Peeling do ciała: jakie przynosi korzyści?

MEDserwis.pl >Peeling do ciała: jakie przynosi korzyści?

Peeling do ciała: jakie przynosi korzyści?

Uwielbiasz gładką, miłą w dotyku skórę? Lubisz dbać o swój wygląd w domowym zaciszu? W takim razie peeling do ciała będzie tym, czego powinnaś spróbować! Co to dokładnie jest? Jakie przynosi efekty? Czy rzeczywiście warto go stosować? Odpowiedzi na te wszystkie pytania znajdziesz poniżej — zachęcamy do lektury!

Czym jest peeling do ciała?

Prawidłowa pielęgnacja ciała opiera się na wieloetapowym procesie. Mnogość dostępnych w drogeriach kosmetyków do tych działań potrafi przytłoczyć. Kremy, żele, olejki… a wśród nich peelingi do ciała. Czym są te ostatnie?

Peeling to jeden z zabiegów kosmetycznych, który wykonać możesz zarówno w domu, jak i salonie kosmetycznym. Przeznaczony do tego kosmetyk rozprowadza się po ciele w celu usunięcia martwego, łuszczącego się naskórka. Najczęściej stosowany jest na plecach czy nogach, ale równie dobrze może być wykonany na delikatniejszej skórze, np. pod pachami — wiele zależy od Twoich aktualnych potrzeb.

Dlaczego warto stosować peeling do ciała?

Wykonywanie peelingu jest niezwykle korzystne dla skóry. Zalegający stary naskórek nie pozwala skórze prawidłowo oddychać, a do tego wygląda nieestetycznie. Wykonując peeling do ciała, masz szansę zniwelować także nieprzyjemne swędzenie, jakie mogą powodować zalegające martwe komórki skóry. Pozbywasz się więc w ten sposób nieprzyjemnego, a jednocześnie nieestetycznego problemu.

Usuwanie zalegającego naskórka jest także ważne pod kątem wchłaniania substancji odżywczych, jakie dostarczasz im każdego dnia. Tworzą one bowiem na powierzchni skóry powłokę, która uniemożliwia ich całkowite wchłanianie. Pozbądź się jej, a Twoja skóra będzie lepiej odżywiona i nawilżona.

Dlaczego warto stosować peeling do ciała?

Dlaczego jeszcze warto stosować peeling? Jego wykonywanie pobudza krążenie krwi, stymulując tym samym lepsze ukrwienie skóry. Poprawia to także procesy odprowadzające limfę z ciała, pozwalając pozbyć się jej zastojów. Ma to także duże znaczenie pod kątem pobudzenia skóry do szybszej regeneracji.

Co więcej, systematycznie wykonywane peelingi to także szansa na poprawę kolorytu skóry, usunięcie z niej zanieczyszczeń i odblokowania porów. Szczególnie widoczne efekty będą na twarzy — peeling oczyści ujścia kanalików gruczołowych, dzięki czemu nie będą one wytwarzały nadmiaru sebum i nie przyczynią się do pojawiania się wyprysków.

Jakie są rodzaje peelingów do ciała?

Peelingi można podzielić ze względu na wiele czynników. Jednym z najważniejszych podziałów jest ten ze względu na technikę ich wykonywania. Wyróżnia się peeling:
-mechaniczny - wykonywany przy użyciu produktu o grudkowej strukturze;
-enzymatyczny - wykonywany przy użyciu produktu zawierającego w składzie enzymy;
-chemiczny- wykonywany przy użyciu związków chemicznych w różnych stężeniach, głównie kwasów;
-kawitacyjny - wykonywany za pomocą specjalnego urządzenia, wykorzystuje zjawisko kawitacji.

Nie każdy z nich możesz jednak wykonywać w domu. Peeling kawitacyjny wymaga specjalnego sprzętu i umiejętności jego obsługiwania, peeling chemiczny zaś jest zbyt ingerujący, by ryzykować samodzielny użytek.

W drogeriach, zarówno stacjonarnych, jak i internetowych, znajdziesz wiele różnych mechanicznych i enzymatycznych peelingów do ciała, które możesz z łatwością samodzielnie stosować w domu. Dzieli się je najczęściej ze względu na zastosowanie. Niektóre z nich przeznaczone są np. do twarzy (delikatniejsze), inne do stóp (mocniejsze). Znajdziesz wśród nich także peeling do nóg, który polecany jest w walce z żółtą skórką na udach. Mogą się również wyróżniać składem.

Kawowe, cukrowe, z pestek winogron czy jagód — wybór jest ogromny. Postaw na jeden z takich produktów i przekonaj się na własnej skórze, jak wiele dobrego może dla niej zdziałać.

 

 

medserwis.pl Telewolt Sp. z o.o. 00-671 W-wa, ul. Koszykowa 70 lok.2, tel.: 601 410 411, e-mail: medserwis@medserwis.pl