Chorzowskie Centrum Pediatrii i Onkologii im. dr E. Hankego

MEDserwis.pl >Chorzowskie Centrum Pediatrii i Onkologii im. dr E. Hankego

Chorzowskie Centrum Pediatrii i Onkologii im. dr E. Hankegocheck

Chorzowskie Centrum Pediatrii i Onkologii im. dr E. Hankego

adres:ul. Truchana 7, Chorzów

telefon:(32) 349-00-00

www:www.chcpio.pl

 www.chorzowskiecentrumpediatriiionkologii.medserwis.pl

e-mail:sekretariat@chcpio.pl

zobacz na mapie »

map

Zobacz zdjęcia

Zdjęcie 1 Zdjęcie 2 Zdjęcie 3 Zdjęcie 4 Zdjęcie 5 Zdjęcie 6

Godziny pracyic_i

Izba przyjęć czynna całodobowo

Nasi lekarze specjaliściic_i

AlergolodzyAnestezjolodzyChirurdzy dziecięcyHematolodzyLaryngolodzyNefrolodzyNeonatologiaNeurolodzyOkuliściOnkolodzyOrtopedziPediatrzyRadiolodzy

Informacje dodatkoweic_i

Pracownia Diagnostyki Obrazowej i Izotopowej w Chorzowskim Centrum Pediatrii i Onkologii przystosowana jest do diagnostyki dzieci i dorosłych.

Pracownia Diagnostyki Izotopowej

W ChCPiO działa PET-CT , czyli urządzenie, które w ponad 95 proc. przypadków pozwala na ustalenie właściwego rozpoznania i rozpoczęcia właściwego leczenia.
Ze względu na dużą czułość i swoistość oraz możliwość skanowania prawie całego ciała pacjenta, obrazowanie PET-CT można uznać za przełomowe w onkologicznej praktyce klinicznej. Więcej: http://chcpio.pl/index.php?id=pet0
Dotychczas stosowane techniki diagnostyczne (tomograf komputerowy, rezonans magnetyczny, rentgen i ultrasonografia) mają charakter badań morfologicznych, tzn. pozwalają na określenie położenia zmiany patologicznej, ale tylko pośrednio wskazują na jej charakter.
Oprócz PET-CT Pracownia Diagnostyki Izotopowej w ChCPiO wyposażona jest w urządzenie, w którym zastosowano połączenie tomografii emisyjnej z klasyczną tomografią komputerową przy użyciu jednego aparatu - gammakamerę SPECT-CT.
Efektem nakładania obrazów czynnościowych na obrazy morfologiczne jest dokładna lokalizacja anatomiczna ognisk chorobowych, a nowoczesne oprogramowanie komputerów i metody przetwarzania obrazów scyntygraficznych pozwalają na uzyskanie obrazu o wysokiej jakości.
Dzięki temu Pracownia Diagnostyki Obrazowej i Izotopowej Chorzowskie Centrum Pediatrii i Onkologii staje się najnowocześniejszym ośrodkiem diagnostyki nuklearnej w regionie.
Podkreślić należy, że radioizotopy, wykorzystywane we współczesnej medycynie nuklearnej cechuje duże bezpieczeństwo stosowania – przeważnie charakteryzują się one krótkim półokresem trwania i niską energią emitowanego promieniowania gamma.

Galeriaic_at

1 2 3 4 5 6 7 8 9

 

medserwis.pl Telewolt Sp. z o.o. 00-671 W-wa, ul. Koszykowa 70 lok.2, tel.: 601 410 411, e-mail: medserwis@medserwis.pl