Polskie Towarzystwo Lekarskie

MEDserwis.pl >Polskie Towarzystwo Lekarskie

Polskie Towarzystwo Lekarskiecheck

Polskie Towarzystwo Lekarskie

adres:ul. Mokotowska 46/12, Warszawa

telefon:603 28 86 99

www:http://www.ptl.org.pl

 www.ptl.medserwis.pl

e-mail:ptl@interia.pl

zobacz na mapie »

map

Zobacz zdjęcia

Informacje dodatkoweic_i

ŚREMSKIE SPOTKANIE ŚWIĄTECZNE

W piątek 14 grudnia odbyło się , jak corocznie od 54 lat, świąteczne spotkanie członków Koła PTL w Śremie. Po raz trzeci zaproszono lekarzy emerytów powiatu średzkiego, którzy chętnie i licznie uczestniczą w Wigilii śremskich medyków. Salę bankietową „ Jedynka” wypełniło około osiemdziesiąt osób. Jak zwykle zaproszono gości z których niewątpliwie najznakomitszy to pan prof. Jerzy Woy Wojciechowski Honorowy Prezes ZGPTL , który spędził w podróży 10 godzin ( w jedną stronę) by być z nami . Tego się nie zapomina! Potwierdził raz jeszcze , że jest „ Śremianinem z doskoku” jak o sobie mówi i pisze.
Jak co roku gościliśmy proboszcza kościoła farnego księdza prałata Mariana Bruckiego- Honorowego Obywatela Śremu. Wielkopolską Izbę Lekarską reprezentowali: sekretarz Okręgowej Rady Lekarskiej, śremianka
dr Elżbieta Marcinkowska oraz członek Prezydium ORL dr med. Stanisław Dzieciuchowicz. Z Poznania przybyli jak co roku nasi członkowie profesorowie Zofia Niemir i Zbigniew Kwias. Władze samorządowe reprezentowali Starosta Śremski Zenon Jahns oraz przedstawiciel Burmistrza Śremu mgr Mariusz Kondziela- dyrektor Muzeum Śremskiego, zaś Szpital Powiatowy imienia Tadeusza Malińskiego jego prezes Michał Sobolewski i przewodnicząca Rady Nadzorczej Szpitala mgr Zofia Borowska Olik. Pleszewskie Towarzystwo Lekarskie reprezentowała prezes zarządu dr med. Barbara Śliwińska Knast z mężem Andrzejem, laryngologiem. Z dalekiego Kołobrzegu, gdzie obecnie mieszka, zawitała śremianka dr Grażyna Perlińska Siuda- poetka.
Spotkanie prowadziła prezes Zarządu Koła.

„ Przytulmy się raz jeszcze do Święta
zapalmy z lampkami choinkę
świąteczne życzenia poślijmy najbliższym
niech każdy o każdym pamięta”
Nina Szmyt

Oklaskami pogratulowano odznaczonym 26.10.2018 na Zamku Królewskim na Gali PTL: dr Hance Kostrzewskiej- odznaki Bene Meritus, , dr Grażynie Perlińskiej Siuda- odznaki „ Zasłużonemu- Polskie Towarzystwo Lekarskie”.
Na spotkaniu pan Zygmunt Bianek właściciel sali bankietowej „Jedynka ” został uhonorowany dyplomem „Przyjaciel Polskiego Towarzystwa Lekarskiego” wręczonym przez Jerzego Woy Wojciechowskiego Honorowego Prezesa ZGPTL . Zarząd Koła, przekazując upominki, podziękował za wieloletnią pracę, odchodzącym na emeryturę , a współpracującym z Kołem pracownikom Społem PSS pani Sabinie Ciołkowskiej i panu Tadeuszowi Kossmanowi.
Słowo Boże z głębokim przesłaniem zachowania Boga w sercu i wzajemnej miłości, życzenia świąteczno- noworoczne przekazał zebranym ksiądz prałat Marian Brucki ubarwiając wypowiedź fragmentami poezji polskich poetów, po czym zebrani składali sobie życzenia, dzielili się opłatkiem.

Biesiadowanie przy obfitej i urozmaiconej kolacji trwało do późnych godzin . Od Gwiazdora każdy uczestnik otrzymał: płytę CD „ Profesor Zbigniew Kwias CZŁOWIEK Z PASJI”, autor redaktor Marcin Januszewicz, książkę „ Kartki z mojego życia” autor Barbara Siwińska, oraz zeszyt 3 „ Ziemia śremska w ikonografii” wydany wraz z kalendarzem przez P.H. Bin- Com Krzysztofa Budzynia.
Program artystyczny wypełniły skecze i piosenki z lat dwudziestych XX wieku w wykonaniu aktorów Teatru Muzycznego w Poznaniu: Arnolda Pujszy, Wiesława Paprzyckiego i pianisty Pawła Mazura.

Słowa podziękowania przekazujemy darczyńcom dzięki którym mieliśmy :
Kolację - Wielkopolska Izba Lekarska ,
Program artystyczny- „ Salus ” Przychodnia Lekarza Rodzinnego w Śremie,
Płyty CD „ Człowiek z pasji” - Adam Lewandowski- Burmistrz Śremu i mgr Mariusz Kondziela Dyrektor Muzeum Śremskiego
Książki „ Kartki z mojego życia” - prof. Tadeusz Maliński i dr Barbara Siwińska
„ Ziemia śremska w ikonografii” – Zenon Jahns Starosta Śremski
Na sali można było zaopatrzyć się w trzech stoiskach:
HERBARIUM Państwa Małgorzaty i Adama Półtoraków z miedziorytami kwiatów , ziół i ptaków, SPOŁEM PSS z piernikami oraz KAWON Krzysztofa Nowaka z Krajewic z herbatami.

Wszystkim Członkom Polskiego Towarzystwa Lekarskiego pragnę złożyć życzenia świąteczne słowami księdza Jana Twardowskiego

„ OBY SIĘ WSZYSTKIE SPRAWY
POROZKRĘCAŁY JAK SUPEŁKI
WŁASNE AMBICJE I URAZY
ZACZĘŁY ŚMIESZYĆ JAK KUKIEŁKI

I OBY W NAS ZŁOŚLIWE JĘDZE
POZAMIENIAŁY SIĘ W OWIECZKI
A W OCZACH MĄDRE ŁZY STANĘŁY
JAK NA CHOINCE BARWNEJ ŚWIECZKI”

Śrem, grudzień 2018 roku
Barbara Siwińska
Honorowy Obywatel Śremu
Prezes Zarządu Koła PTL w Śremie

 

medserwis.pl Telewolt Sp. z o.o. 00-671 W-wa, ul. Koszykowa 70 lok.2, tel.: 601 410 411, e-mail: medserwis@medserwis.pl