Przebarwienia skóry – przyczyny występowania i rodzaje
Przebarwienia skóry są problemem, który dotyka bardzo wiele osób niezależnie od wieku i płci. Czy możemy zapobiegać pojawianiu się tych szpecących skórę plam i jak z nimi walczyć gdy się już pojawią. Przyczyny ich powstawania są bardzo różnorodne, najczęściej pojawienie się różnej wielkości plam odbiegających kolorem od karnacji naszej skóry jest związane z zaburzeniami wytwarzania melaniny – barwnika odpowiedzialnego za jednolity koloryt skóry. Melanina to naturalny pigment, który nadaje barwę naszej skórze i chroni ją przed szkodliwym działaniem promieni ultrafioletowych. Przebarwienia powstają gdy komórki wytwarzające melaninę działają nieprawidłowo i dochodzi do nadprodukcji barwnika, który rozkładając się nierównomiernie tworzy plamy. Istotną przyczyną szybszego pojawiania się przebarwień na skórze jest nadmierna ekspozycja ciała na działanie promieni słonecznych, które intensyfikują syntezę barwnika. Najczęściej przebarwienia pojawiają się na twarzy, szyi, ramionach, dekolcie i dłoniach. Warto zaznaczyć, że istnieje wiele czynników zwiększających naszą wrażliwość na działanie promieni ultrafioletowych, co może przyczynić się do szybszego pojawienia się przebarwień.
Najczęściej występującym przebarwieniem skóry, które dotyka kobiety po trzydziestym roku życia jest ostuda. Ostuda może pojawić się w okresie ciąży lub menopauzy, w czasie prowadzenia terapii lekowej, czy przyjmowania tabletek antykoncepcyjnych. Występowanie ostudy powiązane jest z zaburzeniami hormonalnymi, chorobami tarczycy i jajników. Niestety, nie tylko leki, ale również niektóre kosmetyki, w tym dezodoranty czy perfumy mogą mieć działanie fotouczulające i dłuższa ekspozycja ciała na działanie promieni słonecznych może przyczynić się do wystąpienia przebarwień skóry.
Częstość występowania przebarwień nasila się wraz z wiekiem. Przebarwienia soczewicowate spowodowane upływającym czasem związane są z naturalnym procesem starzenia się skóry. Brązowe przebarwienia starcze występują najczęściej u osób zbyt intensywnie opalających się w młodości bez należytej ochrony ciała przed szkodliwym działaniem promieni słonecznych.
Do przebarwień skóry zaliczamy również piegi, ale ich występowanie uwarunkowane jest genetycznie. Piegi pojawiające się na twarzy, dekolcie i dłoniach mają różną wielkość i barwę. W przypadku piegów zdania są bardzo podzielone, są osoby które twierdzą, że piegi nie szpecą, ale dodają uroku.
Leczenie przebarwień skóry
Na szczęście przebarwienia skóry w zależności od przyczyny powstania i stopnia natężenia można szybciej lub wolniej usunąć. Ponieważ przebarwienia pojawiają się najczęściej na twarzy i ramionach, wiele kobiet chce jak najszybciej pozbyć się szpecącego problemu, korzystając z peelingów chemicznych, czy bardziej zaawansowanych zabiegów oferowanych przez gabinety medycyny estetycznej. Zabiegi kosmetyczne lub laserowe są bardzo skuteczne i przynoszą zamierzony efekt, jednak warto spróbować pozbyć się przebarwień skóry stosując bardziej przyjazne kuracje w zaciszu domowym. Na rynku dostępne są dedykowane produkty, które nie tylko skutecznie usuwają przebarwienia, ale również zapobiegają powstawaniu nowych i zdecydowanie poprawiają kondycję skóry. W celu redukcji przebarwień warto zastosować przebadane klinicznie i sprawdzone preparaty.
Glyco-A 12% krem do peelingu powierzchniowego z kwasem glikolowym to doskonałe kosmetyk przeznaczony do zwalczania problemów z uszkodzeniami skóry związanymi z wiekiem oraz z różnorodnymi przebarwieniami. Działanie zawartego w kremie kwasu glikolowego stymuluje produkcję elastyny i kolagenu, przyspiesza odnowę komórek, dzięki czemu następuje poprawa elastyczności i nawilżenia głębszych warstw skóry. Glyco-A 12% poprawia wygląd powierzchni skóry, spłyca zmarszczki, niweluje przebarwienia, wyrównuje koloryt skóry. Zastosowana terapia sprawia, że skóra jest bardziej jędrna, gładka i rozświetlona, dzięki czemu wygląda znacznie młodziej. Podczas badań klinicznych kremu Glyco-A 12%, dermatolodzy potwierdzili jego wyjątkową skuteczność w redukcji wszelkiego rodzaju przebarwień skórnych, ostudy, piegów, plam soczewicowatych. Krem może być stosowany również w celu przygotowanie skóry do zabiegów medycznych związanych z operacjami plastycznymi, czy przed wysokoprocentowymi peelingami chemicznymi. Należycie przygotowana skóra jest o wiele lepiej podatna na zabiegi i zwiększa ich efekt. Glyco-A 12% sprawdza się również przy problemach z suchą skórą tzw. „rybią łuską”, skutecznie niweluje blizny potrądzikowe, rozstępy, cellulit i trądzik zaskórnikowy.
Dowiedz się więcej...
NeoTone serum na noc, likwidujące przebarwienia w postaci żelu, to wyjątkowy produkt pomagający skutecznie uporać się z przebarwieniami i plamami skórnymi. Aktywne składniki zawarte w kremie hamują nadprodukcję melaniny odpowiedzialnej za zmiany koloru skóry. Wyjątkowy skład produktu sprawia, że nie blokuje on porów skóry, dzięki czemu skóra jest dotleniona i zmniejsza się ryzyko powstawania zaskórników. Badania kliniczne potwierdziły wysoką skuteczność serum NeoTone w niwelacji wszelkiego typu przebarwień skórnych oraz w spowalnianiu procesów melanogenezy związanej z barwieniem skóry. Zastosowana terapia pozwala zlikwidować większość plam, rozjaśnić i wyrównać koloryt skóry. Badania dermatologiczne wykazały hipoalergiczny skład produktu i można go stosować bezpiecznie przy wszystkich typach skóry. Stosując regularnie serom NeoTone szybo i skutecznie usuniemy przebarwienia słoneczne, ostudę, przebarwienia występujące po terapii lekowej, piegi oraz brązowawe plamy na twarzy dekolcie i dłoniach, które pojawiają się wraz z wiekiem. Kuracja serum NeoTone pozwoli jednocześnie rozjaśnić skórę i poprawić jej kondycję dzięki czemu skóra odzyskuje młodszy i zdrowszy wygląd. Preparat ma bardzo gładką konsystencję, szybko się wchłania i jest delikatnie perfumowany. Aplikacja preparatu jest bardzo szybka i przyjemna dla skóry. NeoTone serum na noc przeznaczone jest do usuwania przebarwień dla osób z bardzo wrażliwą skórą.
Dowiedz się więcej...