezonans magnetyczny Warszawa - bez skierowania, bez kolejki w Centrum Medycyny Sportowej. więcej


Nowości ze świata medycyny

medycynaestetyczna bona dea

Czy wiesz, że...

Zobacz również

Apteki

Domy opieki

Szpitale w Polsce

Dodaj placówkę do bazy

 

medserwis.pl Telewolt Sp. z o.o. 00-671 W-wa, ul. Koszykowa 70 lok.2, tel.: 601 410 411, e-mail: medserwis@medserwis.pl