Badanie skóry – pomyśl o nim przed nadejściem lata!

MEDserwis.pl >Badanie skóry – pomyśl o nim przed nadejściem lata!

Badanie skóry – pomyśl o nim przed nadejściem lata!

Centrum Terapii LaserowejDR N. MED. SPEC. CHIRURG PAWEŁ KOŁTOWSKI
Nareszcie nadeszły słoneczne dni i najwyższy czas zadbać o skórę, aby na nowo przywrócić jej dobrą kondycję i piękny wygląd. Podstawę właściwej pielęgnacji stanowi intensywne nawilżanie, złuszczanie oraz aplikacja odpowiednich preparatów odżywczych regenerujących skórę.

Niskie lub zbyt wysokie temperatury otoczenia, zanieczyszczone środowisko, przegrzane pomieszczenia w których przebywamy nieodpowiednie nawyki żywieniowe czy nagrzane pomieszczenia sprawiają, że skóra łatwo ulega przesuszeniu i traci swą jędrność oraz elastyczność. Z tego też względu, istotne znaczenie dla zachowania jej zdrowego wyglądu ma utrzymanie odpowiedniego poziomu nawilżenia. Ważne jest więc spożywanie co najmniej 1,5 litra wody mineralnej dziennie, która nie tylko doskonale nawadnia skórę, ale również korzystnie wpływa na metabolizm i trawienie, ułatwiając usuwanie z organizmu toksyn i szkodliwych produktów przemiany materii. Intensywne nawilżanie można uzyskać również przy pomocy odpowiednio dobranych kremów, zawierających witaminy, kwas hialuronowy, alantoinę, kolagen oraz algi morskie. Dużo korzyści przynosi także stosowanie masaży i peelingów. Wspomniane zabiegi prowadzą nie tylko do głębokiego oczyszczenia skóry i odblokowania porów, ale również powodują złuszczanie martwego naskórka, efektem czego jest gładka, promienna cera.

Z nadejściem wiosny promienie słoneczne stają się coraz bardziej intensywne, dlatego warto chronić skórę przed niekorzystnym działaniem promieniowania UV. Nadmierna ekspozycja skóry na promienie UVA oraz UVB przyczynia się między innymi do jej przedwczesnego starzenia, powstawania trudnych do usunięcia przebarwień i zwiększonej produkcji wolnych rodników. Zaleca się więc stosowanie kosmetyków z odpowiednimi filtrami, szczególnie na skórę wrażliwą, naczynkową, czy alergiczną.

Lekarze zalecają nam umiarkowaną ekspozycję ciała na działanie promieni słonecznych, ale zanim skorzystamy z uroków lata warto skonsultować z dermatologiem wszystkie zmiany, które pojawiły się na naszej skórze. Znamiona barwnikowe to skupiska namnażających się komórek barwnikowych, zwanych melanocytami, które mogą pojawiać się na skórze całego ciała, nierzadko pod wpływem działania promieniowania ultrafioletowego. Nie każda zmiana od razu musi zagrażać naszemu zdrowiu, warto jednak raz w roku, szczególnie przed nadejściem upalnych dni wnikliwie skontrolować wszystkie znamiona.

Nieinwazyjną i niezwykle prostą w wykonaniu metodą, umożliwiającą ocenę zmian umiejscowionych w obrębie naskórka i skóry właściwej, stosowaną w Centrum Terapii Laserowej jest dermatoskopia. Badanie jest przeprowadzane przy pomocy specjalnego urządzenia optycznego - dermatoskopu, który pozwala na oglądanie znamion skórnych pod kilkukrotnym powiększeniem i wyraźnie uwidacznia ich kolor, kształt oraz struktury niewidoczne gołym okiem. Badanie dermatoskopowe umożliwia wczesne wykrycie podejrzanych zmian i dobranie odpowiedniej metody leczenia. Pod szczególną opieką dermatologa powinny znajdować się osoby obarczone rodzinnym ryzykiem pojawienia się czerniaka, osoby u których pojawiła się dużą ilość zmian barwnikowych, oraz osoby o jasnej karnacji, blond lub rudych włosach. Warto w tym miejscu wspomnieć, że regularne monitorowanie stanu skóry pozwala na długi czas cieszyć się dobrym zdrowiem oraz korzystać z uroków ciepłej i słonecznej pogody.

Zanim nadejdą ciepłe i słoneczne dni warto zatroszczyć się o skórę i myśląc o swoim zdrowiu, zbadać wszelkie znamiona, które na niej zaobserwujemy. Serdecznie zapraszamy do Centrum Terapii Laserowej!

 

Aktualności

Korekta uśmiechu i zadbana skóra - to wszystko w jednym miejscu więcej

Zarządzanie w ochronie zdrowia – co dają te studia podyplomowe? Perspektywy zawodowe więcej

Bądź piękna z BONA DEA - sprawdź jakie okazje przygotowaliśmy dla Ciebie w tym miesiącu! więcej

Lekarska Spółdzielnia Profesorsko-Ordynatorska zaprasza pacjentów na konsultacje i badania! więcej

Pantomogram – co warto wiedzieć o badaniu? więcej

Badania prenatalne dla kobiet więcej

Powiększanie piersi – najważniejsze informacje więcej

Plastyka piersi – czy warto się na nią zdecydować? więcej

Nowoczesna stomatologia – jak dbać o zdrowie jamy ustnej więcej

Dermatologiczne rozwiązania najczęściej występujących problemów skóry więcej

Tomografia komputerowa Warszawa - prywatnie w Centrum Medycyny Sportowej w Warszawie więcej

Rezonans magnetyczny Warszawa - bez skierowania, bez kolejki w Centrum Medycyny Sportowej. więcej


Nowości ze świata medycyny

medycynaestetyczna bona dea

Czy wiesz, że...

Zobacz również

Apteki

Domy opieki

Szpitale w Polsce

Dodaj placówkę do bazy

 

medserwis.pl Telewolt Sp. z o.o. 00-671 W-wa, ul. Koszykowa 70 lok.2, tel.: 601 410 411, e-mail: medserwis@medserwis.pl