Plastyka brzucha, czyli skuteczny sposób na obwisłą skórę po odchudzaniu

MEDserwis.pl >Plastyka brzucha, czyli skuteczny sposób na obwisłą skórę po odchudzaniu

Plastyka brzucha, czyli skuteczny sposób na obwisłą skórę po odchudzaniu

plastyka brzucha
Każda kobieta przynajmniej raz w życiu przeprowadzała kurację odchudzającą. Jeśli uda się zgubić chociaż kilka kilogramów, uważane jest to za prawdziwy sukces – można nosić wąskie spódnice i sukienki, ładnie podkreślające wysmukłą sylwetkę i cieszyć się ze swojego wyglądu. Jeśli jednak spadek wagi jest zbyt duży, sylwetka, chociaż szczupła, wcale nie wygląda ładnie. Okazuje się, że w pewnych widocznych miejscach pojawia się nadmiar skóry, który bardzo szpeci. Dzięki osiągnięciom nowoczesnej medycyny estetycznej nie stanowi to już problemu, ponieważ można go łatwo usunąć.

Na czym polega plastyka brzucha?


Plastyka powłok brzusznych, zwana inaczej abdominoplastyką, jest zabiegiem, którego celem jest usunięcie nadmiaru zwiotczałej skóry, zwanej fałdem skórno-tłuszczowym, znajdującej się w środkowej i dolnej części brzucha. Polega ona na chirurgicznym wycięciu z podbrzusza luźnej skóry wraz z podskórną tkanką tłuszczową. Podczas zabiegu zszywa się również mięśnie tworzące ścianę jamy brzusznej, dzięki czemu przywraca się ich napięcie. Plastyka brzucha poprawia wygląd i jędrność skóry. Często przeprowadza się ją po zabiegu liposukcji, czyli odsysaniu tkanki tłuszczowej z brzucha, bocznych części tułowia oraz bioder.


Wskazania do zabiegu


Najczęściej zabieg wykonywany jest ze względów estetycznych. Rozstępy, nadmiar tkanki tłuszczowej oraz zwisająca skóra na brzuchu sprawiają duże trudności w samoakceptacji i często stanowią barierę uniemożliwiającą normalne funkcjonowanie w życiu towarzyskim. Dotyczy to głównie kobiet, które zmagają się ze zwiotczeniem skóry brzucha spowodowanym intensywnym i nagłym spadkiem wagi lub ciążą, jak również osób starszych, ponieważ wraz z wiekiem mięśnie i skóra brzucha tracą swoją elastyczność i sprężystość. Wskazaniem do zabiegu są sytuacje, w których stosowanie odpowiedniej diety oraz ćwiczeń i aktywności fizycznej nie przynosi oczekiwanych rezultatów. Niebagatelne znaczenie mają również względy zdrowotne, ponieważ obwisły brzuch powoduje przeciążenia skutkujące bólami kręgosłupa, czy zwyrodnieniem stawów. Więcej informacji na ten temat można znaleźć w artykule: „Plastyka brzucha – kompendium wiedzy o zabiegu. Poznaj wskazania i przebieg zabiegu".


Jak wygląda plastyka powłok brzusznych?


Operacja trwa od dwóch do czterech godzin i przebiega w znieczuleniu ogólnym. Podczas zabiegu chirurg wykonuje nacięcie nad spojeniem łonowym, biegnące poprzecznie między kolcami biodrowymi, a także wokół pępka (najczęściej wykonuje się cięcie w kształcie kotwicy). Następnie odwarstwia skórę wraz z tkanką tłuszczową od mięśni i modeluje mięśnie proste brzucha, uwydatniając talię (jeśli mięśnie rozciągnięte są w linii prostej, napina się je i zszywa razem, co zmniejsza obwód brzucha i zapobiega powstaniu w przyszłości przepukliny brzusznej). Następnie ściąga zwisającą skórę w dół, napina ją i wycina jej nadmiar. Umieszcza również pępek w nowym położeniu i przyszywa go w odpowiednim miejscu. Na koniec zakłada szwy podskórne i zewnętrzne oraz dreny. Pacjent otrzymuje środki przeciwbólowe oraz specjalny pas uciskowy (musi go nosić przez okres od 4 do 6 tygodni) i pozostaje w szpitalu przez 2-3 doby.


Rekonwalescencja i efekty operacji


Na efekty przeprowadzonej plastyki powłok brzusznych trzeba poczekać od kilku tygodni do kilku miesięcy (w zależności od rozległości zabiegu i ogólnego stanu zdrowia pacjenta), podczas których należy stosować prawidłowo zbilansowaną dietę, zawierającą produkty lekkostrawne, bogate w błonnik (zapobiegający zaparciom), minerały i witaminy. Jeśli rany goją się prawidłowo, pacjent może wrócić do pracy po upływie dwóch lub trzech tygodni. Ważne jest, aby nie wykonywać skłonów do przodu i nie dźwigać ciężarów. Wyniki zabiegu są imponujące – brzuch wygląda idealnie, jest płaski, jędrny i kształtny.


Chociaż gojeniu się ran towarzyszą bóle, a rekonwalescencja trwa dosyć długo, warto poddać się abdominoplastyce, by móc cieszyć się jędrnym, płaskim i kształtnym brzuchem, którego skóra jest gładka i prawidłowo napięta.

 

Aktualności

Korekta uśmiechu i zadbana skóra - to wszystko w jednym miejscu więcej

Zarządzanie w ochronie zdrowia – co dają te studia podyplomowe? Perspektywy zawodowe więcej

Lekarska Spółdzielnia Profesorsko-Ordynatorska zaprasza pacjentów na konsultacje i badania! więcej

Badania prenatalne dla kobiet więcej

Plastyka piersi – czy warto się na nią zdecydować? więcej

Nowoczesna stomatologia – jak dbać o zdrowie jamy ustnej więcej

Dermatologiczne rozwiązania najczęściej występujących problemów skóry więcej

Tomografia komputerowa Warszawa - prywatnie w Centrum Medycyny Sportowej w Warszawie więcej

Rezonans magnetyczny Warszawa - bez skierowania, bez kolejki w Centrum Medycyny Sportowej. więcej

Awodent

Nowości ze świata medycyny

medycynaestetyczna bona dea

Czy wiesz, że...

Zobacz również

Apteki

Domy opieki

Szpitale w Polsce

Dodaj placówkę do bazy

 

medserwis.pl Telewolt Sp. z o.o. 00-671 W-wa, ul. Koszykowa 70 lok.2, tel.: 601 410 411, e-mail: medserwis@medserwis.pl