Wellness - na czym polega?

MEDserwis.pl >Wellness - na czym polega?

Wellness - na czym polega?

Wellness - na czym polega?

Z pojęciem „wellness” spotkał się chyba każdy, choć większość z nas kojarzy je głównie z ośrodkami spa oferującymi zabiegi lecznicze i relaksacyjne. Nic dziwnego, w końcu wellnes w tradycyjnym ujęciu to filozoficzna koncepcja oparta na założeniu, że harmonia ducha i ciała to doskonały sposób na osiągnięcie wewnętrznej równowagi i najlepsza droga do osobistego rozwoju. Jak się jednak okazuje, idea ta znajduje zastosowanie też w wielu innych dziedzinach naszego życia, udało się ją przenieść nawet na grunt biznesowy. W tym kontekście wellness – a konkretnie corporate wellness – to filozofia zarządzania personelem zakładająca, że dbanie o jego dobre samopoczucie, a więc dogodne warunki pracy i atmosferę sprzyjającą kreatywności, pozwoli na optymalne wykorzystanie jego potencjału.


Jak wygląda corporate wellness w praktyce?


Corporate wellness z https://wellbeingpolska.pl/ w praktyce oznacza wdrożenie działań mających na celu poprawę ergonomii miejsca pracy i motywacji pracowników. Obejmują one między innymi zakup funkcjonalnych mebli biurowych gwarantujących komfort w trakcie wykonywania zawodowych obowiązków, uwzględnienie w aranżacji przestrzeni stref relaksu pozwalających na efektywny odpoczynek w trakcie przerw, zapewnienie możliwości korzystania z prozdrowotnych cateringów dietetycznych oraz organizację firmowych wyjazdów integracyjnych. Wszystko to może się wydawać zbędnymi kosztami, ale w gruncie rzeczy to bardzo opłacalna inwestycja. Wdrożenie programu wellness procentuje bowiem później większym zaangażowaniem, a co za tym idzie, również większą produktywnością pracowników, co ostatecznie przekłada się na optymalizację działania firmy i jej faktyczny rozwój.


Jak wprowadzić wellness w firmie?


Aby wprowadzić elementy corporate wellnes w swojej firmie wystarczy posiadać odpowiedni budżet, rozpoznanie wśród potrzeb pracowników oraz praktyczną wiedzę na temat wdrażania tego rodzaju filozofii na gruncie biznesowym. Oczywiście zadanie to jest bardzo pracochłonne, zabiera mnóstwo czasu i energii, ale na szczęście mogą nam w tym pomóc specjaliści posiadający niezbędne doświadczenie i kompetencje w tym zakresie. Znajdziemy ich w sieci wpisując w wyszukiwarkę „corporate wellness” albo „Wellbeing Polska”. Dzięki nim wszystko pójdzie szybko i sprawnie, i cały proces wdrażania programu nie będzie stanowił niepotrzebnego obciążenia dla firmy.

 

 

medserwis.pl Telewolt Sp. z o.o. 00-671 W-wa, ul. Koszykowa 70 lok.2, tel.: 601 410 411, e-mail: medserwis@medserwis.pl