Najlepsze peelingi do twarzy - ranking 2023

MEDserwis.pl >Najlepsze peelingi do twarzy - ranking 2023

Najlepsze peelingi do twarzy - ranking 2023

Najlepsze peelingi do twarzy - ranking 2023
Peeling do twarzy to produkt, którego nie powinno zabraknąć w żadnej kosmetyczce, ponieważ stanowi nieocenione wsparcie w codziennej pielęgnacji. Warto jednak pamiętać, że istnieją różne rodzaje kosmetyków złuszczających, a podczas ich wybierania należy kierować się zarówno składem, jak i przeznaczeniem do konkretnego rodzaju cery. W znalezieniu najodpowiedniejszego dla siebie preparatu pomoże ci nasz ranking peelingów do twarzy.

Dlaczego regularne złuszczanie skóry jest tak ważne?

Procesy regeneracyjne w skórze zwykle zachodzą przez 28 dni (choć z wiekiem czas ten może wydłużyć się nawet do 50 dni). W jednym cyklu odnowy tkanka złuszcza wierzchnią warstwę, zaś martwe komórki naskórka pozostają na powierzchni. Jeśli nie zostają one w porę usunięte, zaczynają zatykać pory skóry, doprowadzając do pojawienia się wyprysków. Z kolei nieoczyszczone pory, w których zgromadziły się między innymi martwe komórki naskórka, stają się idealnym siedliskiem rozwoju bakterii wywołujących trądzik, bolesne wykwity, stany zapalne i zaskórniki. Na szczęście wszystkich tych problemów możesz uniknąć, jeśli tylko będziesz regularnie złuszczać naskórek za pomocą dobrych peelingów do twarzy.

Warto pamiętać, że peelingowanie skóry to zabieg nieinwazyjny, który nie zaburza procesu naturalnej odnowy tkanki i działa wyłącznie na jej powierzchni. Dba za to o poprawę wyglądu oraz kondycji skóry, na przykład poprzez usuwanie martwych komórek, odblokowywanie porów i zapobieganie ich ponownemu zatkaniu, wygładzenie i zmiękczenie czy wyrównanie kolorytu i przywrócenie cerze promiennego blasku. Ponadto złuszczanie naskórka za pomocą mocnego peelingu do twarzy pobudza mikrokrążenie krwi i limfy, dotleniając komórki. W efekcie skóra lepiej przyjmuje składniki aktywne oraz jest bardziej elastyczna, a zmarszczki stają się mniej zauważalne.

Rodzaje peelingów do twarzy

  • Peeling mechaniczny (ziarnisty)

    Składa się z różnego rodzaju drobinek usuwających martwy naskórek. Mogą to być zarówno miękkie polietylenowe kuleczki, jak i produkty naturalne (na przykład zmielone łupiny orzechów, nasiona, pestki owoców, sól lub cukier trzcinowy). Peelingi mechaniczne polecane są szczególnie do skóry tłustej, ponieważ pomagają uporać się z zapchanymi porami, zaskórnikami, licznymi niedoskonałościami i nadmiernym wydzielaniem sebum. W przypadku cery suchej lepiej sięgnąć po peelingi cukrowe i solne z drobinkami rozpuszczającymi się podczas masowania dla dogłębnego nawilżenia oraz odżywienia. Z kolei do skóry wrażliwej najlepiej wybierać kosmetyki z maleńkimi cząstkami ściernymi (drobnoziarniste).


  • Peeling enzymatyczny

    Dobry peeling do twarzy tego typu najczęściej ma formę gęstej pasty, kremu lub żelu, nie zawiera za to drobinek ścierających stanowiących choćby podstawę peelingu mechanicznego. Znajdujące się w nim enzymy rozpuszczają białka w zrogowaciałych, martwych komórkach naskórka, co przyczynia się do jego szybszego złuszczenia. Ponadto kosmetyk przyspiesza regenerację cery i ułatwia późniejsze wchłanianie przez nią dobroczynnych składników zawartych w kremach czy olejkach pielęgnacyjnych. Po zastosowaniu peelingu enzymatycznego cera jest widocznie oczyszczona, wygładzona i zmiękczona, zaś jej koloryt wyrównany.

    Za najlepszy peeling do twarzy w kategorii „enzymatyczne” uchodzi My Beauty Peeling polskiej marki Miya Cosmetics. Zawarta w nim witamina E w duecie z prowitaminą B5 uspokajają podrażnioną cerę oraz łagodzą stany zapalne. Drobinki z orzecha włoskiego oraz drobinki ryżowe dokładnie oczyszczają skórę z martwych komórek skóry. Olejki z moreli, pestek malin i słodkich migdałów harmonizują natomiast poziom wilgoci, przywracając młodzieńczą elastyczność.


  • Peeling gommage

    Należący do grupy peelingów enzymatycznych, różniący się jednak nieco sposobem użycia – nakłada się go cienką warstwą, którą należy po kilkunastu minutach zetrzeć dłońmi. Skutecznie złuszcza on martwy naskórek i rozjaśnia skórę, a przy tym zmniejsza uczucie szorstkości. Peelingi gommage będą idealne dla osób posiadających cerę wrażliwą oraz naczynkową, ponieważ poprawiają mikrokrążenie i wzmacniają ściany naczyń krwionośnych.


  • Peeling chemiczny

    Wyjątkowo mocny peeling do twarzy, który złuszcza martwy naskórek za pomocą kwasów, na przykład mlekowego, jabłkowego, glikolowego, cytrynowego lub salicylowego. Używa się go w celu zlikwidowania niewielkich zmarszczek, przebarwień, a także złagodzenia zmian trądzikowych. Jest polecany osobom o skórze dojrzałej, która potrzebuje napięcia, wygładzenia i wzmocnienia. Należy uważać z jego stosowaniem przy cerze wrażliwej, ponieważ silne działanie mieszanki kwasów może wywołać podrażnienia.


  • Peeling kawitacyjny

    Kawitacja to zabieg wykorzystujący ultradźwiękowe wibracje emitowane przez specjalne urządzenie do usunięcia rogowej warstwy naskórka. Rezultatem jest odbudowa komórek oraz stymulowanie produkcji kolagenu. Peeling kawitacyjny dobrze sprawdzi się jako pierwszy etap pielęgnacji, ponieważ dzięki niemu skóra lepiej wchłania składniki aktywne zawarte w kosmetykach. Do jego wykonania potrzebujesz przede wszystkim urządzenia zaopatrzonego w niebieskie światło LED, które działa bakteriobójczo oraz zapobiega rozprzestrzenianiu się bakterii w trakcie zabiegu.



O czym należy pamiętać podczas stosowania peelingu?

Należy mieć świadomość, że nawet dobry peeling do twarzy może powodować pewne skutki uboczne, zwłaszcza na delikatnej i wrażliwej skórze. Szczególnie uciążliwe bywają zaczerwienienia, chwilowa zmiana koloru skóry, łuszczenie (efekt ściągnięcia skóry), niewielkie strupki czy wrażliwość na światło. Na szczęście istnieje wiele sposobów na pielęgnację skóry po intensywnych zabiegach złuszczających, które zminimalizują ryzyko powstawania skutków ubocznych. Są to:

  • dbanie o obszary poddane zabiegowi

    Nawet lekkie peelingi chemiczne mogą powodować delikatne łuszczenie się skóry przez kilka dni po zabiegu. Ważne jest, aby nie skubać jej, nie trzeć ani nie drapać, ponieważ może to negatywnie wpłynąć na efekty peelingu i zwiększyć ryzyko infekcji. Dokuczliwe swędzenie można złagodzić, stosując w odpowiednim miejscu zimny kompres.


  • nawilżanie skóry

    Aby skóra nie wysychała i nadmiernie się nie łuszczyła po zabiegu, warto zapewnić jej dodatkowe nawilżenie, na przykład za pomocą kremu, który nie zawiera szkodliwych substancji mogących podrażniać wrażliwą cerę.


  • ochrona przed słońcem

    Peeling chemiczny usuwa większość wierzchniej warstwy skóry, tymczasem ta znajdująca się tuż pod nią jest jeszcze bardzo wrażliwa. Cerę należy uważnie chronić przed słońcem przez pierwsze dwa tygodnie po zabiegu, na przykład za pomocą kremu z filtrem minimum SPF 30 lub poprzez unikanie bezpośredniej ekspozycji. W przeciwnym razie mogą pojawić się plamy, przebarwienia i nieregularny odcień cery.


  • przerwa od makijażu

    Każdy peeling bezpośrednio styka się ze skórą, dlatego może zatykać nowo odsłonięte i otwarte pory. Warto więc na jakiś czas zrezygnować z mocnego makijażu.


  • odpowiednie produkty do pielęgnacji

    Nawet najlepszy peeling do twarzy nie sprawi, że skóra z dnia na dzień zacznie wyglądać idealnie. Dlatego należy jak najszybciej zrezygnować w codziennej pielęgnacji ze składników utrudniających jej szybką regenerację, takich jak retinol. Unikanie środków czyszczących zawierających mydło pozwoli z kolei szybko ukoić wrażliwą skórę.


  • umiar w stosowaniu kosmetyków złuszczających

    Niektóre peelingi początkowo mogą zachwycać nas znakomitymi efektami, co będzie skłaniało nas do ich bardzo częstego stosowania. Tak naprawdę jednak większość zabiegów należy wykonywać raz na tydzień, szczególnie jeśli wykorzystujemy do nich mocne peelingi do twarzy. Zbyt częste złuszczanie naskórka (co 2-3 dni) może z czasem doprowadzić do bolesnych podrażnień i tym samym zniweczyć efekt, jaki udało nam się wcześniej osiągnąć.

Zdecydowałaś już, jaki peeling będzie dla Ciebie najlepszy, oraz wiesz, jak go stosować? W takim razie zobacz nasz ranking peelingów do twarzy i wybierz produkt, który zaspokoi wszystkie potrzeby Twojej skóry.


Najlepsze peelingi do twarzy – ranking

1. Tołpa Dermo Face Sebio

Kosmetyk nie podrażnia skóry i nie zawiera żadnych szkodliwych substancji typu silikony, parabeny czy sztuczne barwniki. Jego formuła opiera się na torfie tołpa.®, który wykazuje właściwości przeciwzapalne i bakteriostatyczne, usuwa toksyny i wspomaga proces regeneracji tkanki łącznej. Z kolei enzymy złuszczają zrogowacenia i martwe komórki, odblokowują pory oraz normalizują pracę gruczołów łojowych.

2. Floslek Balance T-Zone

Specyfik odblokowuje pory i redukuje nadmierną ilość sebum, dzięki czemu jest odpowiedni do cery mieszanej i ze skłonnością do przetłuszczania się. Zawarte w nim kwasy migdałowy i jabłkowy złuszczają martwy naskórek i rozjaśniają. Zmniejszają też uczucie szorstkości. Z kolei ekstrakty z aceroli i owoców dzikiej róży zapewniają intensywne nawilżenie i regenerację.

3. The Ordinary Mandelic Acid 10% + HA

Wysokiej jakości preparat intensywnie regeneruje i odmładza tkankę. Przywraca jej również prawidłową gęstość, zmniejsza widoczność niedoskonałości i chroni przed pojawianiem się nowych. Składniki aktywne ograniczają wydzielanie sebum i pochłaniają jego nadmiar, a także zapewniają aksamitną gładkość i miękkość.

 

Aktualności

Klinika Leczenia Jąkania zaprasza wszystkich zainteresowanych na Dni Otwarte dla osób jąkających w Krakowie. więcej

Korekta uśmiechu i zadbana skóra - to wszystko w jednym miejscu więcej

Zarządzanie w ochronie zdrowia – co dają te studia podyplomowe? Perspektywy zawodowe więcej

Lekarska Spółdzielnia Profesorsko-Ordynatorska zaprasza pacjentów na konsultacje i badania! więcej

Badania prenatalne dla kobiet więcej

Plastyka piersi – czy warto się na nią zdecydować? więcej

Nowoczesna stomatologia – jak dbać o zdrowie jamy ustnej więcej

Dermatologiczne rozwiązania najczęściej występujących problemów skóry więcej

Rezonans magnetyczny Warszawa - bez skierowania, bez kolejki w Centrum Medycyny Sportowej. więcej

Tomografia komputerowa Warszawa - prywatnie w Centrum Medycyny Sportowej w Warszawie więcej


Nowości ze świata medycyny

Skuteczna Terapia JÄ…kania

Czy wiesz, że...

Zobacz również

Apteki

Domy opieki

Dodaj placówkę do bazy

 

medserwis.pl Telewolt Sp. z o.o. 00-671 W-wa, ul. Koszykowa 70 lok.2, tel.: 601 410 411, e-mail: medserwis@medserwis.pl